reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

nepřipojení na Wi-Fi ISP (signál je, spojení ne)

zeW (16)|19.1.2009 12:05
Přeji Pěkný den a prosím o pomoc.
Problém je, že se nemůžu připojit na svého poskytovatele internetu přes síť Wi-Fi. Podaří se mi najít vysílač s dostatečným signálem (4 čárky z 5- podle ukazetele ve Win XP), ale při pokusu o spojení k němu nikdy nedojde (ikonka monitoru bezdrátového připojení je s křížkem místo vlnek). Ovládací prostředí Windows (síťová připojení) občas nenajde žádný bod k připojení a někdy najde, po stisknutí tlačítka přípojit se objeví tabulka s přípojováním, ale nedojde ani k načítání síťové adresy).
Dříve připojení normálně fungovalo.

Zkoušel jsem dvě různé síťové karty:
integrovaná na základní desce ASUS M2N32- Realtek RTL8187
PCI karta D-Link
Zkoušel jsem připojení ve Windows i utility od výrobců:
ASUS WIFI AP Solo
a nějaká od D-LINK
V těchto programech občas obejvilo, že je připojeno na vysílač, ale s nulovým signálem, resp. datovým tokem.
Zkoušel jsem 2 antény- jedna malá od PCI karty a jedna venkovní 15 dbi (kabel 5m).
Zkoušel jsem novou instalaci Windows XP.
Zkoušel jsem i jiného poskytovatele připojení, který měl v dané lokalitě signál.

Výsledek vždy stejný. Přitom jsem se s daným vybavením připojil na vlastní síť- vytvořenou přes Wi-Fi router.

Ví někdo, kde by mohla být chyba?
wex (115)|19.1.2009 13:27
Nebude problém v tom, že síť poskytovatele přiděluje oprávnění k přístupu podle MAC adresy síťové karty? Nikdy ses do jeho sítě nepřipojil, nebo to ze začátku jelo a od určité doby ne?
Předpokládám, že kdyby byla síť chráněna heslem, tak to poznáš...
Asi nejjednodušší bude zavolat poskytovateli a zeptat se ho, kde je problém.
zeW (16)|19.1.2009 14:11
Síť by měla být otevřená (vždy byla a nevím o tom, že by poskytovatel něco zaváděl)- žádné heslo, žádný přístup podle MAC, žádné kódování pro připojení do sítě.
Dříve jsem se do sítě připojil.