reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sestavy, notebooky a PDA: Notebook Asus M6R - větší harddisk

Neregistrovaný (0)|19.1.2009 13:38
Jméno tazatele: Oldřich Lebeda

Znění dotazu:
V notebooku Asus M6R mám harddisk 40GB (IDE), a to je mi málo. Chtěl bych pořídit disk větší ale mezi IDE disky pro notebooky již není velký výběr. Ještě horší je ale tvrzení výrobce, že tento model podporuje HD do 80GB . Je tam opravdu limit (a když, tak jaký a v čem), nebo už někdo vyzkoušel větší kapacitu. Také by mně zajímal nějaký konkrétní vhodný model HD. Představoval bych si 250GB, což asi nepůjde, ale 80GB mi příjde příliš malé zlepšení. Může mi prosím někdo poradit

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Notebook Asus M6R
matyyy (2527)|19.1.2009 13:46
ihmo žádný omezení tenhle ntb nemá, jen výrobce nikdy neosadil diskem větším než 80GB
a taky je výhodnější zákazníkovi říct že starý vylepšit nejde, třeba koupí nový výrobek zase od nás

jinak máš taky možnost disk objednat přes net a když nepůjde tak ho do 14dní vrátit
Vezir (120)|19.1.2009 13:48
Je pravda, že výrobce uvádí maximálně 80GB, viz. zde: http://www.asus.com/products.aspx?modelmenu=2&model=40&l1=5&l2=24&l3=128&l4=0 nicméně i můj starší notes bez problému vzal i 120GB a to měl ve všem horší parametry a chipset, takže si myslím že to možné je. Těch 250GB je ale již opravdu moc, většina takto starých desek brala maximálně 127GB disky, ale hodně záleží i na revizi BIOSu.