reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pevné disky, optické mechaniky: Notebook Asus M6R - větší harddisk

Neregistrovaný (0)|19.1.2009 13:42
Jméno tazatele: Oldřich Lebeda

Znění dotazu:
V notebooku Asus M6R mám harddisk 40GB (IDE), a to je mi málo. Chtěl bych pořídit disk větší ale mezi IDE disky pro notebooky již není velký výběr. Ještě horší je ale tvrzení výrobce, že tento model podporuje HD do 80GB . Je tam opravdu limit (a když, tak jaký a v čem), nebo už někdo vyzkoušel větší kapacitu. Také by mně zajímal nějaký konkrétní vhodný model HD. Představoval bych si 250GB, což asi nepůjde, ale 80GB mi příjde příliš malé zlepšení. Může mi prosím někdo poradit

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Notebook Asus M6R
johny__g (6387)|19.1.2009 14:05
[QUOTE=Neregistrovaný;208594] Jméno tazatele: Oldřich Lebeda

Znění dotazu:
V notebooku Asus M6R mám harddisk 40GB (IDE), a to je mi málo. Chtěl bych pořídit disk větší ale mezi IDE disky pro notebooky již není velký výběr. Ještě horší je ale tvrzení výrobce, že tento model podporuje HD do 80GB . Je tam opravdu limit (a když, tak jaký a v čem), nebo už někdo vyzkoušel větší kapacitu. Také by mně zajímal nějaký konkrétní vhodný model HD. Představoval bych si 250GB, což asi nepůjde, ale 80GB mi příjde příliš malé zlepšení. Může mi prosím někdo poradit

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Notebook Asus M6R[/QUOTE]

Kde jsi četl to o 80 GB? To že na svých stránkách píše "2.5 -inch" 9.5mm IDE HDD with DMA 100 supported, 30/40/60/80GB, 4200/5400rpm" znamená jen to, že s větším diskem ho ASUS nenabízel. Podle mě by čipová sada měla zvládat i disky nad 128 GB, takže tam dáš cokoli co je dnes na trhu. Hlavně musíš mít Win XP min. SP1.

EDIT: Prosím někoho o sloučení, nená nutné zakládat x vláken kvůli jedné věci

https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?p=208596#post208596
Smeli (2302)|19.1.2009 15:35