reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Toshiba U400 - různé baterie a jejich výdrž

dave1x (3)|19.1.2009 20:19
Zdravím,
už nějakou dobu mám tento notebook a zajímalo by mě par věcí ohledně baterií.
Mám stejnou baterii, kterou měli v recenzovaném notebooku o kapacitě 3700mAh (viz zde http://notebook.cz/clanky/recenze-noteb ... llite-u400), ale nikdy se mi s ní nepodařilo přesáhnout hodnotu tří hodin (možná jednou, ale to jsem to neměřil úplně přesně a notebook přenášel). Použití kancl. práce bez wifi, jas displeje snížen na hodnotu 2, při snížení kapacity baterie pod 50% se automaticky sníží na hodnotu 1. Elektronka ji detekuje správně jako baterii o kapacitězhruba 36 000 mWh. Co je to vlastně za baterie, když samotná Toshiba nabízí k tomuto notebooku jen úplně jiné o kapacitách 4800 nebo 7200 mAh?

Jak jste na tom s výdrží vy? Hlavně teda pokud máte ty další druhy baterií (4800 a 7200 mAh)?

Jestli někdo máte U400 a v něm 9cell baterii můžete ho prosím vyfotit a dát to sem? Chtěl bych vidět jak moc ta baterie vyčnívá z těla notebooku. Díky moc.
Liqid (410)|19.1.2009 20:45
Je ten akumulator originalni?
dave1x (3)|19.1.2009 21:14
[QUOTE=Liqid;208811]Je ten akumulator originalni?[/QUOTE]
Jasně, že je. Je tam původní, se kterým mi notebook přišel.
MarekP65 (6)|17.10.2009 14:12
Ja mam model 20T a bateriu mam 40Wh (pc ju detekuje ako 45-46Wh, po kazdom nabiti to kolise). Nech sa snazim ako sa snazim, vydrz baterie je max 2:10 ci uz pri beznej praci na Wifi alebo pozeranie Divx filmov. Chvilu som pouzival XP SP3, teraz mam Win7 PRO ale vydrz je stale rovnaka. Co som sa docital od uzivatelov na internete tak by mal drzat aspon 2:30 na wifine. Dokonca v teste v casopise Computer vydrzal cez 3hod a pri necinnosti az 3:50. Som z tejto vydrze trocha sklamany. Sestra ma rovnaky notebook a este o nieco mensiu vydrz.
dave1x (3)|17.10.2009 21:01
Původní problém byl v tom, že mi notebook jednou zamrzl a musel jsem natvrdo vytáhnout baterii. To způdobilo náhlé opozřebení 17%. Pomohlo baterii zformátovat, tj. vybít dokud se notebook sám neuspí a následně jej spustit a vypnout systém a nechat jej vyšťavit do nuly v biosu.

Obnova byla taky na nějaých 45 Wh. Nyní po roce se pohybuje v rozmezí 41 - 44 Wh, taky podle nabytí a signalizace elektronky.

Původní výdrž okolo 3 hodin nyní klesla na reálných 2:20 s wifi při kancelářské práci a zhuba 2:40 bez wifi. Taky už používám W7 namísto XP a výdrž je srovnatelná.

Jako měřič reálné výdrže se mi osvědčil orgram BaterryBar, který jak v XP tak W7 ukazuje reálnou výdrž. Ta se liší oproti ukazateli ve Winows i o 15 minut, doporučuji.

Výdrž jsem vyřešil tak, že jsem si zhruba před týdnem objednal 9cell baterii, od které si slibuji výdrž okolo 5 hodin a při kombinaci se stávající baterií až sedm hodin, což mi dovolí konkurovat netbookům. Stojí okolo 3.500 Kč a v současné době není v ČR příliš dostupná. Reálná čekací doba se pohybuje od 4 do 8 týdnů, ale vidím to jako jediné řešení. Pro mě je výdrž na baterii u notebooků velmi podstatným faktorem a snad to tímto vyřeším minimálně na další rok.
MarekP65 (6)|18.10.2009 01:46
BatteryBar pouzivam aj ja, super softik. Mal som rovnaky problem na sestrinej U400, kde od vyroby bateria vykazovala 20% opotrebenie, nahodou sa mi pod XP vypol softik na riadenie napajania a notebook sa nevypol pri 2% ale az pri uplnom vybiti. Odvtedy bateria vykazuje 0% opotrebenie. Ja som mal rovnako 20% opotrebenie baterie, ale reklamoval som to, vymenili bateriu a je to OK.