reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

PC píská při hraní her...

Paul Ramon (3)|20.1.2009 13:04
Dobrý den,

předem se omlouvám, pokud jsem založil téma, které zde už je - já ho bohužel nenalezl - všechny problémy se lehce lišily od toho mého. Mám problém se svým novým PC, který jsem si za asistence svého známého sám postavil. Problém tkví v tom, že při hraní her (např. CoD 4, Grid, GTA IV, Fallout III) v průběhu hry začne cosi pískat. Mám pocit, že to je PC speaker, zvuk je dosti podobný. Když hru ukončím, tak zvuk přestane. V průběhu pískání se hra neseká, pokud hraji i s pískotem (což je mimochodem docela těžké, poněvadž to není moc snesitelné), pískot občas přestane i ve hře, ale začas hra sama spadne. Měřil jsem i teploty v průběhu hraní - CPU do 50 stupňů, grafická karta nejvýše 75 st., HDD okolo 30st. Jindy, než ve hrách se pískání neozývá. Také je proměnlivé - píská ve hře pokaždé někde jinde. Někdy třeba vůbec. PC je netaktovaný...

Sestava:
Základní deska:
GIGABYTE MA78G-DS3H - AMD 780G

CPU:
AMD Dual-Core Athlon A64 X2 7750 Black Edition (95W), 2700MHz

Chladič CPU:
Chladič ARCTIC Freezer 64 PRO, socket 754/939/940/AM2 pro A64/Opteron, 6x HeatPipe, 2200rpm

Paměť:
4GB (KIT 2x2GB) DDR2 800MHz PC6400 A-DATA Extreme Edition Vitesta

HDD:
Samsung HD642JJ 640 GB

Zdroj:
SEASONIC SS-400ET-T3, 400W, 80Plus, OEM

Graf. karta:
VGA Asus EAH4830/HTDP/512MB DDR3,2xDVI,HDTV,PCIe2

Při prolézání většiny diskuzních fór jsem narazil pouze na problémy, které nejsou podobné mým (PC píská při zapnutí/vypnutí, pískají cívky atd.)

V čem myslíte, že je zakopán pes? Nebo nemá/neměl někdo podobný problém? Díky za odpovědi
husky14 (4214)|20.1.2009 13:11
To ale asi opravdu budou cívky, buď na desce, nebo na VGA.... ale že by to bylo tak intentivní, aby to připomínalo speaker :notsure

Pro kontrolu zkus speaker odpojit.... ale ten to nebude. Imho to budou ty cívky.
Paul Ramon (3)|20.1.2009 13:16
[QUOTE=husky14;209100]To ale asi opravdu budou cívky, buď na desce, nebo na VGA.... ale že by to bylo tak intentivní, aby to připomínalo speaker :notsure

Pro kontrolu zkus speaker odpojit.... ale ten to nebude. Imho to budou ty cívky.[/QUOTE]

Zapomněl jsem dodat, že to pískání vychází odněkud zpředu case, odněkud od HDD, nebo předního větráčku. Hádal jsem, že tam je reproduktor PC speakeru.

Děkuji za radu, zkusím ho odpojit a zkusím...
husky14 (4214)|20.1.2009 13:22
[QUOTE=Paul Ramon;209102]Zapomněl jsem dodat, že to pískání vychází odněkud zpředu case, odněkud od HDD, nebo předního větráčku.[/QUOTE]To pískání se ti v bedně rozptýlí, takže kdybys jí měl zádama směrem k sobě, tak se ti bude zdát, že to jde zezadu ;)

Odpoj ten speaker a strč hlavu dovnitř do bedny, jinak to pískání nelokalizuješ :)
kevin00 (10238)|20.1.2009 16:11
Reklamoval jsem desku Gigabyte EP35 – DS3L, také pískala, ale pořád od bootu. Když jsem dal ucho k case tak to vypadalo, že to zní z toho místa, kde mám zrovna ucho .... přesně jak píše husky14.
Jelikož se pískání ozívá jen při hraní, typnul bych to na grafickou kartu. Jelikož máš integrovanou grafickou kartu, můžeš grafiku vyjmout a zkusit zatížit integrované grafické jádro a motherboard jestli se pískání neozve je to jasné.
HFX9 (276)|20.1.2009 17:05
me taky pc piska a zacalo to delat co jsem donesl domu grafiku ati 4850, takze jsem si vice nez jistej ze stejne jako u me tak u tebe to bude delat grafika. Stve me to taky, ale ze by to pri hrani hry bylo tak strasne moc slyset se rict neda. Treba dneska jsem hral crysis a v uvodni videu to piskalo o poznani vic nez ve hre a navic v te hre to prehlusi strelbaa vybuchy.

Jen nevim jestli to je duvod k reklamaci nebo ne, navic uz tam mam namontovany accellero a oddelavat se mi ho nechce.

Mohl by nekdo poradit, jak se toho piskani zbavit svepomoci? Nekdo tu psal ze to chce zalit civky nejakym bordelem ci co, muze to nekdo upresnit?
Kozouš (500)|20.1.2009 17:23
[QUOTE=HFX9;209232]me taky pc piska a zacalo to delat co jsem donesl domu grafiku ati 4850, takze jsem si vice nez jistej ze stejne jako u me tak u tebe to bude delat grafika. Stve me to taky, ale ze by to pri hrani hry bylo tak strasne moc slyset se rict neda. Treba dneska jsem hral crysis a v uvodni videu to piskalo o poznani vic nez ve hre a navic v te hre to prehlusi strelbaa vybuchy.

Jen nevim jestli to je duvod k reklamaci nebo ne, navic uz tam mam namontovany accellero a oddelavat se mi ho nechce.

Mohl by nekdo poradit, jak se toho piskani zbavit svepomoci? Nekdo tu psal ze to chce zalit civky nejakym bordelem ci co, muze to nekdo upresnit?[/QUOTE]

Nekde jsem zaslechl ze by melo pomoct zalit civky silikonem, nebo tavnou lepici pistoli. Je to ovsem bez zaruky, jinak bych zkusil reklamacku.
Honza23 (490)|20.1.2009 17:34
Zkus zapnout v těch hrách Vsync,většinou to píská při vysokým fps.
mstejska (2912)|20.1.2009 17:36
Jak rika kozous, mohlo by to pomoci, ale pokud mas tuhle desku

tak ja tam zadne civky k zaliti nevidim
kevin00 (10238)|20.1.2009 17:38
Já bych to typnul na tu grafiku a ne na motherboard. Motherboard by asi pískal pořád od startu. Zkusil bych vyndat tu grafiku a najet na integrovanou.
Honza23 (490)|20.1.2009 17:46
Ještě je taky možnost,že by to mohl být i zdroj,ale zase když píšeš.že Ti to dělá i při intru,tak bych řekl,že je to tím vysokým fps.Jak už jsem napsal výše,zkus v hře zapnout Vsync,fps Ti poběží souběžně s monitorem.
husky14 (4214)|20.1.2009 18:22
Jj, jestli píská VGA a má dost vysoký fps, tak vsync by moh pomoc.... taky by možná pomohlo změnit takty GPU a vram (nebo jen jednoho).
Gabrieluss (37)|20.1.2009 18:48
V PC teoreticky můžou pískat všechny díly na kterých jsou cívky, ale místo nějakého zalévání silikonem bych to bez váhání odnesl do firmy odkud máš díly zakoupené. Nemá smysl si hrát na kutila, když máš záruku.
Max. bych vyzkoušel jiný zdroj nebo najet na integrovanou grafiku.
Paul Ramon (3)|20.1.2009 22:39
Tak jsem odpojil pc speaker - a asi to opravdu bylo ním, protože se už žádný zvuk neozývá. Ovšem to problém neřeší, poněvadž občas hra sama spadne. Na integrovanou kartu jsem jel hned na začátku a nic se neozývalo, ale možná to bylo tím, že jsem ani nic pořádně nestačil hrát a zakoupil rovnou tuhle. Přijde mi, že když ve hře snížím detaily, tak se četnost pádů (předtím pískotu) her snižuje. Asi to opravdu nezvládá graf. karta, ale to je divný, poněvadž by to měla zvládat v klidu.
Kozouš (500)|21.1.2009 02:13
[QUOTE=Paul Ramon;209369]Tak jsem odpojil pc speaker - a asi to opravdu bylo ním, protože se už žádný zvuk neozývá. Ovšem to problém neřeší, poněvadž občas hra sama spadne. Na integrovanou kartu jsem jel hned na začátku a nic se neozývalo, ale možná to bylo tím, že jsem ani nic pořádně nestačil hrát a zakoupil rovnou tuhle. Přijde mi, že když ve hře snížím detaily, tak se četnost pádů (předtím pískotu) her snižuje. Asi to opravdu nezvládá graf. karta, ale to je divný, poněvadž by to měla zvládat v klidu.[/QUOTE]

Není na tvou sestavu 400W zdroj slabej? :notsure
kevin00 (10238)|21.1.2009 11:15
[QUOTE=Kozouš;209405]Není na tvou sestavu 400W zdroj slabej? :notsure[/QUOTE]

Zdroj stačí. Má i celkem kvalitní zdroj, žádný NoName.
Gabrieluss (37)|22.1.2009 11:46
I když graf. karta nějakou hru nezvládá, hra se seká, případně se ani nepustí, není standardní, aby hra padala.
Pokud si chceš hrát a máš chuť do experimentů, tak nahoď čistý systém a zkus hrát. Postupně dohrávej nové ovladače a přidávej zařízení.
Kolikrát různé padaní způsobují ovladače nebo různá nekompatibilita dílů. Svého času mi pomohlo snížit na starší ATIně z AGP 8x na 4x. Padání zmizelo a výkon to neovlivnilo.
kolecko (65)|22.1.2009 13:07
Tak teda, v praci mam v pracovnom PC dosku GIGABYTE MA78GM-S2H a ta uplne zretelne piska pri zatazeni.
Pc mam ako technik na stole a bez bocnic, takze to uplne zretelne pocujem.
Zatial to riesim pridanim hlasitosti na radiu :) , ale pri troche casu vyskusam , ci to robia aj ine dosky.
JonnyC (124)|22.1.2009 15:22
Ahoj, taky bych tipoval, ze by to mohlo byt grafikou a vysokym fps. Mam 4850 a ve hrach piskani nepozoruju, ale kdyz spustim hledani artefaktu v Atitoolu kde to jde radove do tisicu fps, tak se piskani ozve...