reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

12" s velkou vydrzi, 15-18 tisic

tKoudy (2)|20.1.2009 13:07
Dobry den, chtel bych vas vsechny moc poprosit o rady a nazory k vyberu notebooku.

Pouziti:
Je to pro holku co jde ted na vejsku, takze hlavne net a kancelarsky aplikace, pak asi hudba, filmy, ale zadny narocny hry nebo tak.

Pozadavky jsou:
- 12" - maly, lehky - snadno prenositelny
- co nejvetsi vydrz, alespon 4 hodiny
- cena rozhoduje, idealne kolem 15 000, maximalne tech 18 000, ale to uz je asi strop.
- z toho plyne idealne bez OS-zvysuje cenu

Co by to dal melo mit:
- podpora win xp
- disk aspon 160gb, ale to je ted asi vsude
- samozrejme dvdrw
- idealne takovy blbostisky jako webkamerka a bt

Je mi jasny, ze chci hodne muziky za hodne maly penize, ale jinak to ani nejde Takze me prosim nekamenujte.

Zaujal me zatim MSI PR210X, jenze je ho vic variant, nekterej asi ma 8 clankovou baterii, jinej ne (?), nebo nevite nekde v cem je rozdil? Na strankach vyrobce jsem to nenasel (MSI PR210X-068CZ vs. MSI PR210X-005CZ). Samozrejme pokud by bylo neco jinyho k cemu jde dokoupit silnejsi baterku, je to taky moznost.
Nejakej nazory k nemu a dalsi moznosti?

Predem moc diky!
Intri (3490)|20.1.2009 13:17
Osobně by se mi zamlouval asi tento - je sice už u cenového stropu, ale je to vesměs jediný, ke kterému bych mohl mít aspoň nějakou důvěru hned ze startu. Osobně totiž nemám o Fujitsu a MSI žádné zprávy, jaký mají servis ani jak jsou z dlouhodobého pohledu kvalitní. U HP člověk obvykle chybu neudělá, v mém okolí nejsou problémy ani s nejlevnějšími modely. Navíc toto HP poskytne i více než dostatečný výkon na cokoliv, co budoucí uživatel může na VŠ potřebovat.

Problémem je výdrž, ale reálných 4 hodin nedosáhne v téhle ceně asi žádný notebook.
speedsnail (4876)|20.1.2009 14:00
Napadlo mě kombo ASUS EEE1000 ( Vydrz realne kolem 7hodin, 1.5kg, cena 10k, 160gb, BT, wifi, webkamera )
k tomu nějaký 20-22" Wide monitor
+ externí DVD + klávesnice na kterém bude na koleji pracovat a koukat na filmy.

Je to alternativa která má své výhody a nevýhody, záleží co je preferováno. Jestli výdrž, mobilita a pohodlná práce + velká plocha na filmy a nebo řešení vše v jednom. Za tuto cenu nelze mít obojí.
johny__g (6387)|20.1.2009 14:06
Co tahle 13" Toshiba? Bohužel se mi nepodařilo zjistit výdrž, ale to by šlo odhadnout podle podobných modelů. A je i s OS, podle mě lepší než tam dávat nějaký na černo.
tKoudy (2)|20.1.2009 14:19
V prvni radne vsem moc diky za tipy.

K tomu HPcku - koukal jsem na nej, ale je u nej jen 4clankova baterie, u toho MSI je 8clankova, to uz si myslim, ze je rozdil. Je mi jasny, ze v realu to neznamena dvojnasobek, a taky ze HP je proste kvalitni overena znacka, ale asi to neni zrovna to, co preferuju.

K druhemu navrhu: prece jenom chci (chce:)) aby to proste byla "jedna krabicka", aby to mohla s sebou vzit treba na dovolenou a tak.. U tech 10" mi vadi hlavne nepohodlne surfovani, prece jen to rozliseni uz je maly.. Uprimne receno jsem ji od 10" sam odrazoval, uz jenom proto, ze mi vadi jak je to ted IN :D Myslim si, ze mechanika je nutnost a tahat s sebou externe.. kdepak. Ale samozrejme diky za navrh.

Na tu Toshibu koukam ted, vypada nadupane, ale do 13" ji budu muset premlouvat.. zkusim ji to navrhnout, i kdyz ta cena uz je na hrane.. Jeste se na ni podivam bliz, dik.

Ted me jeste zaujal Fujitsu esprimo U9200 http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=60267, mate zkusenosti?

a taky koukam na jinou verzi toho MSI - MSI VR220X - http://www.anacomp.cz/?cls=stoitem&stiid=34432