reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

27" LCD Acer AL2723W máte někdo zkušenost?

premik22 (20)|20.1.2009 17:59
Rozhohuju se mezi monitorem Acer AL2723W a LG W2600HP-BF... oba disponují technologií S-IPS která je už dnes docela cenově přijatelna i u těchhle větších monitorů, jaký máte názor na tyhle typy monitorů,jsem velký fanda filmů na PC,na tohle se už docela dá koukat i z větší dálky, makám v CADu a modelovacích programech ale hrám nějak neholduju.... páte někdo zkušenosti prosím? poraďte díky!
AlbiDC (81)|20.1.2009 19:05
Ahoj 27" Acer mám od vánoc doma. Jen tě malinko opravím Acer je S-PVA model, ten LG je S-IPS to sedí.
Celkově je monitor za ty peníze podle mě bezvadnej.


Nevýhody::thumbdown

• Vysoký inputlag - cca 60ms, ale s jednou výjimkou, která mohla být způsobená pingem jsem žádné problémy s hraním neměl a nepozoroval jsem nějaké zpoždění.

• Nelze polohovat - stojan je pevný, monitorem nelze otáčet ani ho na stojanu zvedat nebo snižovat, ale neváží moc (cca 10kg), takže když potřebuju, tak si ho posunu celý. Výška stojanu je volená podle mě vhodně, zobrazovací plocha začíná 9cm od podložky a jak jsem četl, v úrovni účí by měla být spíš horní polovina monitoru, což i na mém poměrně vysokém stole splňuje.

• Acer - tato značka si, jak tak čtu fóra, bohužel svým servisem vysloužila dost špatnou pověst, navíc je to výrobce hlavně low-end monitorů, takže model s lepšími parametry vzbuzuje nedůvěru.

• Omezená záruka na vadné pixely, takže jsem ho osobně kupoval přes internet s tím, že ho vrátím, když bude mít nějaký vadný. Měl jsem kliku, hned první kousek byl v pořádku. (stejně tak u ostatní 2 lidí, o kterých vím, že ho mají)


Výhody::thumb

• S-PVA technologie - ještě jsem neviděl stížnosti na tyto panely, s výjimkou právě inputlagu. Čím se dle mých zkušeností (rukama mi prošly 4 monitory S-PVA) vyznačuje, jsou vynikající barvy, tzn. žádná není přepálená. S-PVA (stejně jako S-IPS) má taky obecně výborné pozorovací úhly, barvy a světlost obrazu se při pohledu ze strany skoro vůbec nemění - odhadl bych to, že při extrémním úhlu se celkový jas sníží tak o 5% a barvy taky asi o 5% zesvětlají. Kontrétně to LG, které uvádíš má barvy hodně saturované, neviděl jsem to, ale četl názory lidí co ho měli a někteří si i dost stěžovali.

• Dobrá odezva - 5ms, poslední monitor co jsem měl, měl 8 nebo 9ms a je to znát, ve hrách je obraz živější.

• Velikost :) ... další stanice až 30". Filmy a CAD jsou ideální využití tohohle monitoru.

• Cena - 11.900, za co jsem ho pořídil je za S-PVA panel na hranici uvěřitelnosti. Konkureční modely jsou i dvakrát dražší.


Co se týče ostatních vlastností jako je podsvícení apod., ty se mohou lišit kus od kusu, můj kousek má podsvícení v pořádku, nevidím žádné výrazně světlejší nebo tmavší místo.

Nejspíš tě od něj někteří lidé budou odrazovat, přeci jen, když se něco podělá a servis vázne, tak to nas***. Je otázka, jestli to risknout. Pak je tu další otázka, jestli podporovat firmu, která je nebo byla na tom se servisem tak na štíru.

Osobně koupě nelituju, jen doufám, že nebudou žádné technické problémy.