reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

HP dv5-1199ec - slabší výkon v 3D marku

Gabrieluss (37)|20.1.2009 19:05
Zdravím. Před nedávnem jsem si pořídil ntb HP dv5-1199ec (nakonec místo stolního). Bohužel výkon např. v 3D marku 06 je podprůměrný oproti ntb podobné konfigurace. Rozdíl je až 1500.
Proto se ptám, má vliv na výkon v grafických aplikacích to, zda mám na ntb nainstalované Windows Vista 32bit nebo 64bit? Mám od výrobce 32bit, takže využívají také jen 3GB operační paměti. Může být tohle důvod, proč je výkon podprůměrný?
Na závěr ještě. Jde poladit výkon procesoru a grafické karty nějak z windows? Resp. je možné že by výrobce komponenty sám softwarově lehce podtaktovával na úkor spolehlivosti celého produktu?
Co se týká ladění celého výkonu, tak jsem si všiml, že kolega z práce má ntb zn. Asus, kde si mohl v nastavení napájení nastavit výkon procesoru, jas a jiné. Toto já v nastevení nemám. Mohu jen z programu HP nastavit pár drobností jako za jak dlouho se vypnou disky atd.

Díky
johny__g (6387)|20.1.2009 19:15
A prozradíš nám ty tvoje výkony v 3dmarku nebo je to tajné? Taky napiš přesnou konfiguraci toho tvého i toho "o 1500 víc", jaký máš ovladače, verzi 3d marku, zkontroluj si že nemáš natvrdo zapnuté třeba vyhlazování atd.
Jaké máš takty CPU, GPU atd, zjistíš třeba v Everestu.
Co se týče přetaktování, možné to je ale nedoporučoval bych to, notebooky na to nejsou stavěné.
A nakonec - není lepší hrát nějaké hry místo 3d marku?
Gabrieluss (37)|20.1.2009 19:26
Nejde mi ani tak o hry, tolik toho zase nenahraju, ale pouze se snažím zjistit důvod horších výsledků a možnosti jak to zlepšit. O přetaktování určitě nepřemýšlím. To bych si nekupoval notebook. Spíše jestli se nezvedne výkon například nahráním 64bit vist.
Vycházím z informací na webu http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-9600M-GT.9449.0.html
Tady je docela jasně vidět jak např. HP notebooky dosahují horších výsledků než například ACER se stejným železem v šasi.
Pro Tvou informaci je výsledek v 3D marku 4400.
matyyy (2527)|20.1.2009 19:33
stačí se kouknout na takty a je to jasný
HP používá u grafik gddr2 paměti na 400mhz
Acer gddr3 na 800mhz
Gabrieluss (37)|20.1.2009 20:06
Teď jsem se na to díval znovu a máš pravdu. Předtím jsem si toho ne a ne všimnout. Nenapadlo mě, že HP bude používat jako jeden z mála pomalé paměti.