reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nvidia Geforce GTX 260 - zamrzavani pc

umlora (6)|20.1.2009 22:14
Ahoj mam problem, koupila jsem si novou grafiku Nvidia gtx 260 a od te doby co sem ji vymenila za starou grafiku mam potize. Pc nastartuje normalne a potom at delam cokoliv stale se mi seka. A je jedno jestli neco hraju, instaluju nebo jen tak prohlizim. Chvili jede v poradku a potom necekane zamrzne a kdyz to restartuju, tak se to spusti jen do spousteciho okna windows, ale nenabehne to, takze nasleduje vypnuti pc natvrdo a pak to teprve najede. Po kazde musim vypinat natvrdo, aby to vubec najelo. Kontrolovala sem teploty v programu everest a ty jsou v poradku. Mam:

Název základní desky - MSI K9N Neo v1.0 (MS-7260) (3 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN)
Čipová sada základní desky - nVIDIA nForce 550, AMD Hammer
Typ CPU AMD Athlon 64, 2000 MHz (10 x 200) 3200+
no a zdroj tento: XILENCE power 550W, ATX2.0, pasivní PFC, 120mm ventilátor, 22 – 25 dB

Nevite v cem je problem? Kdyz tam vratim svoji starou grafickou kartu tak to jede zase poradku.
KunNy (410)|20.1.2009 22:25
Nedivil bych se ani, kdyby to nebylo nekvalitním zdrojem - zdroje Xilence rozhodně kvalitou neoplývají.
Máš možnost vyzkoušet kartu v jiném PC popř si půjčit kvalitní zdroj? Zkusil jsi alespoň monitorovat napětí Everestem, jaké ukazuje (ikdyž podle tohoto se nedá moc řídit)?
EditorPO (2819)|21.1.2009 02:50
Je pripojene napajanie grafickej karty?
mstejska (2912)|21.1.2009 08:19
OT:Nevim jestli je tahle grafika, k tomu cpu zrovna idealni.
Deee-aN (3834)|21.1.2009 09:07
Tyhle karty, jak už se tu několikrát ukázalo, jsou velice náročné na kvalitu zdroje. Jaká karta byla předtím?
umlora (6)|21.1.2009 19:33
Omlouvám se, že nepíšu hned, ale mam problemy s temito stranky. Mno divala jsem se v everestu na teploty a nic nebylo nad 50 stupnu. Jo a zjistila jsem, ze mam zastaraly bios nemuze byt problem v tom? Co zpusobuje, kdyz se koupi nova vec do pc a bios je zastaraly? Sem holka, takze tomu zrovna 2x nerozumim :D Ano napajeni jsem mela spravne zapojene. Karta normalne reagovala.

Tedka mam tuto grafiku se kterou se mi to neseka, to je moje puvodni:
Nvidia Geforce 7600 GS
husky14 (4214)|22.1.2009 12:32
Můžeš zkusit vyměnit zdroj, 550 W je sice krásný číslo, ale Xilence není zrovna zdroj, kterej by to ustál, kdyby šlo fakt do tuhýho.... ale možná ta výměna zdroje bude k ničemu :notsure

U tebe je řešení jednoduchý, dokoupit i zbytek sestavy (MB, CPU, zdroj) a to hned z několika důvodů:

1. GTX 260 se v tvým kompu cítí asi jako motor Ferrari nacpanej do Favorita. Motor je to úžasně výkonnej a rychlej, ale v kastli a s podvozkem Fáčka to prostě nikdy neukáže :)

2. Už před rokem byly při vydání prvních 8800 GT problémy na starších sestavách. Imho to tenkrát souviselo s verzí PCIe sběrnice a na ty karty se musel flashovat BIOS, kterej tu kartu trošku "postaršil". To ale nemusí být tvůj případ....

3. Zdroj musíš vyměnit každopádně, tenhle by moh být pro tvou kartu i nebezpečnej....

Takže buď svou sestavu prodej tak, jak je, něco přihoď a dokup tý GTX 260 pořádnej podvozek, nebo tu GTX ulož do skříně.... na týhle sestavě je prostě úplně zbytečná ;)
Deee-aN (3834)|22.1.2009 13:11
Možná by nebyla na škodu fotka střev kompu. Skoro bych si tipnul, že ten zdroj se přehřívá. Ano GTX260 je dvouslotová a fouká ven. Jenže je také háklivá na kvalitní krmení a to jí přehřátý zdroj nemusí dokázat dlouhodobě dodávat. Ta předchozí karta nebyla tak cimprlich (300W)a nějaké výkyvy ustála. Je v té skříni něco dalšího kromě zdroje co by vytahovalo teplý vzduch ven? Čím je chlazený procesor?
umlora (6)|22.1.2009 13:32
No ja jsem tu grafickou kartu jela vratit. Koupim si rovnou novou sestavu to bude asi nejlepsi. Pac bych stejne musela vsecko dokupovat. Myslite si, ze tato by sla? http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=55386s
milinn (50)|22.1.2009 13:43
Jestli nový PC tak by jsem se spíše přikláněl k tomuto:
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514008R09820TJ82 a požádal je o přidání dalších 2GB paměti RAM, vybíral sem podle toho jak sem se koukal na tu cenovou relaci jak bylo u toho PC z czc.cz
Deee-aN (3834)|22.1.2009 13:49
[quote=umlora;210003]No ja jsem tu grafickou kartu jela vratit. Koupim si rovnou novou sestavu to bude asi nejlepsi. Pac bych stejne musela vsecko dokupovat. Myslite si, ze tato by sla? http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=55386s[/quote]
Co všechno má ten počítač umět? A jaký je rozpočet? Myslím, že tady dokážeme složit lepší stroj za ty samé peníze.
Možná, že by bylo lepší založit za tímhle účelem nový thread v příslušné sekci. Jestli to uděláš, dej sem link.
husky14 (4214)|22.1.2009 13:55
[QUOTE=umlora;210003]Myslite si, ze tato by sla? http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=55386s[/QUOTE]No imho nic moc :) Každopádně bych ti doporučil sestavit si tu sestavu přímo z dílů, který si vybereš a pak si to nechat sestavit.... a skládat v Alfacompu, tam to imho vyjde levněj ;)

Jak píše Deeeeeeeeee, založ se na to thread, tady na tom fóru se ti na to okamžitě vrhne plno vlčáků a něco ti sestaví ;)
umlora (6)|22.1.2009 14:45
No zatim to kupovat nebudu az tak do pul roka, takze je jeste casu dost. Kazdopadne sem potom napisu a budu vdecna za kazdou radu a napad. Vazne diky moc :)