Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 24

Téma: Co sa moze stat zaloznemu zdroju alebo TRUST 950VA po 2 rokoch

Starousedlík SHW Avatar uživatele KEOSAN
    Registrace
    May 2008

Dnes, skoro po 2 rokoch od kupenia zalozneho napajacieho zdroja - UPS Trust 950VA, tusim model PW-4095T
    http://www.trust.com/products/produc...spx?item=14938

sa mi stala nemila udalost. Zdroj zkolaboval. Myslel som si, ze je to dost skoro, ze baterky vydrzia vacsinou tak 3 roky.

Prvou zahadou bolo, preco je zdroj vlhky a co za tekutina z neho vyteka /obr1/.
    Po objaveni praskliny na baterii to uz davalo tusit /obr2/.
    Praskla asi bateria a zacalo sa nieco vylievat dnu /obr3 a obr4/.
    Okrem toho mi zahadou ostava, ze baterka /obr5/ je rozmerovo klasicka, ako idu napr. do APC Smart 420 - bateria RBC2 - to su 12V 7Ah. Myslel som, ze v tejto UPSke budu aspon 2ks, ale je tam iba 1ks a to rovnaky, ake maju omnoho slabsie modely inych UPSiek... Prasknuta bateria bola HR 1234W F2 CSB BATTERY (GUANG ZHOU) CO. LTD

Niektori ludia hovoria, ze vraj baterie z UPSiek nevytekaju. Tak tu je dokaz.
    Este zaber na cistiaci papierik /obr6/ - ako zacina hnednut. To som zistil, ze to kondenzovana voda nebude, ale kyselinka a zacali trochu palit aj prsty, ktore s nou prisli do styku

Na zaver ma zarazila este prepatova ochrana na modem, ktora nebola nikde pripevnena a robi
    vlastne len akesi prepnutie/zasuvku... /obr7/.
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 1_vyteka.jpg 
Zobrazení: 213 
Velikost: 115.9 KB 
ID: 9112   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 2_prasklina.jpg 
Zobrazení: 185 
Velikost: 43.2 KB 
ID: 9113   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 3_vytecene.jpg 
Zobrazení: 165 
Velikost: 107.3 KB 
ID: 9114   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 4_vytecene.jpg 
Zobrazení: 278 
Velikost: 189.3 KB 
ID: 9115   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 5_baterka.jpg 
Zobrazení: 215 
Velikost: 103.3 KB 
ID: 9116   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 6_kyselinka.jpg 
Zobrazení: 195 
Velikost: 151.7 KB 
ID: 9117   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 7_prepatovka.jpg 
Zobrazení: 200 
Velikost: 83.1 KB 
ID: 9118  
    Naposledy upraveno uživatelem KEOSAN: 21-01-2009 v 16:33
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele HiLow
    Registrace
    Jul 2006

Trust je takova znacka, neznacka. Napisi na vyrobek pekne udaje, ale techto parametru stezi dosahuje. Hlavne, ze se dobre prodava.

Registrace
    May 2008

Mam niekolko tychto UPSiek vo firma. Toto bola jedna z prvych. Uvidim, co sa stane tam... Zatial chodilo vsetko OK. Uvidim, ci este UPSka bude dobra. Je mozne, ze iba baterka bola nanic.

Ale ta modemova prepatova ma dostala
    Tiez podivne, ze je tam iba jedna baterka 12V 7ah. Zas, ale ked clovek zoberie tu cenu UPSky

Ako hovorim, zatial s nimi nebyval problem. Sam som zvedavy, ake to bude mat pokracovanie.

Obyvatel SHW Avatar uživatele Sieben
    Registrace
    Jan 2007

2KEOSAN: jedno moudré přísloví praví: "Nejsem dost bohatý na to, abych si mohl kupovat levné věci."
    a je to pravda...

TRUST je osobně u mne jedna z nejhorších značek na trhu, měl sem od nich foťák - děs a hrůza a pak ještě nějakou elektroniku..taky příšernej šmejd...

osobně bych se bál...

a ano..je to levné..ale jakto, že je o tak levné? Pokud je něco moc levný, začíná to smrdět podrazem...a jak je vidět..trust je toho důkazem

Registrace
    May 2008

Vzhladom na cenu celej UPSky - vratane ceny baterie, plus aj to, ze som mal referencie od ludi co ich uz pouzivali nejaku dobu, tak som s nimi nemal ziadne problemy. Za tu cenu nejakych 1600-1900 Sk /vratane baterie/ s tym, ze to ma AVR obvod to bolo ako zadarmo

Ak vsak pozorne citate clanok, nehovorim, ze UPSka je vadna. Ibaze, baterka v nej praskla. Vzhladom na tu nizku cenu, ktovie ake pofiderne baterky do nej mohli dat. Kupim do toho nahradnu baterku a uvidim. Ona UPSka reagovala normalne, pravdepodobne bude zla iba ta baterka. Sam som zvedavy, ci to bolo ojedinele, alebo sa to bude vyskytovat aj u dalsich.

V minulosti som kupovaval APC Smart zalozne zdroje. Len je rozdiel, ci firma kupi zalozny zdroj teraz uz drahsi, nez su pocitace /myslim aspon line interactive zdroj, nie offline UPSky/, alebo ci lacnejsi, ktory nemal problem. Ved, za tu cenu, to do APC vychadzali castejsie len aj baterky drahsie A mal som aj niekolko APC Smart upsiek, co sa odporucali, takze tiez to nebolo ruzove... No a v dnesnych casoch, ked startuje hospodarska kriza, neni na vyhadzovanie.

Tu by som nepovedal, ze plati stara znama mudrost o kupovani lacnych veci... Niekedy sa da kupit lacno i dobre. Zohnat nahradnu bateriu /lacnejsie nez od APC/ neni problem. RJ11 modemovu ochranu som nepotreboval. UPSka stihala na masinach s lacnymi LC B300ATX zdrojmi bez problemov vyrovnavat napatie a nedochadzalo k zamrzom, ako to niekedy byva pri offline UPSkach.
    Naposledy upraveno uživatelem KEOSAN: 21-01-2009 v 17:13

Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od KEOSAN Zobrazit příspěvek
    Tu by som nepovedal, ze plati stara znama mudrost o kupovani lacnych veci...
    No ona stacila jen ta radoby "prepetovka" na modem. Kdovi, jak je na tom zbytek UPS. Proste znacka Trust neumi delat ani mysi.

Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od HiLow Zobrazit příspěvek
    No ona stacila jen ta radoby "prepetovka" na modem. Kdovi, jak je na tom zbytek UPS. Proste znacka Trust neumi delat ani mysi.
    K UPSke je este papierik s registraciou na garanciu vyplatenia odskodneho do 20 000 EURO, ak sa nieco stane pripojenym zariadeniam. No nekup to....

Nie, zeby som niekedy veril, zeby take nieco vyplatili...

Ako som pisal, RJ11 ochranu som nepotreboval. Stacilo mi, ze to dokaze stabilne napajat sietove zariadenia i PC. Na rozdiel od offline UPSiek /ako napr. APC Back/... Stabilne tak, ze nemrznu. I ked pri merani vystupu tam bolo na tychto TRUST UPSkach iba 225V Co je vsak este v norme.
    Naposledy upraveno uživatelem KEOSAN: 21-01-2009 v 17:20

Registrace
    Jul 2006

Ono nejde o to, jestli jsi RJ11 pouzival, nebo ne. Ale o provedeni UPS. To je jako kdyby ti na aute nefungovala druha zona na klimatizaci a bylo by ti to jedno, protoze vzadu nesedavas.

Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od HiLow Zobrazit příspěvek
    Ono nejde o to, jestli jsi RJ11 pouzival, nebo ne. Ale o provedeni UPS. To je jako kdyby ti na aute nefungovala druha zona na klimatizaci a bylo by ti to jedno, protoze vzadu nesedavas.
    Vnimam to tak, ako keby som kupoval miesto noveho 200 tisic korunoveho auta - ine nove auto za stvrtinovu cenu, t.j. za 50 tisic a pritom by mi bolo jedno, ci v tej cene bude klimatizacia, pretoze ju nebudem potrebovat /napr. budem nim jazdit v oblastiach, kde je zima a mimo to kvoli zdraviu nepouzivam klimatizacie/.
    ----------
    Na tej prepatovke to mohli riesit nejak inak, napr. jednoducho poistkou. Zeby to prasklo Ved kto uz dnes pouziva modem s RJ11 koncovkou ...

Za tu cenu samozrejme nemoze clovek ocakavat zazraky. Ale tie UPSky fungovali dobre /zatial/ a problem bol /zatial/ s jednou a iba u baterky. Predsa UPSka nemoze za baterku. Ako som pisal, uz som mal v rukach aj rozne vyhorene APC Smart napr. modely 700VA. Viac kusov...

Tiez nemam o TRUSTE najlepsiu mienku, ale tie UPSky boli v pohode. Proste niekedy sa moze vydarit/oplatit aj lacnejsi produkt, beruc v uvahu cenu.

Za par mesiacov dojdu do toho isteho veku aj dalsie rovnake UPSky. Tak potom poreferujem, ako to dopadlo. Pripadne, ci stacila nova baterka.

Starousedlík SHW Avatar uživatele r34ktor
    Registrace
    Oct 2006

O TRUSTu také zrovna extra mínění nemám, ale vyvozovat z jednoho vadného kusu nějaké závěry nelze. Mohlo jít o skrytou výrobní vadu. To se stává i lepším.

Registrace
    Jul 2006

Vnimam to tak, ako keby som kupoval miesto noveho 200 tisic korunoveho auta - ine nove auto za stvrtinovu cenu, t.j. za 50 tisic a pritom by mi bolo jedno, ci v tej cene bude klimatizacia, pretoze ju nebudem potrebovat /napr. budem nim jazdit v oblastiach, kde je zima a mimo to kvoli zdraviu nepouzivam klimatizacie/.
    ----------
    Na tej prepatovke to mohli riesit nejak inak, napr. jednoducho poistkou. Zeby to prasklo Ved kto uz dnes pouziva modem s RJ11 koncovkou ...

Za tu cenu samozrejme nemoze clovek ocakavat zazraky. Ale tie UPSky fungovali dobre /zatial/ a problem bol /zatial/ s jednou a iba u baterky. Predsa UPSka nemoze za baterku. Ako som pisal, uz som mal v rukach aj rozne vyhorene APC Smart napr. modely 700VA. Viac kusov...

Tiez nemam o TRUSTE najlepsiu mienku, ale tie UPSky boli v pohode. Proste niekedy sa moze vydarit/oplatit aj lacnejsi produkt, beruc v uvahu cenu.

Za par mesiacov dojdu do toho isteho veku aj dalsie rovnake UPSky. Tak potom poreferujem, ako to dopadlo. Pripadne, ci stacila nova baterka.
    Ano, mas pravdu, nekdy se opravdu muze vyplatit levnejsi produkt. Ta baterie je samozrejme vyrobek nekoho jineho a Trust za tu baterii muze nest odpovednost jen do te miry, ze bere ty baterie od dalsiho treba pochybneho vyrobce.

Citace Původně odesláno od r34ktor Zobrazit příspěvek
    O TRUSTu také zrovna extra mínění nemám, ale vyvozovat z jednoho vadného kusu nějaké závěry nelze. Mohlo jít o skrytou výrobní vadu. To se stává i lepším.
    Jiste nejde brat zavery z jednoho vadneho kusu, pokud ostatni funguji, tak jedine dobre. O Trustu jsem se vyjadroval hanlive kvuli referencim pratel a zakazniku.

Registrace
    May 2008

Tak som kupil KOMPATIBILNU bateriu rovnakeho rozmeru. Este som ju nenainstaloval, zistil som mensie odchylky.

Totiz ta kompatibilna je 12V 7,2ah, co by malo sediet /aj rozmerovo/. Ale:
    - maximalna hodnota prudu INITIAL CURRENT je 1,8A na kompatibilnej.

Ta povodna mala INITIAL CURRENT - 3,4A ....

Rovnake baterky, ktore boli v UPSkach APC /napr. APC Smart 420, 700/, ked som odlepil nalepku
    mali INITIAL CURRENT - iba 1,4A ....

Takze tie parametre TRUSTU nakoniec s tou baterkou, co tam bola, mohli aj sediet, nie ?
    Rozmyslam, ked tam dam tu kompatibilnu s 1,8A, tak asi degradujem vykon UPSky ?

Starousedlík SHW Avatar uživatele -HoNY-
    Registrace
    May 2006

Já myslím, že všechny důležité argumenty už padly.

1. Trust je odpad.
    2. Nikdo není tak bohatý, aby si mohl kupovat levné věci.

Je tu nějaký argument proti uzavření?

Registrace
    May 2008

-HoNY-

??? Ved sa to stale riesi.
    Ak si si nevsimol, znackove APC pouziva este slabsie baterky...
    Ak to niekoho nezaujima, nech to necita. Otazka lacneho a dobreho je subjektivna

DOPLNENIE
    dal som tam kompatibilnu bateriu s INITIAL CURRENT 1,8A.
    Zapojil na to iba nejaky pocitac bez HDD. UPSka neprotestuje, prerusenie napajania to zvladlo OK.
    Otazne je, ci s tou baterkou dokaze zvladnut taku istu zataz, ako ked tam bol original s initial current 3,4A. Co myslite ?
    Naposledy upraveno uživatelem KEOSAN: 22-01-2009 v 11:00

Starousedlík SHW Avatar uživatele -HoNY-
    Registrace
    May 2006

Ak si si nevsimol, znackove APC pouziva este slabsie baterky...
    Protože je umí využít, a proto obvykle fungují a nevytečou. Kupováním smetí přispíváš akorát k rozvoji Číny a zemí třetího světa. Takže ve výsledku škodíš nejen sobě, ale i nám ostatním, co si takováhle šméčka nekupují.

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Chcete se stát specializovaným moderátorem?
    Od Karel Polívka v sekci Fórum a magazín SHW
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 05-02-2013, 18:24
  2. moze to robit zdroj?
    Od palomm v sekci Zdroje
    Reakcí: 17
    Poslední příspěvek: 17-12-2007, 19:42
  3. Win XP - co vsetko sa moze zmazat??
    Od DiwaSwina v sekci OS Windows
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 17-10-2007, 10:20
  4. moze byt