reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Chybí síťový adaptér

peterk (11)|21.1.2009 17:25
Ahoj,

vyměnil jsem desku v PC (na čas, kvůli reklamaci).
Všechny zařízení jsem rozjel (nainstaloval drivery) kromě síťové karty. Je integrovaná na desce Asus P5K. Ve správci zařízení ve winXP je ve stromu "Síťové adaptéry" jen "1394 Net adapter". Žádný žlutý otazník, že nemá ovladače - prostě tam vůbec není...
Když jsem instaloval driver k LANce, tak hodil hlášku, že tam není to zařízení. Ipconfig nevypíše vůbec nic - jen "Konfigurace protokolu IP systému Windows" a skončí...

Skoro mi to příjde že LANka na desce vůbec nefunguje (ani nesvítí kontrolky - ta zelená a oranžová, co tam bývají), ale když se podívám pomocí Everestu na "Hardware->zařízení windows" (což vypadá úplně stejně jako Správce zařízení) tak pod položkou Síťové adaptéry je vidět i síťová karta (teda myslím, že je to ona) - Marvell Yukon 88E8056 PCI-E Gigabit Ethernet Controller-Packet Scheduler Miniport - a další položky - několik WAN miniportů, přímé připojení paralelním kabelem,1394 net adapter....

Vidí Everest síťovku nebo něco jiného? Je síťovka podle toho co jsem tu napsal "mrtvá"?

Díky
Have a NICE day!
kevin00 (10238)|21.1.2009 17:39
Není síťová karta v BIOSu vyplá ? Instaloval jsi ovladače motheboardu ? Na stránkách výrobce lze stáhnout nejnovější ovladače - konfigurátor
Odinstaluj ovladače motherboardu, odstraň zbytky ovladačů pomocí Driver Sweeperu, nainstaluj znovu nejnovější ovladače.
Logout (4018)|21.1.2009 17:39
A neni vypnutá v biosu? Uh pozdě, těsně druhej.
Další možnost jak ji vyzkoušet, je stáhnout nějakou live distribuci linuxu (třeba SLAX, damm small linux, ubuntu,...) a zvusit síťovku v ní.
peterk (11)|21.1.2009 17:56
Díky za odpovědi.

Jo, ten BIOS jsem zapomněl zmínit - ten jsem kontroloval několikrát :) Vyplá je akorát volba - něco jako network boot ROM, nebo podobně - to myslím může být vypnuté.
Jinak drivery jsem stahoval přímo od Asusu, pže jsem k desce nedostal CD s driverama.

Zkusím ten Linux - to mě nenapadlo. Případně zkusím i pročistit ty drivery - ty předchozí (od Gigabytu) jsem tam nechal všechny jak byly (myslel jsem, že nebude vadit...)

//EDIT: Jo, už vím proč jsem ten Linux nevyzkoušel - nemám ho tu u sebe, ani prázdné CD/DVD :) Takže zkusím ty drivery...
Logout (4018)|21.1.2009 18:44
Ani flashku? I z tý de linux bootovat (musí se teda vejít, ale takovej slack, nebo DAMN Small linux by se vejít měli).
kevin00 (10238)|21.1.2009 18:53
Slax by se měl na flashku vejít. Na stránkách projektu je ke stažení verze přímo pro USB (190 MB).

Slax
peterk (11)|21.1.2009 22:16
Nakonec jsem teda zkusil ten Slax (díky).

ifconfig našel jen lokální smyčku a grafický network-conf v roletovém menu "Device" nenabízí nic.

Je teda kaput? (na linuxu trochu chvílema dělám, ale žádný guru nejsem, takže si nejsem jistý jestli jsem zkusil všechno...).

//Jako není to žádná tragédie, jen kdybych ji zprovoznil, mohl bych surfovat na svém :)
astec (1823)|21.1.2009 22:20
Zkus ještě stáhnout poslední ovladače desky a nainstalovat je .
kevin00 (10238)|21.1.2009 22:25
[QUOTE=peterk;209801]Nakonec jsem teda zkusil ten Slax (díky).

ifconfig našel jen lokální smyčku a grafický network-conf v roletovém menu "Device" nenabízí nic.

Je teda kaput? (na linuxu trochu chvílema dělám, ale žádný guru nejsem, takže si nejsem jistý jestli jsem zkusil všechno...).

//Jako není to žádná tragédie, jen kdybych ji zprovoznil, mohl bych surfovat na svém :)[/QUOTE]

Zkusil bych ovladače motherboardu a jinak bych ji asi prohlásil za mrtvolku ....
VencaX (3686)|21.1.2009 22:34
No takto přesně mi nedavno kiksla síťovka u MSI KT6, přestala se hlásit jako zařízení a šla jen externí (a to ještě blbě :D). Takže předpokládám že je mrtvá.
jerryczech007 (98)|21.1.2009 23:32
Mě se to podobně stalo s P5KC, že mi zmizla síťovka. Pak jsem zjistil, že se tak stane, když zapojíš třeba front case USB konektory do konektoru na desce, co se nachází vzadu u backplainu. Když jsem je zapojil normálně do konektorů na desce dole, najednou se síťovka znovu objevila. Asi tam má Asus nějakej BUG :-(
EditorPO (2819)|21.1.2009 23:48
[quote=peterk;209657]Jinak drivery jsem stahoval přímo od Asusu, pže jsem k desce nedostal CD s driverama.[/quote]
Instaloval si aj ovladace chipsetu?
pinc (85)|22.1.2009 08:40
Kdy naposledy na NIC fungovala ?

Resetni bios.

pokud nic nepomůže, dej tam kartu do PCI.
ať máš klid, je to jen dočasně....
kevin00 (10238)|22.1.2009 09:15
Teď tak koukám na ten typ té síťové karty. Píšeš, že Ti Everest ukazuje tuto síťovou kartu - Marvell Yukon 88E8056 PCI-E Gigabit Ethernet Controller-Packet Scheduler Miniport. Pokud se podíváš na stránky výrobce je tam napsán tento typ síťové karty - PCIe Gigabit LAN controller featuring AI NET2. Není chyba jen v driverech :notsure
peterk (11)|22.1.2009 09:50
to EditorPO: na winXP jsem ovladače chipsetu instaloval (i s přepínačem -overall pro přepsání všeho předchozího), na linux není ovladač pro čipset v nabídce - je tam jen audio, lan, raid. ale nepodařilo se mi ten ovladač pro lan na linuxu zprovoznit... :( (audio jelo bez ovladačů)

to pinc: no ona možná ani nefungovala...nevím. dostal jsem ji jen tak, bez řečí :) Po víkendu si přinesu síťovku do PCI, s tím jsem počítal... Psal jsem sem spíš jestli mi uniká nějaká základní věc.

to jerryczech007: to zkusím!

to kevin00: PCIe Gigabit LAN controller featuring AI NET2 - to mi přece o té konkrétní síťovce nic neříká, ne? Nebo jaks to myslel?
peterk (11)|22.1.2009 10:12
Tak to po*er teda!!!! Vytahl jsem z desky USBčka a pro jistotu i Firewire a FUNGUJE TO!!!

Takže opravdu nějaký bug...

Měl jsem zapojené přední panel na desce dole a ještě další dvě usb jako přídavný "bracket" na pozici PCI. Tak ještě zkusím pokombinovat a zjistit co se mu nelíbí.

Každopádně opravdu děkuju všem za pomoc!
EditorPO (2819)|22.1.2009 13:13
[quote=peterk;209941]to kevin00: PCIe Gigabit LAN controller featuring AI NET2 - to mi přece o té konkrétní síťovce nic neříká, ne? Nebo jaks to myslel?[/quote]
AI NET2 nie je sietova karta, ale jej vlastnost.

Z webu:

  • AI NET2
Diagnose LAN connection before entering OS!
Network problems are often caused by bad cable connection.
AI NET2 remotely detects cable connection the second you turn on the system, and any faulty connections are reported back up to 100 meters at 1 meter accuracy.
StD (1963)|22.1.2009 13:28
[quote=peterk;209946]Tak to po*er teda!!!! Vytahl jsem z desky USBčka a pro jistotu i Firewire a FUNGUJE TO!!!

Takže opravdu nějaký bug...

Měl jsem zapojené přední panel na desce dole a ještě další dvě usb jako přídavný "bracket" na pozici PCI. Tak ještě zkusím pokombinovat a zjistit co se mu nelíbí.

Každopádně opravdu děkuju všem za pomoc![/quote]

...tipnul bych si, že se ti "perou o IRQ"...
peterk (11)|22.1.2009 13:51
to EditorPO: No to já vím. Já jsem nepochopil co tím myslel kevin00... Každopádně ten AI NET2 nic nehlásil, to jsem se díval.
peterk (11)|22.1.2009 17:10
Tak jsem ještě zkusil zapojit zpátky ten firewire a přední panel USBček. Ten přední panel jsem vrátil na původní místo - tedy dole na desce (úhlopříčně od PS2 portu).

Takže je chyba v těch usb co jsou mezi procesorem a PCI sloty.

Nevím v čem ta chyba je (jestli to je tím IRQ..?), to už se mi zjišťovat nechce, když to není moje deska :)
Tak ještě raz - díkes všem.
jerryczech007 (98)|25.1.2009 00:26
Přesně jsem věděl, že to bude tohle ! Však jsem se s tím taky vyvztekal, než jsem na to přišel ... Jsem rád, že jsem mohl pomoct :).
peterk (11)|26.1.2009 15:58
Ahojte, LANka už teda je přítomna, ale je jiný problém:
MAC adresa má tvar ED:9F:E9:D7:F7:F7 (podle ipconfig i podle utility k síťové kartě). Školní DHCP mě nechtělo přihlásit (přidělit IP) - přiděluje IP podle MAC (změnu jsem samozřejmě nahlásil v našem IS a proběhla úspěšně).
Psal jsem jim maila a bylo mi sděleno, že taková MAC adresa ani nemá existovat... A že mě ani nevidí, že bych byl připojený (PC puštěné bylo, kabel zapojený...). Že mám zkusit přeinstalovat ovladače...
Přeinstalace uvedla vše do totožného stavu, takže nic.

Co jsem ale zjistil - ifconfig (z live CD linuxu) mi hlásí "HWaddr: C2:0C:E0:87:5A:40".

To vůbec nechápu... Setkal jste se s tím už někdo?