reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ActiveX v Internet Explorer

Frog (510)|28.11.2006 09:27
Zdravim, ako prosim vas možem povoliť prvky Active X na Ibnternet Explorer. Chcem sa totiž zbaviť známej žltej lišty "V záujme zabezpečenia prehliadač Internet Explorer obmedzil zobrazenie aktívneho z tohto súboru atd" však to poznáte. vďaka
Frog (510)|28.11.2006 13:59
Tak aby som to upresnil. Ide mi o to zbaviť sa tohto dotieraveho hlásenia.



Osobne používam Operu (Opera rulezz), ale už dlho sa snažim toto vyriešiť, nie na mojom PC. Ide totiž o to že dotyčna osoba ma na disku stovky html stranok uložených off-line a pri načitani stranky z disku sa zobrazi tato správa. Vyskušal som už toho dosť, ale nie a nie sa jej zbaviť. Dokonca mam povolene všetko čo sa len povoliť dá v ponuke možnosti siete internet.



Windows XP Professional (OEM)
Internet Explorer 6.0
mech13 (5526)|28.11.2006 14:05
no jestli jde o soubory z disku, tak ty jsou v IE7 viz obrazek a u IE6 to tusim bylo to samy...
active.JPG
wizaard (913)|28.11.2006 16:05
EDIT: Ehm... neprohlédl jsem si Tvůj obrázek... zvláštní, už by to nemělo ničemu bránit...
Frog (510)|28.11.2006 20:23
[QUOTE=wizaard]EDIT: Ehm... neprohlédl jsem si Tvůj obrázek... zvláštní, už by to nemělo ničemu bránit...[/QUOTE]

ved práve, uroven zabezpecenia mam najnižšiu aka je možná a stale tam to otravne hlaseni je, najhorsie na tom je to ze stranka sa dovtedy nezobrazi pokial sa na nu neklikne a nepovoli active x a už to začina byt naozaj otrava.

to mech13: ten screen je z IE7 predpokladam, nie ?
mech13 (5526)|28.11.2006 20:36
[QUOTE=Frog]to mech13: ten screen je z IE7 predpokladam, nie ?[/QUOTE]
jo je to z IE7 ale mam pocit ze v 6 to bylo podobny

EDIT: tak tady mas screen z IE6
active.JPG
wizaard (913)|28.11.2006 21:14
[QUOTE=Frog]ved práve, uroven zabezpecenia mam najnižšiu aka je možná a stale tam to otravne hlaseni je, najhorsie na tom je to ze stranka sa dovtedy nezobrazi pokial sa na nu neklikne a nepovoli active x a už to začina byt naozaj otrava.

to mech13: ten screen je z IE7 predpokladam, nie ?[/QUOTE]
Je to fakt divné, co si budeme povídat, doufám ale, že je možné to přenastavit!? Napadá mě pouze obecná rada - zkus se proklikat skrze všechna ta nastavení a co půjde, povol (samozřejmě věci, které s tím mají něco společného), tzn. od JavaScriptů přes instalaci SW až po ActiveX.

EDIT: Ještě bych zkusil v Nastavení internetu -> Upřesnit "povolit instalaci na požádání (Internet Explorer)"
mech13 (5526)|28.11.2006 23:35
dyt to je na tom mym screenshotu!!!
internet options->advanced->allow active content to run in files on My computer
v cestine: povolit spousteni aktivniho obsahu ze souboru v tomto pocitaci

to to nevidite nebo co?!
wizaard (913)|29.11.2006 21:24
[QUOTE=mech13]dyt to je na tom mym screenshotu!!!
internet options->advanced->allow active content to run in files on My computer
v cestine: povolit spousteni aktivniho obsahu ze souboru v tomto pocitaci

to to nevidite nebo co?![/QUOTE]
Pozor, chlape, já mluvím o jiném nastavení kousek vedle toho Tvého, tak se neutrhuj!
mech13 (5526)|30.11.2006 00:30
[QUOTE=wizaard]Pozor, chlape, já mluvím o jiném nastavení kousek vedle toho Tvého, tak se neutrhuj![/QUOTE]
ale ja mluvim presne o tom nastaveni ktery potrebuje - aby mu to neblokovalo stranky ulozene na disku ktere pouzivaji active-x
Frog (510)|30.11.2006 23:01
[QUOTE=mech13]ale ja mluvim presne o tom nastaveni ktery potrebuje - aby mu to neblokovalo stranky ulozene na disku ktere pouzivaji active-x[/QUOTE]

hned zajtra to skusim na dotycnom pocitaci, inak ide to (teda aspon u mna) skusal som to.
čim sa ti možem odvďačiť ? zatial asi len reputaciou :)
wizaard (913)|1.12.2006 14:38
[QUOTE=mech13]ale ja mluvim presne o tom nastaveni ktery potrebuje - aby mu to neblokovalo stranky ulozene na disku ktere pouzivaji active-x[/QUOTE]
Omlouvám se, mechu13, ale opravdu jsem přehlédl jedinou větu Froga, kde se zmiňuje o stránkách z disku... Promiň, přehlédl jsem to, tím se vše vysvětluje... :mistake