reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

13"nb s vyšším rozlišením

ptipi (4)|22.1.2009 12:07
Pěkný den
chtěl bych se zeptat, jestli někdo neznáte 13" notebook s vyšším rozlišením, než 1280x800. Zjistil jsem, že velikostně je pro mě 13" ideální, ale WXGA rozlišení příliš malé, takže hledám.
Prozatím jsem našel jen dva (Vaio Z a Thinkpad x301) a i když Vaio Z je velice blízko tomu co chci, tak přeci jen bych si rád prohlédl i další alternativy(pokud existují).
hl.hl (1387)|22.1.2009 23:36
[QUOTE=ptipi;209981]Pěkný den
chtěl bych se zeptat, jestli někdo neznáte 13" notebook s vyšším rozlišením, než 1280x800. Zjistil jsem, že velikostně je pro mě 13" ideální, ale WXGA rozlišení příliš malé, takže hledám.
Prozatím jsem našel jen dva (Vaio Z a Thinkpad x301) a i když Vaio Z je velice blízko tomu co chci, tak přeci jen bych si rád prohlédl i další alternativy(pokud existují).[/QUOTE]

Opravdu je toto rozliseni na 13" male? V jakem smyslu? Vetsi rozliseni musi byt uz pekne blesky misto pismenek.
ptipi (4)|23.1.2009 11:57
[QUOTE=hl.hl;210276]Opravdu je toto rozliseni na 13" male? V jakem smyslu? Vetsi rozliseni musi byt uz pekne blesky misto pismenek.[/QUOTE]

Většině lidí asi bude vyhovovat, ale mě 1280 prostě nestačí. Oči mám dobré, takže mi nevadí měnší písmo. 1280 je pro mě málo - nejde dát vedle sebe rozumným způsobem dvě věci (typicky u mě notepad + browser).
13" notebook jsem měl dva roky a prakticky ve všem mi vyhovoval až na velikost plochy. Teď pojedu na delší dobu pryč a nb nebude jen jako doplněk desktopu. Proto prozatím mě nejvíce oslovil sony vaio Z.