reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Propojení dvou PC + internet

šárka_oldd (3)|22.1.2009 20:07
Prosím za prominutí, určitě se to zde řešilo již mockrát.
V přízemí domku máme PC připojen na pevnou telef. linku prostřednictvím ADSL a modemu zn. Huawei Echolife HG 520i ( údajně je to modem + router v jednom).
Do poschodí, kam vede rovněž tato telefoní linka ,bychom si chtěli pořídit notebook s tím, aby byla možnost každému z nás libovolně serfovat na netu. Jelikož to budu dělat sama , tak bych uvítala to nejprimitivnější propojení. A bude možné serfovat nezávisle na sobě?
Jsem jen uživatel ,tak prosím o jednoduché vysvětlení. děkuji
Muzstary (73)|22.1.2009 21:26
Až tak laicky řešitelné to asi nebude.
Pokud má notebook integrované WIFI, pak by asi bylo nejlepší využít toto spojení.
K tomu se víc dočtete v manuálu k modemu co přikládám v odkazu (kapitola 5).
http://www.cz.o2.com/public_conver/66/e0/21/114799_145816_huawei_echolife_hg520i_kompletni_manual.pdf
šárka_oldd (3)|22.1.2009 22:39
Já jako laik jsem si chtěla jenom ověřit svoje přesvědčení že to stačí pouze propojit nějakým káblíkem, a ty na mne toto. Ty odkazy- manuály mám dávno prostudované ale je to na mne tak složité a nepochoopitelné , že jsem si naivně myslela, že mi tu poradí nějaký borec to, o co jsem žádala- jednoduché řešení pro ženu.
astec (1823)|22.1.2009 23:04
1) provrtat strop, podlahu, vrták průměr 16
2) změřit vzdálenost blikající krabička - PC
3) vzít peníze jít koupit "přímý" kabel s koncovkami RJ45 do počítačové firmy
4) propojit dírku v krabičce (značený 1 nebo 4) s dírkou v PC vyvrtanou dírou ve stropě
5) Mnělo by to chodit

Pokud ne, je nutná přítomnost technika (malá dírka - nacvakat konektory na místě), konfigurace PC
Logout (4018)|22.1.2009 23:32
Dobrý je při protahování stropem/zdí zabalit konektor do kusu igelitu, by se neponičil.
Jinak bych stejěn doporučil zkusit nastavit wifi (bezdrátovej internet) pro ten ntb - pokud neni strop moc silnej, tak to je bez nutnosti tahat drát a ntb nebude omezenej drátem.
Pak je ale třeba nastavit zabezpečení a to je v tom manuálu - stručně shrnuto:
na routeru (připojuje se tam pomocí prohlížeče s počítače připojenýho drátem, víc viz manuál) povolit bezdrátovou síť, nastavit SSID (jméno sítě - cokoli) zabezpečení WPA2 a heslo. Pak dát notebookem vyhledat bezdrátovou síť, zvolit tu správnou (dle SSID) a dát připojit, zadat heslo.
Muzstary (73)|23.1.2009 12:13
Pro tvůj případ je ale podle mého názoru kabelové připojení tím horším řešením.
Budeš tahat kabel po zdech, vrtat strop a možná i nějaké zdi, nebo to tahat po fasádě venkem a nakonec výsledek nebude ideální.
Tvůj modem počítá (je připraven) s bezdrátovým spojením s počítači (to je to WIFI).
Pokud tedy WIFI použiješ, budeš se moci s tím notebookem připojit bez kabelů kdekoliv v baráku si vzpomeneš.
Třeba i ve vaně. :)
Myslím, že tady by se ti pár stovek za odbornou instalaci vyplatilo.
šárka_oldd (3)|23.1.2009 14:42
No a na kolik to bezdrátové propojení Wifi přijde, a co vše tedy, a za kolik koupit? Dole u PC je ten "modem+router v jednom" ten má anténku, tak už asi jen k notebooku něco ne? díky
Muzstary (73)|23.1.2009 14:56
Dnešní notebooky mívají WIFI v sobě už z výroby.
Zjisti si, zda notebook WIFI už má, pokud ano, jde jen o nastavení obou přístrojů.
Zprovoznit to ale pro člověka který o nastavování počítačů nemá vůbec žádnou představu je to asi neschůdné, stačí sebemenší nepochopení a změníš něco s čím ti na dálku těžko někdo pomůže.
Myslím ale, že je i možné oba přístroje donést někam do počítačové firmy a nastavit je u nich.
Kupovat by jsi pak nemusela vůbec nic.

Ještě jedno doplnění.:
Nastavit bude třeba i ten pevný počítač, aby mohl komunikovat s tím notebookem (tzv. malá firemní síť).
To by se ale pak už mělo zvládnou jen s nápovědou, když ostatní někdo už nastaví.
astec (1823)|23.1.2009 17:01
Stačí číst a ne jen odpovídat. Paní má Huawei Echolife HG 520i
Vlastníte zařízení s WiFi - Anténka. Notebook má v sobě zabudovanou anténu. Tudíž nic neplatíte.

Zbývá jen nastavit. Pokud si netroufáte dle návodu, tak vemte notebook do tašky, přibalte modem a zdroj!!!! Domluvte si návštěvu v nějaké poč. firmě, doneste jim to tam a tak za 15 minut je vše hotové. signál šířený přes anténku má určitý dosah. Ten se zmenšuje překážkami v domě typicky zdi, okna. Tak se může stát, že v některém místě domu pojede internet pomalu až skoro vůbec. Nutno vyzkoušet.

Je možné tímto způsobem připojit i stolní počítač, ale tam je potřeba dokoupit přijímač - anténku cca 500 Kč. Předpokladem je ve většině případů podporovaný operační systém (W2000 možná od XP výše pravidlem).
Ale přenosová rychlost bude trošku menší.
Muzstary (73)|23.1.2009 19:56
[QUOTE=astec;210495]...Notebook má v sobě zabudovanou anténu...[/QUOTE]
Celkem by mne zajímalo, jak víš že její notebook má zabudované WIFI.
O modelu notebooku nebo alespoň jeho stáří tu nepadlo ani slovo (stačí opravdu číst).