reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s PC zamrznutí a pruhy v obraze

vlastik.gamer (4)|22.1.2009 20:41
Zdravím všechny, mám trošku větší problém s pc a opravdu už si nevím rady jsem hodně zkušený uživatel ale toto je opravdu moc i na mě. Začnu od začátku mám nové PC pár měsíců a této chyby sem si všiml už na začátku ale nevěneval jsem ji pozornost a myslel sem, že je to mým operačním systémem (mám Vista 64bit) takže o co se jedná: když hraju nějakou hru (oblivion, crysis, metin) u těchto sem mi to stalo tak mi nepravidelně zamrzá PC někdy po 10 minutách, někdy po několika hodinách někdy během hry, nejčastěji se však děje v menu nebo inventářích, když projíždím věci nebo nastavení (pc prostě zamrzne a nejen to, ale obraz se jakoby rozpadne oběví se takové pruhy přes obrazovu vodorovné nebo svislé a pak jen šedé nebo hnědá barva monitoru podle hry co zrovna bylo v pozadí a nebo se jakoby objeví vedle sebe malinké kostičky jako by další snímek byl vykreslen špatně dokonce se mo toto stalo 4x u jednoho spiřiče ve windows a konkrítně spořič ENERGIE a s PC nejde udělat nic musí se natvrdo restartovat. Jinak zkoušel sem paměti projet memtestem nekolik hodin a ani jedna chyba (2x2GB OCZ 1066MHZ originální nepřetaktované) Zkoušel sem testovat procesor programem OCT zase žádná chyba dále PRIME 95 zase bez chyby vše stabilí procesor Core 2 Duo 8500 @ 3,16 ghz opět originální takt. Zdroj mám myslím velice kvalitní TAGAN 600W takže by měl bohatě dostačovat. Grafická karta Ati sapphire radeon 4870 spuštěn 3D mark Vantage a naprosto stabilní opět. Ted neco k teplotám Deska maximální teplota 38C, CPU maximálně 45C, GPU jádro max 60 GPU paměti max 65, pevný disk max 33C. Jinak pevný disk mám segate 7200.11 320GB projeto HD tune a taky bez chyby. Deska asus P5Q Deluxe vyzkoušený asi 3 BIOSY včetně posledního a pořád to stejné :( Takže opravdu už nevím čím to může být a jak mám dále postupovat poradíte někdo?
KunNy (410)|22.1.2009 21:50
Zajímavé, kdybych neviděl ty teploty GPU tak bych to tipnul na přehřívající se GK, ale minimálně na jádře grafické karty máš ještě velké rezervy. A co teplota napájecích obvodů na kartě (čidla VDDC)? Tady v topicu user řeší podobný problém taky s 4870kou, a vypadá to právě na přehřívající se napájecí část karty.
Co drivery, o těch jsem v příspěvku nenašel ani zmínku, dělá to i po reinstalaci? Samozřejmě se teď bavím o ovladačích na grafickou kartu, ale nebylo by od věci mít aktualizované i ostatní.
Deee-aN (3834)|23.1.2009 00:05
Co na to antiviry?
Co je to přesně za kartu? Čím chladíš CPU? Zdroj je klasicky nahoře? Co je to za skříň? Intake, outtake? Možná nejlepší by byla fotka.

EDIT: zkus tohle https://www.svethardware.cz/forum/downloads.php?do=file&id=194 , je to IMHO drsnější než 3DMark
vlastik.gamer (4)|23.1.2009 01:19
FOR KunNy ty teploty sou ještě dobré je to potom co sem nastavl chadič grafické karty (originální chladič) na 65% otáček (pokud hraju hru nebo zatěžuju GK) takže hučí jako vysavač ale pokud nechám at si karta reguluje otáčky sama teploty na pamětech jdou až k 80C a na jádře taktéž a zbytečně se zahřívá od karty deska. Čidla VDDC? To nevím čím mám změřit, měřím přes everest a jsou tam teploty u grafiky DisplIO, MemIO, Shader, a VRM a u žádného čidla sem si nevšiml žádné extrémnější teploty. Tak windows sem speciálně kvůli tomu přeinstalovával už 4x a drivery naprosto všechny mám od té doby co mi PC blbne nejpozději 2 dny po vydání včetně biosu desky, ovladačů desky ovladačů GK chipsetu atd. a zatím se to žádnýma novýma ovladačema nevyřešilo :(
FOR Deee-aN je t ATI sapphire radeon HD4870 s orignálním chladičem. CPU chladím chladičem Zalman CNPS8700 LED takže docela dobrý a pod ním je teplovodivá pasta asi za 400Kč takže myslím že taky celkem dobrý :( Zdroj je klasicky nahoře je to midletower s bočním obrovským větrákem foto zde http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=36099 Ok díky zkusím ten program a zítra poreferuju jestli to bylo stabilní nebo ne :)

No nedalo mi to a ten program sem odzkoušel ještě v noci :) mám celkem zajímavé výsledky samozřejmě sem zvolil stability test a extreme burning a výsledky jsou následující při stálých 65% otáčkách větráku je to - DisplIO max 75C MemIO max 85C Shader max 80C a VRM 105C to VRM mě trošku zneklidnuje ale vše bylo stabilní a myslím že během hry nikdy teplota takto nevyleze a už vůbec ne během spořiče ve windows kdy mi to zamrzlo také :( pokud sem nastavil automatickou regulaci otáček teploty byly následující DisplIO 82C max MemIO 94C max Shader 89C max a VRM 107 C max i přes tyto hruzne teploty ktere si grafika řidila sama (očividně jí to nevadilo) byly testy opět stabilní. Tak teď už teda opravdu nevím i přes takto vysoké teploty je GK stabilní a už vážně nevím čím by to mohlo být :(
kevin00 (10238)|23.1.2009 01:52
Máš Visty a ATInu .... nepoužíváš náhodou ovladače verze 8.12 ? Myslím, že měli nějaké problémy s Vistama :notsure
EditorPO (2819)|23.1.2009 01:54
Zacal by som samotnym OS a ovladacmi. Pri instalacii OS su totiz urcite postupnosti. Najprv OS, potom ovladace (chipset, lan, grafika ...), potom DirectX, Service Pack... Po tom vsetkom este aktualizacie cez Windows Update. Ale to asi vies.
Co sa tyka hier, tak asi mas vsetko legalne a taktiez mas nainstalovane vsetky patche. Tie prave riesia niektore problemy.
Jedno netusim a to, ako sa znasaju niektore hry s 64bit Vistou.
vlastik.gamer (4)|23.1.2009 02:23
FOR kevin00 ano mam Visty 64 i 8.12 ale dělalo to i s předešlýma 8.11 i 8.10
FOR EditorPO Windows instaluju přesně jak píšes a SP už mám přímo v základním DVD s Vistama. Samozřejmě mám vše legální (Visty i hry) např. o tom že no cd cracky s Vistama 64 blbnou vim proto je nepoužívám a samozřemě u všech her mám nejnovější patch (oblivion, crysis) ale potíž je v tom že už mi to 3x nebo 4x udělalo i přímo ve windowsu když jel spořič obrazovky (originální od winodws konkrétně spořič s názvem Energie) jako už sem vyloučl snad všecko co by to mohlo dělat už docela nevím :( Ještě by to možná chtělo něčím pořádně otestovat HDD jestlo to zamrzání nedělá on ale kromě HD tune neznám žádný pořádný program na test HDD :(
speedsnail (4876)|23.1.2009 03:08
Hm tohle už nevypadá na GK, ale spíš na paměti (vím že memtest si testoval, přesto zkus střídavě vyndat jeden modul - kolega řešil podobný problém a bylo to paměťma). Ten disk to může dělat taky.
vlastik.gamer (4)|23.1.2009 14:31
Tak mi to nedalo a znova sem kompletně dneska testoval PC: Grafická karta - 3D mark Vantage, všechny testy nastavnení extreme bez zamrznutí. Procesor - super PI výpočet 32M bez zamrzutí, OCCT 1 hodinu procesor bez zamrznutí, Paměti - memtest 3 hodiny 5x úspěšně prošel no eror, OCCT 1 hodinu paměti bez zamrznutí. Takže všechno ok :(
FOR speedsnail jo taky mám podezření na ty paměti no ale myslím že ten memtest by to snad odhalil po 3 hodínach a kdyby ne tak myslím že ten OCCT určitě a taky bylo všechno ok no už fakt nevím co dělat nemáte někdo ještě nějáky nápad?
janek69 (6)|30.1.2009 21:53
Mel jsem stejny problem, sedivy pruhy - obcas zhasnuti kompa nebo zamrznuti. Pri posledni instalaci WIN (XP) jsem nenainstaloval RM Clock a zatim system drzi, resp. po nainstalovani RMC do cerstvych win mi system po 2min spadl.

Mam notas ASUS F5N, AMD Athlon X2, 1G RAM, GeForce 7000M