reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

nespustím počítač

Hymbajs (3)|28.11.2006 10:20
Když zmáčknu tlačítko power, aby se mi spustil počítač, tak zdroj se spustí, HDD taky něco zachroustá, ale nenaběhne bios a nic. Počítač ani nepípne (jak to dělá když se pouští). Musím vypnout počítač tlačítkem na zdroji, chvilku počkat a pak to spustit, poté již vždycky naběhne. Neví někdo co s tím je?
Konnor (278)|28.11.2006 11:08
Tak úplně to stejný mi děla můj minulej pc (AthlonXP, deska ASUS A7V8X,...). Po měsíci hledání jsem naznal, že je problém s deskou, koupil jsem novou a bylo po problémech.

(pokud máš možnost, zkus vyměnit na zkoušku zdroj)
ICEBOSS (3435)|28.11.2006 16:38
zkontroluj kondenzatory na desce a zkus jiny zdroj.
eraser (0)|2.12.2006 01:26
Nemáš na doske tzv. error kódy? Inak, to vyzerá na dosku, keďže sa vôbec neozve, ak by bolo poškodené dačo iné, tak by to hlásila.

Inak, dávnejšie sa mi stalo, že raz vypli prúd a kámošovi zdochla grafická karta.

No a taktiež som zažil situáciu, keď blesk spôsobil oslabenie vetvy, takže PC nenabiehalo preto, lebo bolo nedostatočné napájanie, riešenie bolo jednoduché - elektrikár, alebo napojiť PC pomocou predlžovačky z inej zásuvky, ktorá je na inej vetve.
odb (505)|2.12.2006 15:26
najpravdepodobnejsie to bude doska ako uz predomnou spominali, ale uz som sa stretol s tym, ze bola vadna "len" graficka karta a koli nej system vobec nenabehol a nevydal zo seba ziadne pipnutie. Ak mas moznost vyber graficku kartu a zapni pocitac. ak je to v GK, doska ti parkrat zapipa. Ako zalezi od vyrobcu BIOSu.
pre istou by som postupne poodpajal vsetko (odpojil HDD, opticku mechaniku, vybral RAMku a pod) a skusal zapnut PC. V jednom PC, co sa mi dostalo do ruk bol vadny zdroj a prejavovalo sa to az vtedy, ked som k nemu pripojil este jeden HDD a PC uz nabehnut nechcel, odpojil som HDD a PC fungoval bezvsetkeho. Dalsi pripad, bol podobny ako mas ty (ventilatory sa tocili ale inac nic), stacilo vymazanie pamäte CMOS a system ozil. Stretol som sa uz s kadecim a v pripade PC je vsetko mozne, nic ma neprekvapi.
Hymbajs (3)|15.12.2006 13:47
kdyby to byla deska, je to důvod k reklamaci? protože teď si nemůžu přijít o PC, jedině až v létě bych ho oželel, ale teď to fakt nejde
BlackFrog (563)|15.12.2006 14:34
samozrejme duvod k reklamaci to je pokud si nedelal neco cim by si o zaruku prisel...
tie_tom (2)|19.9.2007 23:14
No tak mam uplne stejny problem. Mam pocitac Athlon 1500+ deska Shuttle AN35 .... se starym zdrojem... nejaky noname...300W jede deska bez problemu... nic se nedeje... uz tak jede asi 4 roky. Kdyz jsem pred mesicem koupil zdroj Fortron FSP400 - 60GLN a vymenil jsem jej za nej... tak se poprve rozjede.... ale kdyz pc vypnu tak uz se po druhe nerozjede.... ventilatory se rozbehnou, i HDD ale grafika nenajede... kdyz jsem dal zpet stary zdroj tak to jede v pohode. dal jsem reklamovat zdroj... ale tam jej pry zkouseli na vice PC a je v poradku.... napada nekoho cim to je?? asi jedi¨ne zkouset ze???
husky14 (4214)|19.9.2007 23:26
[QUOTE=tie_tom;50169].... ale kdyz pc vypnu tak uz se po druhe nerozjede.... [/QUOTE]Tim myslis "vypnu" nebo "restartuju"?
Zkus prehazet napajeni v PC (molexy), idealne HDD na samostatnou vetev, vse ostatni na druhou....
VGA ma pridavny napajeni?
tie_tom (2)|19.9.2007 23:39
no tim myslim vypnu.... restart je bez problemu... ale kdyz ho vypnu tak uz nejde zapnout... musim ho vypnout z napajeni 230V... nebo staci vypinac na zdroji... pockat 5s a pak ho zapnu... ale zase se to opakuje... po druhe ho uz nezapnu
johny__g (6387)|20.9.2007 08:53
[QUOTE=tie_tom;50177]no tim myslim vypnu.... restart je bez problemu... ale kdyz ho vypnu tak uz nejde zapnout... musim ho vypnout z napajeni 230V... nebo staci vypinac na zdroji... pockat 5s a pak ho zapnu... ale zase se to opakuje... po druhe ho uz nezapnu[/QUOTE]

Zní to divně ale měl ten samý problém díky tomu, že mi nějak špatně seděla grafika ve slotu. Je to už dávno, ale když jsem grafiku dotáhl šroubkem v case, tak to takhle zlobilo, nevím jsetli byla na vině bedna od eurocase, grafika, deska nebo moje ruce, ale prostě tahle kombinace si nějak neseděla. Jak píšeš, první zapnutí "za studena" OK, restart OK, ale vypnout a hned zapnout - ne. Musel sem chvíli počkat, pak to zase jelo. Zmizelo to po koupi nové bedny.