reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: Jaké budou nové Windows 7?

husky14 (4214)|23.1.2009 14:38
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Jaké budou nové Windows 7?

Je před námi vydání dalšího vývojového stupně operačního systému Windows, tentokrát s označením „Se7en“. Mnozí z Vás již určitě pilně testují beta verzi, takže jaké podle Vás nové Windows budou? Očekáváte hned po vydání bezproblémový, rychlý a stabilní operační systém, nebo budou nové Win7 použitelné až po vydání alespoň prvního Service Packu? Bude tento systém důstojným nástupcem Windows Vista? V čem bude jiný? Bude rychlejší, jak tvrdí Microsoft? Ať už jsou vaše názory jakékoli - vyjádřete se, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
cool.user (2822)|23.1.2009 15:24
Win7 budou imho Vista SE. Neocekavam ze si zazracnou rychlost z bety udrzi i do rtm, ale zaroven nepochybuji o tom ze budou rychlejsi nez Vista.
Smeli (2302)|23.1.2009 15:45
Pochybuju o tom, že lidé, kteří mají visty, najdou nějaký opravdu podstatný důvod pro "upgrade" z Visty na Seven
cool.user (2822)|23.1.2009 15:47
S tim souhlasim, ale neni to trochu ironie ze lide vseobecne mnohem lip prijimaj w7, ktere maji oproti vistam mnohem min inovaci nez visty oproti xpeckam? :D
Apophis66 (228)|23.1.2009 15:55
Je to jak s Vistama, ale obracene...spousta lidi ani nevidela a uz maj nazor po precteni jednoho clanku...ted se microsoftu zadarilo:D
kanabis (254)|23.1.2009 16:01
podle toho co jsem vyskoušel ve virtualu tak to je pro mě zatim lepsi nez xp. Visty jsem neměl. třeba se mi velmi libí jednoduchost propojení PC. naistaluju system a už to jen. propojit winxp a win98 to je snad nemožné(možný to je ale pro mě je nednoduší data předahat na flesce). tot muj nazor
Intri (3490)|23.1.2009 16:16
[QUOTE=cool.user;210458]S tim souhlasim, ale neni to trochu ironie ze lide vseobecne mnohem lip prijimaj w7, ktere maji oproti vistam mnohem min inovaci nez visty oproti xpeckam? :D[/QUOTE]

Microsoft si škodil tou masivní kampaní na Vistu. Prostě to přehnal a lidi to odsuzovali jen proto, že na obrázcích viděli změněné UI.

Pokud jde o 7, pro přechod mi bude stačit, že bude rychlejší než Vista. Vzhledem k akademické alianci si asi nebudu muset dělat starosti s penězi, takže ani nevidím důvod 7 nevyužít, pokud nepřinese nějaké velké nevýhody.
Liqid (410)|23.1.2009 16:39
Doufam ze 7 budou stat zato jeste jsem nemel moznost je zkusit ale mam na NTB vistu a je to katastrofa uvazuji ze tam na trvalo hodim 7 beta
Intri (3490)|23.1.2009 16:52
To záleží na tom, co ti na Vistě vadí. 7 ti nemusí přinést nic moc pozitivního - alespoň já za několik dní provozu kromě rychlosti a podstatně vylepšeného UI ( což jsou, pravda, dvě dost důležité věci ) zatím nic nezpozoroval.
TomasOxx (230)|23.1.2009 17:25
Mno ta BETA se zatim chova mnohem svizneji nez ostre Visty a ty se zdaleka nechovaji tak svizne jako XP (aspon na strojich do 2GB ram) ani kdyz vypnu vsemozne "zkraslovani" vzhledu.
Ale je to doslova Vita SE :) asi optimalizovany kod a opravene chyby... proto se to konecne chova jak by melo...
odb (505)|23.1.2009 18:06
Vista a ani novy 7 ma nejako nevzrusuje. Chcem len jedno aby to bol pouzitelny system, ked budem donuteny MS a vyrobcami HW ho pouzit. Vista ten predpoklad zatial nesplnuje, uvidime ako na tom bude 7.
Osobne by som chcel aby ho bolo mozne podla potrieb lahko a rychlo upravit. Nie vyzor ale funkcnost, nastavenie, zbavenie sa nepotrebnych veci - idealne uz pri instalacii nieco ako bolo mozne v obmedzenej miere pri w98.
Gero (29)|23.1.2009 18:09
Přikláním se k odpovědi výše, budou to Vista SE. Opravdu si Microsoft uškodil s velkou kampaní na Visty a místo revoluce se konala jen evoluce.
Na druhou stranu člověk nepotřebuje vědět ani nenahlíží pod kapotu OS, hlavní aby vše fungovalo a většinou jsou pro něj viditelnější aplikace které používá než samotný OS.

Na noťasu mám Visty, na PC mám XP a zkušebně ve virtulal PC Windows 7. Visty jsou celkem svižné ale žravé na hardwarové prostředky.

Nehraji hry a XP mě postačí i nadále neuvažuji o migraci, nevím co bych tím dále získal.
Intri (3490)|23.1.2009 18:14
W7 se zdá být trochu šetrnější ( jedu na 4 GB paměti, W7 x64, vypnutý swap a po několika hodinách provozu si bere jen 36% paměti ), ale je to otázka, jestli je to systémem samotným, nebo vymakanějším fetchem. Osobně bych byl ale raději, aby si W7 stejně jako Vista zaplnil paměť aplikacemi, které bych mohl chtít spustit, než abych měl tunu zcela nevyužité paměti a na všechno čekal kvůli načítání z disku.
dtourek (0)|23.1.2009 18:18
Já si myslím, že 7 budou svojí funkčností na dost podobné úrovni. Možná po prvním SP se budou moci rozumným způsobem použít.
Já ve své profesi jen doufám, že bude zaručena 100 % kompatibilita se staršími servery, zařízeními a zároveň dostatečně rychlá a přehledná jako jsou nyní XP. Kdyby tak mrkvosoft udělal 3 GUI 1. Win XP
2. Win Vista
3. Win 7
Každý je zvyklý na něco jiného a kdyby jste musel 50 letou úřednici přeučovat na nový systém, nevim nevim jaký by byl výsledek.
Zeus(CZ) (318)|23.1.2009 20:37
Beta je i na nepříliš hardwarově štědrém Virtualu velmi svižná a dokonce stabilní :-). Má pár dobrých vychytávek, na které jsem si po pár minutách zvyknul, a sice zatím jako SPOKOJENÝ UŽIVATEL podle mého názoru VÝBORNÉ Visty nevidím důvod k nějakým upgradům, ale rozhodně hodnotím kladně!

Těším se na další testování …
Ivo Mašek (507)|23.1.2009 20:38
Tak Visty jsem vynechal a hodlám je i vynechat, tak jako WinME. Od WinSeven si dost slibuji (abych se ale nepřepočítal, že jo?)
xmarek (1676)|23.1.2009 20:55
Myslím si, že Microsoft se snaží po fiasku s Vistama přijít s něčím inovativním a tak nás krmí reklamou o tom jak budou Windows 7 lepší, stabilnější, rychlejší apod. Nepřipomíná Vám to něco? Po shlednutí beta verze Windows 7 jsem jen konstatoval, že nám zase Microsoft maže med kolem huby. :D Prostě zázrak se nekoná a pochybuji, že to bude lepší s finální verzí.
mstejska (2912)|23.1.2009 22:31
Myslim ze windows 7 je ta windows vista planovana od zacatku. Bohuzel manadement MS, chtel vydat NECO, co jesten nebylo plne funkcni. To je ale uplne normalni situace, stejna ve vsech softwarovych firmach, mluvim z vlastni zkusenosti. Neni to nic v cem by byl MS horsi nebo lepsi, proste je nejvic videt a slyset. Takze jak uz tady zaznelo, je to to same jako windows 98 SE, nebo Windows XP po SP2.
ANO myslim ze to bude pokrok proti Windows Vista a to povazuji Visty za lepsi nez XPcka.
Neregistrovaný (0)|23.1.2009 23:42
pouzivam win7 od zaciatku a vyskusal som uz na nom vela veci, parkrat som system zhodil a zistil, co este nejde normalne :) ale musim povedat, ze vo mne tento system zanechal velmi pozitivne dojmy.. robim casto aj s vistou a stale mam primarne aj xp, ale myslim, ze 7 je dost dobry.. tesim sa na dalsie updaty
pavel_p (993)|24.1.2009 00:06
[QUOTE=dtourek;210540]Každý je zvyklý na něco jiného a kdyby jste musel 50 letou úřednici přeučovat na nový systém, nevim nevim jaký by byl výsledek.[/QUOTE]
UI je poslední a nejmenší změna proti XP. Horší je ji dát Office 2007 :)

[QUOTE=Gero;210536]Přikláním se k odpovědi výše, budou to Vista SE. Opravdu si Microsoft uškodil s velkou kampaní na Visty a místo revoluce se konala jen evoluce.
Na druhou stranu člověk nepotřebuje vědět ani nenahlíží pod kapotu OS, hlavní aby vše fungovalo a většinou jsou pro něj viditelnější aplikace které používá než samotný OS.[/QUOTE]
Já myslím, že chyba Vist je, že jsou revoluční příliš.
Důvody:
UAC
- nekompatibilita některých programů, šíření strachu, že ve Vistách půlka věcí nejede
- z uživatelského pohledu nepochopitelné některé věci (Příklady: Změním konfigurační soubor v program files, uložím, změny se neprojeví. Otevřu ho a dle editoru vidím nový nebo původní obsah. Chci nainstalovat program ze síťového disku, instalátor si vynutí administrátorská práva, jenže administrátor nemá tento disk připojen)
- některé aplikace si vynucují instalaci mimo program files a na C: začíná být bordel
Velké paměťové nároky. Čisté XP zaberou dle driverů 80-300MB, nejhorší případ jsou notebooky se spoustou zařízení navíc. Čisté Visty žerou 600-800MB.
Neobvyklé chování kdy člověk neví co se děje. Po zavření aplikace začne PC paměť plnit tím o čem si Windows myslí, že to bude potřeba a zdá se, že PC neustále swapuje. Na pozadí probíhá indexace, defragmentace, virové kontroly
Po dlouhodobém užívání mám za to, že Visty jsou méně stabilní. Není to přesné, BSOD jsem neviděl ani nepamatuju, ale prostě se mi zdá, že programy mají větší sklon padat a to včetně explorera (průzkumník, plocha,...)

Jako celek mi Visty přijdou trochu lepší, hlavně díky detailům, ale nic co bych musel mít.

[QUOTE=cool.user;210458]S tim souhlasim, ale neni to trochu ironie ze lide vseobecne mnohem lip prijimaj w7, ktere maji oproti vistam mnohem min inovaci nez visty oproti xpeckam? :D[/QUOTE]
Právě pro to. Z Vist se nechalo to dobré a u špatně přijatých vlastností se ustoupilo tlaku uživatelů.
grapherX (888)|24.1.2009 08:08
Na Win Seven se už hodně těším. Sice jsem Visty nějaky čas používal a byl jsem spokojen. Ale stejně sem se vracel na XP. A příští přechod bude na WIn Seven , který bude doufám doladěn až do konce a nebude to jak Vista hned po vydání...
honzarejlek (72)|24.1.2009 10:37
No jestli bude opravdu přechod z visty na W7 zdarma tak bych o tom po nějaké době oťukávání novýho systému dost přemýšlel, s vistama jsem spokojenej a jestli mají být sedmičky rychlejší a stabilnější a k tomu je to nový systém není moc co řešit. Šel bych do toho :-)
flanker (1579)|24.1.2009 12:03
Jelikož win XP už tu jsou s náma dlouho, i já, ačkoliv jim věrný, druhým systémem bude na 99% win 7 64bit.
Mám beta verzi a jsem zatím maximálně spokojený
pavel_p (993)|24.1.2009 12:10
[QUOTE=honzarejlek;210718]No jestli bude opravdu přechod z visty na W7 zdarma ...[/QUOTE]
Kde, kdy, kdo to psal?

Pak bych asi přešel WVHP32->W7??64
honzarejlek (72)|24.1.2009 13:42
četl jsem to na různých fórech a webech, např i na SH: https://www.svethardware.cz/windows-7-beta-volne-ke-stazeni-prechod-z-vista-bude-pry-zdarma/25490
Je tam psáno že to nejspíš bude jen pro visty (a jen některé verze) koupené po 1.7.2009 ale třeba to soudruzi z Microsoftu ještě přehodnotí...
mstejska (2912)|24.1.2009 13:56
Ma to byt opatreni proti vypadku prijmu MS. Protoze to by pak poslednich par mesicu pred vypustenim Windows 7 cekali vsichni na novy system a 'nikdo' by nekupoval Visty.
xstreetfighter (453)|24.1.2009 14:00
no ja si pockam az vyjde oficialni prodejni verze a pak na nazory uzivatelu, k přechodu z XP SP3 mě nic nenutí...na Vistu teda určitě,ale nevím jaké výhody přineses system nový, to ukaze až čas...
Richmond (8084)|24.1.2009 15:04
W7 pouzivam uz od M2 na UMPC a nemuzu si je vynachvalit hned od prvniho bootu - narust vykonu je opravdu znatelny, to bez debat. Otazkou je jestli MS opet neprovede takovou prasarnu jako u ostrych Vist (Longhorn vs Vista), v tom pripade si necham build 6801, popr. beta1.
Na stolnim pc jsem si vsiml prvnich potizi - napr. Mirrors Edge, Red Alert 3 apod. NEJDOU nainstalovat a nepomaha ani "Compatibility" mod takze zatim nemuzu potvrdit funkcnost tohoto modu (stejne tak skepticky jsem byl i u Vist). Dalsi vec ktera mi u bety vadi je nepritomnost ovladacu pro nForce SATA (nativni) coz zatim vypada na nepozornost nVidie. Sumasumarum W7 budou konecne "ostry" Visty bez zbytecnosti a tim padem i s mene naroky :D
trodas (1753)|24.1.2009 15:32
Je hezké, že i Micro$oft pochopil, že Visty nejsou ani použitelné, ani oblíbené.

Na druhou stranu, bloatware M$ tvoří už od samého počátku, čiže očekávám mírně stíhlejší verzi Vist bez těch nejhorších DRM omezení a příšerností, ale stále výrazně pomalejší a nenažrenější OS než jsou XPčka, o Win2000 raději ani nemluvě.

Čiže nic pro mě. Já chci OS jenž je malý, rychlý, nenáročný, funguje a dá se tweakovat. Bez DRM a omezení, bez WinMediaPlayeru, bez IE a Outlooku, bez virů a problémů s těmito aplikacemi nerozlučně spojenými.

OS, který nemá lišty přes půl monitoru, OS kde můžu mít dole na liště 50+ oken a vlezou se tam, OS kdterý nevyžaduje 2G ram pro běh OS samotného, etc. Takový OS "sedmičky" určitě nebudou, takže předvídám jen další pokračování "nových ME" - Vist.

Gabrieluss (37)|24.1.2009 15:53
Windows Vista používám od jejích vydání, stejně jako jsem používal windows XP od jejích vydání. Osobně mohu říct, že přechod na vistu byl pro mě osobě příjemnou záležitostí. Neměl jsem problémy s ani s dramatickým poklesem výkonu a ani s nekompatibilitou. Až výjdou windows seven, určitě přejdu na ně.
Pokud bude platit bezplatný upgrade na seven z vist, tak už opravdu nebude o čem mluvit.
Neregistrovaný (0)|24.1.2009 16:29
Osobně jdou w7 naprosto mimo mě, stejně jako vista... Na svém stolním pc mám windows xp a mandrivu 2009 cz, na notebooku windows 2000 a mandrivu 2007.1 a na netbooku xandros a vůbec nic mi nechybí.

Pokud jde o hezčí design, což je asi jediná výhoda vist oproti xp, tak vista na linux stejně nemá a nepředpokládám, že seven to dožene. A i kdyby jo (což by bylo asi dobře), tak se na nároky linuxu stejně nedostane. Zatímco compiz potřebuje cca 192MB RAM, 16MB VRAM a Pentium II, vista "sežere" 1GB RAM, kvanta VRAM a na nižším než 1GHz procesoru se asi nerozjede. To je prostě ohromné mínus, ne každý má na to kupovat si pořád nové počítače jenom kvůli přechodu ze systému na systém, když ten starý počítač slouží pořád dobře.

Další věc, kde má linux náskok je 64bitů, protože visty se všude "cpou" jen 32bit, což je pro mě taky chyba. Když mám 64bit procesor, tak proč jeho přednosti nemohu využít? Je to jenom otázka marketingu, systém existuje, tak proč ho ms prostě nepustí i do levných zařízení? To je místo, kde by taky mohl ms zapracovat.

Další věc je systém registrů ve windows, který je tak nanic, že se nelze vyhnout nutnosti každoročního přeinstalovávání. To prostě u jiných systémů nenaleznete. Nebo to, jak se Windows nabobtnávají. WINDOWS není systémová složka, to je okupace disku. To je další věc, kterou jinde nenajdete. O stabilitě systému mluvit nebudu, ta je snad každému jasná, ale na takové to domácí psaní mailů většinou stačí. Stejně tak na hry, protože tady alternativa moc není, stačit musí.

Každopádně nepředpokládám, že se něco změní a že se windows posune blíže k lidem, sníží nároky, zvýší výkon, že se ms začne chovat férově. Proto ani nepřepokládám, že na složení svých systémů na svých počítačích budu nějak měnit. Možná, že jednou ... za dlouhý čas ... se něco opravdu změní a ten ms marazmus se stane minulostí. Do té doby, budu-li někam přecházet z xp, tak rozhodně ne na windows. Kvalitních moderních systémů, které mají co nabídnout je víc a windows je v současností spíše horší z nich. Rozhodně nestojí za to, abych za něj dal peníze a kdybych chtěl něco krást, tak radši ukradnu MacOS X, než win. Naštěstí jsou tu i zdarma volně dostupné alternativy, které překvapí svou kvalitou, stačí udělat jeden krok - povznést se na všudypřítomné dogma, že nic než windows neexistuje nebo že nic než windows není a nemůže být dobré nebo použitelné. Takových alternativ jsou tucty, od stovky linuxů, přes několik BSD až po ultraalternativy typu ReactOS. Některé jsou v alfa fázi, jiné jsou několikanásobně lepší než vista. stačí si vybrat.

Promiňte, že jsem se tak rozepsal a vylil si srdíčko :-D ... Snad to je ale hodnotný příspěvek do diskuze.
-HoNY- (557)|24.1.2009 17:25
Aktualita o uvedení Windows 7 zde. (součástí jsou odkazy ke stažení a několik informací o opravných balíčcích).

Osobně jsem Windows 7 ještě nezkoušel, ale věřím že to bude konečně hodný nástupce XPček. Ano existuje mnoho extrémních názorů proč zůstat u XP (mnohdy i oprávněné). Na druhou i Vista má proti XP výhody. K nim patří například akcelerace oken grafickou kartou a ne procesorem.
Intri (3490)|24.1.2009 17:38
Těch výhod, co má Vista proti XP je velká spousta, jen bohužel lidi rádi ječí své názory, které vychází z negativního postoje k agresivní reklamě Microsoftu. Někomu XP vyhovuje, ale je potřeba si uvědomit, že je to 8 let starý OS ( když vezmu stáří jádra, to je ještě citelně starší - 9 nebo 10 let ). Například hodně silně mi vadí půlhodinová instalace na moderní stroj - neznám žádný program, aplikaci ani cokoliv jiného, co by bylo staré 8 let a instalovalo se na dnešní PC tak dlouho.

To by se dalo ještě překousnout, byť je to zcela nepochopitelné, ale doba startu čerstvě nainstalovaného XP ( tím myslím dobu od započetí spouštění do zobrazení plochy a ikon ) srovnatelná s W7... To už mě opravdu žere. Nehledě na to, že zacházení s XP mi silně nevyhovuje, nikdy jsem v něj nezískal důvěru, že se vždyc zachová stejně a spolehlivě. Ale to už je subjektivní, to záleží na preferencích každého.

Naproti tomu Vista a W7 se dá v pohodě nainstalovat do 20 minut, pokud se člověk bude VELICE flákat se zadáváním vstupů, svižnost mi přijde srovnatelná ( Vista je těžkopádnější, W7 zatím vypada velice slibně, subjektivně srovnatelný s XP, snad se udrží ) a umí toho mnohonásobně víc ( Vista i W7 jsou oproti XP znatelně inteligentnější ).

Škoda je, že W7 zatím neplní nevyužitou paměť potenciálně užitečnými daty ( a asi ani moc nebude ).
Richmond (8084)|24.1.2009 18:05
[QUOTE=-HoNY-;210842]...K nim patří například akcelerace oken grafickou kartou a ne procesorem.[/QUOTE]
...jak je to tedy doopravdy? Muze mi nekdo osvetlit zpusob jak jsou okna vykreslovana? Poprvy jsem myslel ze pres OpenGL (pri spousteni Maxe/Sketche mi to hlasilo ze knihovna je pouzivana a programy mi dovolily jen software vykreslovani), v novych verzich uz OpenGL fungovalo bezchybne. Zajimavy je ze kdyz jsem jel na beta verzi Vist tak nic podobnyho nevyskocilo a dokonce mi bezelo aero (R9500 64MB), v plny verzi ne. Tenkrat byla na Stardocku celkem ziva diskuze ze s akceleraci oknen je to jen bublina, dokonce se zdalo i me ze s WindowsBlinds + WindowFX byly okynka rychlejsi...
Intri (3490)|24.1.2009 18:12
Okna jsou ve Vistě doopravdy 3D, proto jsou akcelerována grafickou kartou. Důkazem budiž právě Aero a onen "slavný" Flip3D ( Win+Tab ).
jampadam (6)|24.1.2009 20:01
Jen by mě zajímalo kolik lidí z těch co nemají zkušenost s Vistou věří že 7 jsou pro všechny dobré jen proto, že už touží po něčem novém.
Já to tak nerozlišuji, osobně používám více OS, protože každý je dobrý na něco jiného, ale pokud používáte své tři programy a stačí vám to, tak vám pravděpodobně bude každý OS tím nejlepším:D
Richmond (8084)|24.1.2009 22:47
[QUOTE=Intri;210879]Okna jsou ve Vistě doopravdy 3D, proto jsou akcelerována grafickou kartou. Důkazem budiž právě Aero a onen "slavný" Flip3D ( Win+Tab ).[/QUOTE]
Flip3D mi zrovna moc nesedi - neni dost dobre videt co se deje v dalsich oknech, to uz jsou prehlednejsi "miniatury" v trayi a uplne nej se mi zda InstantView u MS mysi. Na druhou stranu musim W7 chvalit za prepinani mezi monitory pomoci WIN+P a nasledne posilani oken na dalsi monitor (SHIFT+WIN+sipka) - u me napr. celkem hojne vyuzivana featura takze uz nemusim pouzivat dalsi aplikaci. AeroSnap ma taky neco do sebe (WIN+mezernik). Jsou to sice detaily ale ve vysledku jsem si na ne zvykl a parkrat jsem je uz marne zkousel na Vistach :mistake Zrovna tak davam body za "skryty" tray s 32x32pix ikonama - povinnost na UMPC (doufam ze ve W7 uz KONECNE bude rozpoznavani pisma v CZ)
Flip3D.png InstantViewer.png MonitorSwitch.png
lukasg (11)|26.1.2009 08:27
Jestli se můžu přidat, tak jsme zkoušeli s spolužákem pár věcí. Na svém dellu jsem si reinstaloval Vistu a spolužák si nainstaloval Windows 7 beta. Seven startuje skoro přibližně rychle. NA první pohled to jsou to samé co visty. Vcelku dobrá vychytávka se zdála to dokování oken, posléze to začalo otravovat, někdy okno nešlo přetáhnout zpět. Pořád se mu měnila velikost. Podle mě je to zbytečné vydávat hned tak po Vistách nový windows. Zkuste se trochu zamyslet zda těch pár vychytávek využijete. Viz možnosti panelu dole. Ve vistách bylo převratné Aero a 3D přepínání oken, musím uznat, že to opravdu vypadá hezky, ale kdo z vás tak přepíná okna? Možna pro krásu sem tam, ale podle mě to aspoň zdržuju, je rychlejši kliknout myší a nebo pomocí alt+tab. Dál znám spoustu lidí co mají výkonný hardware a stejně mají Aero vypnuté, říkal jsme si proč, ale prostě ho nepotřebujou, průhledné okna jsou pro krásu, ale jinak jen žerou prostředky. Microsoft si snaží jen 7 zlepšit reputaci, neboť Vistu spousta lidí odsoudila. Je to škoda, podle mě je Vista s odpovídajícím hardwarem stejně dobrá jako 7 nebo XP.
Arst (0)|28.1.2009 00:02
začal jsem použivat windows 7 protože mi odešel hdd, a neměl jsem žádné jine instalačni dvd/cd krom linuxu a windows 7, Z windows 7 jsem zachranil všechna data na rozbitem hdd, před tim když jsem se to snažili spravit hdd linuxen tak při pokusech na něco na hdd jen pc zamrzl.
Můj názor na windows 7 je že jsou kloudné už teď, samo si to našlo a stáhlo z netu ovladače tv karty, zvuk funguje i na X-fi net taky, a programi pod windows taky, rozhodně lépe jak na linuxu a stary hry mi jdou tak proč si stězovat, ani jsem na novem hdd neviděl modrou (černou) obrazovku smrti.
Intri (3490)|28.1.2009 00:13
[QUOTE=lukasg;211331]průhledné okna jsou pro krásu, ale jinak jen žerou prostředky.[/QUOTE]

Tohle sice začalo u Visty, ale platí to i pro W7, tak si dovolím na to reagovat. Prostředky, které Aero sežere, jsou minimální, a navíc je potřeba nezapomenout, že jsou využívány jen ty, které jsou volné. Při spuštění fullscreenové aplikace se Aero obvykle vypíná, je to vidět hlavně při alt+tabu z aplikace ven - asi sekundu trvá, než se Aero znovu zapne, takže je opravdu chvilku vidět, že je vyplé.

Ono osobně bych tu líbivost operačního systému až tak moc nepodceňoval, jde o komfort při práci s ním, a od toho přece operační systém je - aby co nejvíce usnadnil práci s čímkoliv jiným a pokud možno o sobě nedával vůbec vědět. Jinak bychom stále mohli být u command lajny.
cool.user (2822)|28.1.2009 00:41
[QUOTE=Richmond;210953] uplne nej se mi zda InstantView u MS mysi.[/QUOTE]

[OT]Switcher jsi zkousel?[/OT]
Richmond (8084)|28.1.2009 00:59
[QUOTE=cool.user;212199][OT]Switcher jsi zkousel?[/OT][/QUOTE]
jj, zkousel (i WinFlip od nakyho japonce - ten byl dokonce rychlejsi nez original a jeste konfigurovatelnej) ale InstantView jsem mel driv a navic tak nemusim instalovadnou zadnou aplikaci - kazdopadne pro ty co nemaji MS mys a nestaci jim ALT+TAB tak supr volba.

edit: LINK na Shock Utility a LINK na WinFlip + screenshoty
hustakF (3)|13.3.2009 21:50
Od Windows 7 očekávám menší nároky na výbavu PC, než Vista. Samotná Vista si bere okolo 1 GB paměti a Windows 7 si bere tak 500 MB, jako XP. Rovněž procesor nebude tolik zatížen jako u Vist.
Vzhled Windows 7 se mně líbí, možná je lepší než vzhled Vist.
Ale zatím nemá W7 vychytané všechny ovladače, což považuji za velkou nevýhodu pro důkaldné testování.
Richmond (8084)|14.3.2009 00:19
[quote=hustakF;229328]...Vista si bere okolo 1 GB paměti a Windows 7 si bere tak 500 MB, jako XP.[/quote]
Hlavne si Vista po nabehnuti zacne plnit pamet programama, ktery si mysli ze budu spoustet coz je prave chyba...
Vzhled je prizpusobitelnejsi a hlavne pouzitelnejsi nez u Vist, ale ja bych jeste nehodnotil, GUI se muze jeste hooodne zmenit nebo jeste zlepsit.
Mimochodem v bete je "zasantroceno" par vzhledu a pozadi navic :idea
Logout (4018)|14.3.2009 00:34
Richmond: Myslim, že sem tu známej jako ne moc milec Visty, ale proč je to chyba?
Vista se pyšní tím, že má prioritizovaný IO operací, takže když se to při první potřebě paměti zas vyhází, tak to teoreticky vůbec nemusí zdržovat, ale naopak to může pomoct.... Spíš je problém u Vist, že to dělaj špatně, než že to dělaj...
Richmond (8084)|14.3.2009 01:57
Jde o to, ze to melo byt ve Vistach riditelny - proste po startu at nic nenahrava, k plneni by melo dochazet az treba po kliknuti na casteji pouzivanou aplikaci - napr. kdyz spustim webovy prohlizec tak at se nacachuje treba ICQ - proste mi chybi kontrola nad logikou zaplnovani pameti, ne pamet jako takova.
Dalsi vyhodu Win7 vidim v tom, ze nemaji tolik aplikaci jako Visty (tim padem se nelifruje zadnej mail klient, messenger a podobny zverstva...).

Co jsem tak zkousel testovat na slabsich singlecorech UMPC (Wibrain & U60 - C7 1.2-1.6GHz, 768MB DDR2 533) tak tam je prave to "lifrovani" pri startu dost znatelny (startovaly default instalace + antivir + antispyware) takze proti Vistam je to nebe & dudy.
Po cerstvy instalaci jsou sice Visty dostatecne svizny, ale po nejake dobe jsem se dostaval k casum pres minutu do uplneho pripraveni (hdd prakticky hrabal jeste minutu po zahajeni prace, obcas dochazelo k 1s lagum pri spusteni klavesnice na obrazovce apod.) kdezto Win7 build (6801) byly i pri plnejsim disku o hodne rychlejsi, rekl bych ze lehce nad 35s a ikdyz hdd hrabal tak se nikdy prostredi nezpomalilo tak jako u Vist, rychlostne bych to prirovnal k cisty instalaci XPcek.

Trochu me u 6801 prekvapila instalace, ktera si vytvori 2 partisny (10MB + zbytek hdd) a prohodi pismenka, u bety se rozrostla na 200MB (?). No jasne ze bych to prekous, ale kdyz jsem zkousel spojovani do jednoho disku tak jsem si samozrejme smazal systemovou partisnu (D!), nastesti probehlo slouceni v poradku (Diskpart) a vystacil jsem si s instalacnim mediem (na ty skryty partisne neni ukryt zadny "zachranny" soft!)

Co me ale nakrklo je HomeGroup (tohle je dobry mozna pro zacatecniky, bezne uzivatele a sekretarky) ktera nejde jednoduse vypnout.
Intri (3490)|14.3.2009 02:50
[QUOTE=Richmond;229357]Hlavne si Vista po nabehnuti zacne plnit pamet programama, ktery si mysli ze budu spoustet coz je prave chyba...[/QUOTE]

Myslím, že si to dělá i Windows 7. Nejsem si sice jistý, ale popis toho Standby bych pochopil jako právě nacachované programy.

BTW, tohle je screen mého zatížení paměti na Windows 7, který běží už skoro 34 hodin v kuse. Dělal jsem ten screen během renderingu celkem náročné scény ve SketchUpu, takže od těch 1,8 GB odečtěte ještě 350 MB, co si žere SU. řekl bych, že celkem velmi dobrý výsledek, vezmu-li v úvahu, co všechno W7 umí.
W7.png
Richmond (8084)|14.3.2009 04:30
[quote=Intri;229362]Myslím, že si to dělá i Windows 7. Nejsem si sice jistý, ale popis toho Standby bych pochopil jako právě nacachované programy.[/quote]

Urcite to dela taky, ale rozhodne ne tak intenzivne jako Visty. Jestli mas moznost tak se podivej kolik zaplni Visty pameti po startu a kolik Win7.
Pri delsim neresetovani pc se chovaji Visty i Win7 temer stejne, maximalne si jednou za par hodin udelaji "stinovou" zalohu (ale tam opet Win7 mene zatezuji provoz). Kdyz jedes treba cely den tak to nevadi, jde hlavne o nejakou ctvrt-pulhodinu po bootu (podotykam ze na single-core je to znat mnohem vic nez na desktopech)...
MartyMcFly (222)|15.3.2009 12:05
Osobně jsem ještě neměl možnost moc Windows 7 testovat i když tady předemnou leží instalační DVD. Každopádně podle ohlasů uživatelů co čtu tak opravdu by se s Windows 7 mohl stát slušný "Windows XP Killer".

Ale, to všechno se ještě uvidí jestli se to potvrdí. Nakonec ortel vydá uživatel a né nějaký recenzent. Osobně se docela těším na novou "generaci" Windows, ale jsem hlavně zvědav jak to Microsoft zvládne z marketingového hlediska, protože druhé WoW asi dělat nebudou.

Howk.