reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

dvě sítové karty a 4 počitače

alexandr (21)|24.1.2009 12:11
Prosím , jestli by mne někdo neporadil , proč mi tato sít
funguje jen zčásti . Na obrazku he zakreslena celá sít, včetně nastavení
jednotlivých komponentů - http://avich.freehostia.com/sit.jpg - . Předpokládám ,
že pro někoho znalého to bude "hračka" . Rád bych zachoval stávající zapojení z důvodu poučení-se . Děkuji za každou podnětnou radu
Intri (3490)|24.1.2009 12:23
Je to cílená reklama nebo omyl, že ten odkaz nevede na obrázek?

Jestli je to omyl, je možné, že tvůj hosting odmítá zobrazovat obrázky a jiné prvky webových stránek těm, kteří nepřicházejí z hostovaných stránek. Krom toho by to ale chtělo, abys k obrázku ( který sem můžeš vložit i jako přílohu ) rozepsal, co znamená, že síť funguje jen zčásti.
alexandr (21)|24.1.2009 13:51
odkaz funguje - provereno Operou-FF-IE . IE trochu dele nacita. Popisovar co nefunguje se mi zdalo mene vystizne nez schema na obrazku. Zkracene - pres sitovy most nevidim ze stolniho PC na notebooky . Vlozeni obrazku jako prilog jsem nejak prehlednul a ted se mi uz nedari jej vlozit dodatecne . Diky
Apophis66 (228)|24.1.2009 15:50
[QUOTE=alexandr;210756]odkaz funguje - provereno Operou-FF-IE . IE trochu dele nacita. Popisovar co nefunguje se mi zdalo mene vystizne nez schema na obrazku. Zkracene - pres sitovy most nevidim ze stolniho PC na notebooky . Vlozeni obrazku jako prilog jsem nejak prehlednul a ted se mi uz nedari jej vlozit dodatecne . Diky[/QUOTE]

Mohls vlozit do tohoto prispevku;)...odkaz vazne nefunguje!!!
wex (115)|24.1.2009 16:04
Mně ten obrázek jede... Tak doufám, že nebude nikomu vadit, když ho sem vložím já a ne autor.
Teď k problému:
Není to špatným nastavením firewallu? Popřípadě nastavení účtu na počítači, který nemá přístup? Už se to tu někdy řešilo...
sit.jpg
alexandr (21)|24.1.2009 16:09
snad se mi podarila prilohu odeslat
sit.jpg
mstejska (2912)|24.1.2009 16:13
Napis ip adresy tech dvou NB co nevidi server.
Zda se mi jako by dostavaly adresy v jinem rozsahu
pravdepodobne od toho APcka.
alexandr (21)|24.1.2009 16:22
obrazek se mi uz podarilo vlozit , IP adresy notebooku jsou dostavany automaticky
alexandr (21)|24.1.2009 16:37
Firewally nejsou zadne - ani ten vestvasveny z windowsu ani zadny jiny . Noteboky se vsechny navzajem "vidi" , "vidi" i stplni PC , ale stolni PC nevidi ty dva notebooky co jsou pres WiFi
mstejska (2912)|24.1.2009 16:42
Chapu ze jsou ip adresy nastavovany pomoci DHCP, ale jake jsou?
spust cmd a napis ipconfig /all na obou NB
alexandr (21)|24.1.2009 16:51
podle ipconfig /all ma notebook 1 toto nastaveni :
protokol DHCP : ANO
automaticka konfigurace : ANO
IP : 192.168.1.101
maska : 255.255.255.0
brana : 192.168.1.201
server DHCP : 192.168.1.201
servery DNS : 192.168.1.201
potom datum zapujseni a kdy zapujceni vyprsi
Druhy notebok zatim nedelam , protoze kdyz odhalis chybu , je predpoklad , ze ta stejna chyba je i u druheho
alexandr (21)|24.1.2009 16:56
jeste doplnujici informace - pochopitelne ze je na vsech nstavena , v identifikaci site , stejna SKUPINA a kazdy pocitac ma svoje jmeno
mstejska (2912)|24.1.2009 16:57
Ted me napadlo, jakou masku ma ten server 192.168.1.1?
Taky 255.255.255.*?
A ping ze serveru na ty tri NB jde?
alexandr (21)|24.1.2009 17:10
u stolniho pocitace , ltery mel IP 192.168.1.1 , se po pripojeni sitoveho mostu asresa jaksi nezobrazuje - tedy v okne : Stav >> Podpora - je u vsech parametru napsano . A pingnout na noteboky pres WiFi nemuzu nebot neznam jejich IP , kdyz pingnu na notebok 192.168.1.2 tak to neprojde , ale pritom z tojoto notebooku na stolni PC "vidim"
Logout (4018)|24.1.2009 17:12
A když dáš na PC 192.168.1.1 do průzkumníka adresu
\\192.168.1.201\
zobrazí se obsah toho disku, nebo ne?
mstejska (2912)|24.1.2009 17:16
Takze nastav u serveru s ip adresou 192.168.1.1 stejnou masku jako maji vsechny ostatni pocitace, stejnou default gateway. Musis mit u toho serveru nastavenou pevnou ip addresu? IP adresu NB muzes samozrejme zjistit pomoci ipconfig(u).
Podle me by mel byt tohle ten problem.
Stejne tak mas ten 'server' spojeny s 'mostem' dvema kabely? Proc?
alexandr (21)|24.1.2009 17:19
neudela to nic , protoze 192.168.1.201 ma to WiFi
alexandr (21)|24.1.2009 17:26
ne , sitovy most je ve stolnim PC . Kabel z noteboku jde do sitovky umistene ve stplnim PC. Ten most je vytvoren proto , abych "videl" na druhe dva notebooky , protoze jinak by to , aspon myslim , neslo . A maska je na vsech ctyrech pocitacich nastavena stejne , tedy 255.255.255.0
mstejska (2912)|24.1.2009 17:28
1) Wifi AP ma zapnute dhcp, tj poskytuje adresy vsem trem notebokum.
2) Poskytuje i celou konfiguraci site, tj masku a default gateway.
3) Kdyz prepnes ten 'server' aby taky pouzival DHCP ke zjisteni kofigurace a oddelas ten jeden kabel mezi 'serverem' a 'mostem', tak se to rozjede?
EDIT:
Ok uz to chapu, matl me ten 'sitovy most':mistake
alexandr (21)|24.1.2009 17:33
odpoved to mstejska : ten stolni PC ma dve sitovky . Protoze notebok ktery ma Win98 nema WiFi , tak je propojeny na kabelem s touto sitovkou . Ta druha sitovka ( ktera je fyzicky take ve stolnim PC ) slouzi pto pripojeni k internetu tohoto stolni PC .
Logout (4018)|24.1.2009 17:38
Takže na NTB z PC jde pingnout, ale nejde ani přímý propojení samby, rozumim tomu dobře?

Jinak evidentně je problém v tom PC bez servicepacku, první, co bych udělal, je že bych na něj naisntaloval servicepack (nejlíp trojku).
alexandr (21)|24.1.2009 17:40
odpoved to mstejska : ted na to koukam , mam na obrazku chybu , ten notebook s Win98 neni kabelem pres ten sitovy most , ale primo . Hned to topologii oprarvim , nicmene problem zustava
alexandr (21)|24.1.2009 17:44
odpoved to Logout : ani z notebooku na stolni PC ping neprojde , ALE namapovane disky na stolnim PC "vidim" a muzu s nimi pracovat
Intri (3490)|24.1.2009 17:47
Když ten ping neprojde, s jakou hláškou?
alexandr (21)|24.1.2009 17:47
prosil bych nektereho z Vas , jestli mate pristup do aministrace - smazte , prosim , toto vlakno aby to nekoho v budoucnosti nematlo , jak opravim obrazek a zalozim tema znovu . Jde to ?
Intri (3490)|24.1.2009 17:55
Šlo by to, ale je to zbytečné, dle mého názoru. Vývoj diskuze je taky celkem důležitý pro ty, kteří by na thread narazili někdy v budoucnu s podobným problémem. Klidně načti nový obrázek jako další post.
Logout (4018)|24.1.2009 18:01
Máš všude (aspoň teď pro účely testování) vypnutý firewally a antiviry?
(seš za routrem s NAT, takže to můžeš bez obav udělat).
alexandr (21)|24.1.2009 18:02
odpoved to Intri : dobere, dekuji , uz na tom pracuji . Budu se snazit do obrazku vmestnat co nejvice vycerpavajicich informaci ( podle predchozich odpovedi ) , protoze se mi to zda jako nejsnazsi a nejprehlednejsi zpusob pro reseni ( vse podstadtne na jednom miste ) .
alexandr (21)|24.1.2009 18:53
OPRAVENE zakresleni pocitacu - po reakci od "mstehska" jsem zjistil , ze nakres neodpovidal skutecnosti - dekuji mu za myslenku . Stavajici situace : Pingy pres WiFi na dva NB nejdou ( neznam jejich IP protoze jsou pridelovany automaticky ) , PING z NB na stolni PC - (pripojeny pres kabel) take nejde ( vyprsel cas pripojeni ) - ALE namapovane disky "vidim" , a na ostatnich NB ( pres WiFi) namapovane disky take "vidim" . Omlouvam se take za vlastni nedokonalost ..... Dekuji za pochopeni
Ted jeste zkusim dat opraveny obrazek zapojeni , jinak je opet na " http://avich.freehostia.com/sit.jpg "
mstejska (2912)|24.1.2009 19:10
jeste jednou, IP adresu tech notebooku zjsitis tak, ze na tom noteboku zmacknes 'winkey' + R, do okenka napises CMD, zmacknes enter, do dalsiho okna napises ipconfig /all a zmacknes enter. To udelej na tom noteboku. Tohle ti ukaze aktualni pridelenou ip adresu.
alexandr (21)|24.1.2009 19:23
napred Vam dekuji (chyba se vloudila u mne ) , dekuji i nekomu kdo promazal tento thread , a tedy opetovne :
hodnoty na NB 1 (podle ipconfig / all ___ NE podle dostupnych oken windowsu !!!!! ) :
IP : 192.168.1.101
maska podsite : 255.255.255.0
vychozi brana : 192.168.1.201
server DHCP : 192.168.1.201
servery DNS : 192.168.1.201
zapujceni a vyprseni ___ nepodstadtne
alexandr (21)|24.1.2009 19:56
vidim ze moje predchozi odpoved nejak neodesla , takze opakuji :
Dekuji "mstejska" za nakopnuti a provereni nakresleneho zapojeni ( udelal jsem chybu) , a take dekuji za administratorovi za promazani vlakna .
Podle " ipconfig / all " z NB 1 mam tyto udaje "
adresa IP : 192.168.1.101
maska podsite : 255.255.255.0
vychozi brana : 192.168.1.201
server DHCP : 192.168.1.201
servery DNS : 192.168.1.201
zapujceni-vypujceni adresy ----- nepodstadtne
prekreslena topologie na -- aktualizovano na : http://avich.freehostia.com/sit.jpg
Michal Říha (5)|24.1.2009 20:33
Jestli to porad nejde, tak bych poradil.

Na pocitaci se dve sitovkama nastavit sitovy most tak aby pocitac prijimal nastaveni site pres DHCP z routeru a na NB1 taky nastavit IP adresu z DHCP. Pak zkontrolovat jestli maji vsechny pocitace pridelenou ip adresu ze stejnyho rozsahu (10.0.0.x), pripadne stejnou branu, pak to musi fungovat jako kdyby byly vsechny pocitace pripojeny do routeru.

A rozhodne doporucuju kdyz ne cistou instalaci tak aspon nainstalovat SP3.
EditorPO (2819)|24.1.2009 21:11
To alexandr:
1. Tu schemu si nakreslil pekne, ale mohol by si trochu logickejsie napisat jednotlive IP, hlavne na tom wifi routeri
2. U wifi routera taktiez zakresli, do akych portov vedu ktore kable kable (WAN, LAN1...), len pre istotu, ci to mas spravne
3. U wifi routera je nejak nelogicky zaznacena default gateway
4. Aj na NTB2 a NTB3 zistis IP prikazom ipcofig /all
Nemozeme ti poradit, ked nevieme presnu topologiu a routovanie.

Na vsetkych NTB a na tom PC zadaj v DOS okne route print a pastni sem vysledky.
alexandr (21)|24.1.2009 21:47
odpoved to Michal Říha : vyresil jste problem . Dekuji .
Ted jeste maly dotaz : proc pisete o zkontrolovani IP adresy 10.0.0.x , kdyz tato nepatri do tohoto segmentu ? A jak ji zjistit , kdyz windowsovske okna mi uvadely pri postupu ( poklepem na ikonu) : " Stav >> Podpora >> u vsech parametru < neni dostupne> " . Rozumim tomu tak , ze prikaz " ipconfig /all" jde na nejakou nizsi uroven nez windovsy a zobrazi to , co windocsy neumi ???. Podle starych pravidel - Win95-Win98 atd , bylo nutno zadat pro kazdy sitovy prostredek ( propojeny kabelem ) jeho jedinecnou IP , tak jak to ze nyni , i kdyz je pocitac pripojeny kabelem se da ziskavat Ip autonaticky a funguje to ? Mam vymazat stare ( asi uz neplatici znalosti ? ) ?
Ale abych to shrnul : pro moje zakreslene pripojeni tedy plati : vsechny notebooky "ziskavaji IP ze serveru" ( uz se "vidi" - pres pruzkumnika Windows - vsechno v siti ) a plati to i pro ten , ktery ke pripojeny KABELEM do sitove karty stolniho PC !!! .
Ted jeste musim vsechno vypnout -restrtovat a PREmapovat disky v TotalCommanderu . A dekuji vsem zucastnenym za ochotu pomoci .
EditorPO (2819)|24.1.2009 21:52
Ako sa vlastne vyriesil ten problem?
Michal Říha (5)|24.1.2009 22:02
[QUOTE=alexandr;210926]odpoved to Michal Říha : vyresil jste problem . Dekuji .
Ted jeste maly dotaz : proc pisete o zkontrolovani IP adresy 10.0.0.x , kdyz tato nepatri do tohoto segmentu ? A jak ji zjistit , kdyz windowsovske okna mi uvadely pri postupu ( poklepem na ikonu) : " Stav >> Podpora >> u vsech parametru < neni dostupne> " . Rozumim tomu tak , ze prikaz " ipconfig /all" jde na nejakou nizsi uroven nez windovsy a zobrazi to , co windocsy neumi ???. Podle starych pravidel - Win95-Win98 atd , bylo nutno zadat pro kazdy sitovy prostredek ( propojeny kabelem ) jeho jedinecnou IP , tak jak to ze nyni , i kdyz je pocitac pripojeny kabelem se da ziskavat Ip autonaticky a funguje to ? Mam vymazat stare ( asi uz neplatici znalosti ? ) ?
Ale abych to shrnul : pro moje zakreslene pripojeni tedy plati : vsechny notebooky "ziskavaji IP ze serveru" ( uz se "vidi" - pres pruzkumnika Windows - vsechno v siti ) a plati to i pro ten , ktery ke pripojeny KABELEM do sitove karty stolniho PC !!! .
Ted jeste musim vsechno vypnout -restrtovat a PREmapovat disky v TotalCommanderu . A dekuji vsem zucastnenym za ochotu pomoci .[/QUOTE]

Je to velmi jednoduche. Premosteni ve Windows funguje jako klasicky switch.
Pro zjisteni IP adresy si musite otevrit stav sitoveho mostu, ten zobrazuje mezi sitovymi pripojenimi takze staci klasicky pravym->stav, tam by melo byt vsechno videt. Ve stavu jednotlivych sitovek nastaveni byt videt nemuze prave protoze tyto jsou zapojene do mostu. Informacni okna o stavu si berou udaje prave z ipconfigu takze zadna nizsi uroven to neni.
Jedinecnou ip adresu pro sitovy prostredek jde taky zadat, ale pak se pocitac se dvemi kartami tvari jakou router.

Rad jsem pomohl.
alexandr (21)|24.1.2009 22:06
odpoved to EditorPO : dik za pochvaleny nakres , ale : 1) myslim ze u kazdeh pocitace je IP napsana
2 ) u WiFi routera jsem pochopitelne nastavil kable tak jak maji byt - jednak podle navou a taky podle rozumu ( nejsem az tak velky trumbera ...)
3 ) nelogicky nastevana gateway - tomu nerozumim , protoze podle vnitrnich informaci z WiFi mi to hlasi ze je " defaultni nastaveni gateway : 0.0.0.0 "
Jsem z toho "jelen" , ale protoze nejsem profesionalni "sitar" tak si z toho zatim moc tezkou hlavu nedelam ( to budu az se zase vysketne nejaky jiny problem ..... )
4 ) vice informaci se mi to toho obrazku ( vzhledem k jeho velikosti ) neveslo ,
chtel jsem to puvodne udelat jako *.html s klikaci mapou ( tam by se vesly snad vsechny informace ) , ale vzhledem k tomu , ze bych mohl byt povazovany za nejakeho potroubleho spamera ( ci jinou internetovou potvoru ) a kazdy by se na mne vyprdnul , tak jsem od puvodni myslenky upustil a udelal to tak ,jak jsem udelal. Ale kdyby Te to zajimalo vice , napis mi nejlepe na "emila" "alexandrvichquickcz " a muzu Ti vypsat to , co by jsi cjtel vedet ( teda krome cisla bankovniho uctu a PIN na kartu ....... ) . Dekuji Ti a mej se jak chces - tedy dobre
alexandr (21)|24.1.2009 22:26
odpoved to Michal Říha : ano pane , mate pravdu , v jednotlivych sitovkach nejsdou nastaveni videt , pouze v nastaveni sitoveho mostu ( pro poctac pripojeny kabelem je IP 192.168.1.1 a pro sitovku urcenou na internet je "adresa automaticky" ) . Tomu rozumim . Ale mate mne , ze pri postupu : poklepu na ikonu sitoveho mostu - Stav >> Podpora >>>> mam ve ve vypisu : Typ adresy : pritrezeno IP serverem DHCP
Adresa IP : 192.168.1.105 !!!!!!!!!!!!!!!!!
Maska podsite : 255.255.255.0
Výchozí brana : 192.168.1.201
---------------
A prave tuto adresu - 192.168.1.105 - me nejak hlava "nebere" (nevim jestli tam nejak nezustala z minulych marnych pokusu )
Michal Říha (5)|25.1.2009 09:37
Tak jestli vam tom tyhle adresy pise v nastaveni jednotlivych adapteru, kam se dostanete pres vlastnosti sitoveho mostu, pak je muzete s klidem ignorovat, protoze to jsou jenom ulozena nastaveni pro pripad ze sitovy most zrusite, cili jsou to adresy jake jste mel nastevene na tech adapterech pred sitovym mostem.

Kazdopadne v okne "Stav" sitoveho mostu by melo byt neco ve smyslu:
DHCP: ano
IP adresa: 10.0.0.x
maska: 255.255.255.0
DNS 1 : ipadresa routeru cili zrejme 10.0.0.1 nebo 10.0.0.138
DNS 2 : -||-
vychozi brana : -||-

Pokud je tam neco jineho, pak se jedna bud o tvrdohlavost windows nebo ..... ne, jina moznost me nenapada :-)