reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Asi nefunkční HD2600XT

astec (1823)|25.1.2009 11:11
Protože v současné době nemám bohužel úplné informace tak se předem omlouvám. Mám jet na servis odpoledne dost daleko a zákazník hlásí tento problém. Základní deska Gigabite, AMD procesor,400W disk, SATA disky. integrovaná grafika. WIN XP SP2, čistá instalaca + ovladače desky. koupil si tudíž tuto grafiku - PCI zasunul do slotu a ejhle ono nic. Po startu PC cvaká v SATA disku tak 8-10 po dvou lupnutí, poté naskočí bios a PC se rozběhne. (Když tam gafika není tak OK) V biosu prý nastavené na ext. grafiku. Ve správci zařízení tato grafika není.
S tímto jsem se nesetkal - cvakání dísku. Jedná se mi o to, abych tam nemusel jet (lenost)...
astec (1823)|25.1.2009 13:13
No hezké, ale disk cvaká jen když je tam, když není necvaká...

Doplňuji desku Gigabie M61PME
Disk Seagete Barracuda 320 GB
Testy disku OK
astec (1823)|25.1.2009 13:15
A grafika není detekována ve správci zařízení.:thumbdown
Deee-aN (3834)|25.1.2009 14:16
[quote=astec;211101]No hezké, ale disk cvaká jen když je tam, když není necvaká...

Doplňuji desku Gigabie M61PME
Disk Seagete Barracuda 320 GB
Testy disku OK[/quote]
Á, Seagate! Ale postoval jsem to hlavně kvůli té pasáži o HDD cvakajícím při slabém zdroji. Jemu ten HDD cvaká ve chvíli, kdy připojí GPU, jejíž nároky jsou podle výrobce 400W. BTW, značka zdroje. Netvrdím, že je to tím, ale může se tím vyloučit jedna příčina.
[quote=astec;211103]A grafika není detekována ve správci zařízení.:thumbdown[/quote]
Předpokládám, že je správně zapojená.
astec (1823)|25.1.2009 14:27
[QUOTE=Deee-aN;211124]Á, Seagate! Ale postoval jsem to hlavně kvůli té pasáži o HDD cvakajícím při slabém zdroji. Jemu ten HDD cvaká ve chvíli, kdy připojí GPU, jejíž nároky jsou podle výrobce 400W. BTW, značka zdroje. Netvrdím, že je to tím, ale může se tím vyloučit jedna příčina.

Předpokládám, že je správně zapojená.[/QUOTE]

jj to jsem pochopil s tím cvakáním - dobrý tip.:thumb to jsem zkoušel jako první

Jedu právě na místo. je tam 400 W nový zdroj. nechali zapojený jen disk. Takže procesor, integrované blbosti a pak ta karta. prý má 60W. Tedy píšou to o ní.
- Správně zapojená - no prostě ji tam strčili a domáčkli. Vyndali a zandali. kontakty čisté, neopálené, nepoškozené. Ovladače Co sjou ke kartě prý hlásí že tam není.... Ale karta hřeje!!! A dost, ale to je její vlastnost. (pasivní chladič).
No nic jdu na toaletu a vyrážím. Kdyby ještě něco napadlo dej vědět. Jedu tam přes hodinu.....
Deee-aN (3834)|25.1.2009 14:35
Tu spotřebu jsem bral odsud http://ati.amd.com/products/radeonhd2600/radeonhd2600xt/specs.html. Samozřejmě, že přehánějí, ale...
IMHO nejlíp pro začátek CLEAR CMOS...
astec (1823)|25.1.2009 14:39
Je to dobré dostal jsem řidiče, tak po příjezdu provedu resetaci Cmosky a pak sebe. Na to jsem úplně zapomněl. Dám vědět jak jsem dopadl. Díky. Ale kdyby ještě něco, tak jsem na příjmu