reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jak chranit WinXP pc bez antiviru?

bluenite38 (178)|25.1.2009 14:21
Vsude se pise o potrebe pouzivat antivir/antispyware/firewall proti haveti z netu a vsem moznym hrozbam. Vime, ze nejlepsi ochrana je nechodit na "spatna" mista, nespoustet nezname emaily, atd. To je, jakoby clovek uz nemel vyjit na ulici, nebo ho tam prejede auto.
Hledam zpusob jak zbytecne nezatezovat pamet programy na pozadi. Vyzkousel jsem vice moznosti, od NortonAntiviru, NOD32, AVG a jine. Kazdy z nich vynika necim jinym, nicmene zabira v pameti nemalou cast a spomaluje system, ktery potrebuji kvuli necemu jinemu. Avast obsadil 300mega, minimalne NOD - 60.
Umi se nekdo k tomu vecne vyjadrit jak se to da vyresit?
diky za podnety a zkusenosti
Petr
Intri (3490)|25.1.2009 14:39
To máš nějaké divné, mně rezidentní služby Avastu zabírají 15 MB... Podle Správce úloh. jinak bez antiviru se objedeš, vesměs potřebuješ jen firewall, ale nesmíš chodit na stránky, které neznáš ( což v podstatě vylučuje třeba hledání obsahu přes Google, tam taky nikdy nevíš, na jakou stránku se při hledání dostaneš ), nesmíš otevírat přílohy e-mailů, které mohou být infikované, byť jsou od známého člověka apod. Prostě zbytečně by ses vystavil riziku.

EDIT: Koukám, že je to tu dvakrát. Kdyžtak můj post přesuňte nebo smažte i s threadem, pls.
astec (1823)|25.1.2009 14:41