reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

SMCWGBR14-N a dve verejne IP adresy

Comman (4)|25.1.2009 19:32
Dobry den,
prosim o radu, mam router od SMC typ SMCWGBR14-N, mam dve verejne IP adresy - 1 na PC a druha na VOIP zarizeni, v tuto chvili musim pouzivat jeste samostatny switch (ktereho bych se rad zbavil). Na routeru jsem nastavil prvni public IP adresu, a v DMZ jsem myslel ze bych nastavil druhou public IP adresu a nasmeroval bych ji na pridelenou lokalni IP adresu. Ale neni to funkcni.
Dekuji za jakykoliv rozumny podnet.

Robert
EditorPO (2819)|25.1.2009 21:17
Preco vlastne v sucasnosti pouzivas ten switch? To ti tak zapojil technik od providera?

Skus nakreslit schemu zapojenia, nezabudni oznacit porty na routri. Zakresli aj to VoIP zariadenie. Aku WAN IP ma ten router v original zapojeni?
Comman (4)|26.1.2009 08:33
Ahoj,
Switch pouzivam protoze muj provider ma zvlast urcenou IP adresu pro VOIP telefonii

Zapojeni:
1. do switche mi jde kabel od providera, jeden kabel jde do routeru a druhy jde do IP telefonu
2. v routeru je zdirka wan kam jsem zapojil kabel vedouci ze switche
3. verejna IP adresa routeru 213.226.213.10
4. verejna IP adresa VOIP 213.226.212.42

Diky za odpoved

Skus nakreslit schemu zapojenia, nezabudni oznacit porty na routri. Zakresli aj to VoIP zariadenie. Aku WAN IP ma ten router v original zapojeni?[/QUOTE]
EditorPO (2819)|26.1.2009 10:21
Nemoze ti to ani ist, pretoze DMZ je stale za NAT, akurat traffic na tento pocitac nie je chraneny firewallom. To znamena, ze PC v DMZ musi mat IP adresu z LAN rozsahu.

Skus sa pozriet na nastavenie WAN. Niektore SMC routre mohli nastavovat na WAN rozhrani viac IP adries. V manuali to nie je popisovane, ale pozri sa v reale na tvoj router. Malo by to byt v nastaveniach BASIC > INTERNET > Manual configure.

To povodne nastavenie, ze VOIP bolo samostatne, je asi kvoli tomu, aby ti router neobmedzoval VoIP komunikaciu. Subnet, v ktorom je VoIP zariadenie ma prioritizovane packety. To znamena, ze pri znizeni prenosovej rychlosti stale budes moct telefonovat bez vypadkov. Vypadky budu mozno v pristupe na Internet, ale to si nevsimnes. Pri telefonovani by si si to vsimol.
Router dokaze pracovat s VoIP zariadeniami na LAN portoch, ale tvoj provider to ma riesene cez verejne IP, takze bez konzultacie s nim to asi nespojazdnis. Uvidime este co zistis s tym WAN portom.
Comman (4)|26.1.2009 12:58
EditorPO (2819)|26.1.2009 13:47
Hm, takze s tym asi nic neurobis. Predpokladam, ze si chcel mat na svojom PC verejnu IP.

Tvoj provider urcite dobre vie, preco to takto nastavil. VoIP providerovi tiez bezi na verejnych IP, takze sucasne riesenie je v konfiguracii jeho siete asi jedinym moznym riesenim. Dalo by sa to este vyriesit routerom, ktory ma fyzicky 2 WAN rozhrania. Ale to by bola pre teba financna investicia.

Preco sa chces vlastne toho switchu zbavit? Kvoli spotrebe elektriny? Nemusis sa bat, u toho svitchu je to zanedbatelna polozka.
Comman (4)|27.1.2009 09:31
Chtel jsem se ho zbavit protoze mam malo zasuvek a zmet kabelu :-)
I tak diky za odpovede.

RK

[QUOTE=EditorPO;211425]Hm, takze s tym asi nic neurobis. Predpokladam, ze si chcel mat na svojom PC verejnu IP.

Tvoj provider urcite dobre vie, preco to takto nastavil. VoIP providerovi tiez bezi na verejnych IP, takze sucasne riesenie je v konfiguracii jeho siete asi jedinym moznym riesenim. Dalo by sa to este vyriesit routerom, ktory ma fyzicky 2 WAN rozhrania. Ale to by bola pre teba financna investicia.

Preco sa chces vlastne toho switchu zbavit? Kvoli spotrebe elektriny? Nemusis sa bat, u toho svitchu je to zanedbatelna polozka.[/QUOTE]