Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 45

Téma: novej komplík :-)

Starousedlík SHW Avatar uživatele Janyk1
    Registrace
    Feb 2007

Můžete mi odsouhlasit nebo neodsouhlasit tuto sestavu?

Uvažuji, kdy mám koupit PC, protože koruna stále slábne a je to den ode dne dražší tak nevím, jestli se vyplatí na něco čekat, jestli jo, tak víc než měsíc stejně čekat nebudu. Tak kdy?

Sestava:
    MB: Gigabyte GA-EP45-UD3P nebo jinou ze série ultra durable 3?
    CPU: Intel Core 2 Duo E8400
    chladič: Thermalright Ultra-120 eXtreme + Noctua NF-P12-1300
    RAM: A-Data DIMM 8192MB (4x 2048MB - 2 kity) DDR II 800MHz Extreme Edition
    VGA: HD 4870 1GB
    HDD: 2x WD6400AAKS
    ODD: 2x Samsung SH-S223Q
    Zvukovka: integrovaná
    case: Thermaltake Spedo + FAN´s: 3x Noctua NF-S12-1200
    PSU: Enermax PRO82+ 625W

A pak ještě:
    Monitor: HP LP2475w
    Klávesnice: Logitech G11
    Myš: mám (Logitech MX Revolution)
    repro: Genius SW-HF 5.1 6000
    UPS: APC 700VA CyberFort II

Použití, cenový limit, OC:
    PC bude používáno na hry (cca 40%), amatérské úpravy foto a video (cca 20%) a zbytek kancelář a net (cca 40%). Cenový strop je kolem 30k jen na PC (monitor apod. jsou navíc). Vezmu to z Alfy. Taktovat se určitě bude, to tu pořeším, až to bude aktuální.

A teď nějaké dotazy:
    1) E8400 nebo radši vzít čtyřjádro? Chlazení nějaké to OC vydrží, osobně se přikláním k tomu dvoujádru kvůli frekvenci, 4 jádra asi nevyužiji. Až budu v budoucnu potřebovat čtyřjádro, tak už buď budu mít nové PC nebo seženu Penryn někde v bazaru. Ještě k tomu chladiči: dodává se s pastou nebo mám přikoupit MX-2 (či jinou na vaše doporučení)?
    2) Myslíte, že bude reálná šance využít 8GB RAM?ZAs to takovej příplatek není. Bůhví, kolik bude v budoucnu potřeba třeba na to video.
    3) GTX 260 216SP 55nm nebo HD4870 1GB? Bohužel ty nVidie jsou dost nedostupné Myslím, že výkonem jsou na tom podobně, teploty se srazí a spotřeba zase tolik nevadí a ten fyzikální výmysl zatím moc díru do světa neudělal a myslím, že i v budoucnu ho oželím. Jen chci kvalitní chladič.
    4) Vyplatí se připlácet na zvukovku? Nejsem nějak náročný posluchač, ale aby to rozumně hrálo na 5.1 čí 7.1 repro. Vím, že levné zvukovky nic moc navíc oproti integrovaným nemají, ale co ty dražší? Imho o nepatrném zvýšení výkonu použitím zvukovky nemá u takovéto sestavy ani cenu přemýšlet. Pravděpodobně tam ale nechám jen tu integrovanou, protože když ani nevím, že ji využiji, tak je zbytečnost vyhazovat prachy, že?
    5) Case ? Jak je na tom tato case? Mě se líbí, chlazení má vyřešené, jen to bude asi trochu hučet co nějaká alternativa? Třeba jako Cosmos nebo něco tak? Na case nechci šetřit, tak 4-5k Kč by to mělo spravit, rád bych big-tower tak aby měl vyřešené chlazení a nějaký prostor pro cable-managment. A nemusí být úplně tichá, i když turbínu nechci, Noctuy to částečně poladí. Také tu jde o vzhled.
    6) Je o disku třeba diskutovat? Vista 64-bit je k těm RAMkám asi jediná volba, do budoucna bych asi přešel na Win 7, ještě nevím.
    7) Jak je to s tím HPčkem? Pořád je tak ,,špatné"? Kdyžtak vezmu NEC 20WGX2.
    8) Je ta klávesnice dobrá? Jakou byste doporučili tak max do ceny té G11? Něco od Mrkvosoftu?
    9) Jakou 5.1/7.1 repro soustavu (spíš 5.1)? Ne moc drahou, kvalitní a se solidním zvukem? Uvažoval jsem o těchto Geniusech - asi 6000.
    10) Co si myslíte o UPS? Kdyžtak jak silný? Stačil by tento (700VA)?
    11) Zdroj = závažný dotaz nakonec, a to jestli budou kabely od zdroje dost dlouhé, ty Enery nemají zrovna nejldelší, case je bigtower se zdrojem dole => Vzít radši nějakého Corsaira? Kterého?

Děkuji za odpovědi. A těm co je nebaví čtení se omlouvám za dlouhej dotaz, chci to sfouknout všechno
    -Janyk1-
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

vypada to vcelku slusne, zauvazoval bych nad GTX260 (ta se imho vazne vyplati), tu skrin teda nevim nevim
    A zdroj bude 100% stacit 525W, pokud se bojis kratkych kabelu (jednou jsem s nim uz mel problem), vem Corsaira HX520

K tem RAM - osobne 8GB mam, a docela to zrychli beh Vist, muzes mit otevreno xy veci a porad mas mista dost

Starousedlík SHW Avatar uživatele Klingacikx
    Registrace
    May 2007

na tú tvoju zostavu sa mi zdá tá skrinka až moc "prevetraná" síce ja mám antec nine hundred (tiež riadne deravá) a ventilátory sa točia len v zdroji na grafike a CPU + 20cm na takých 300ot. viac tomu určite netreba, podľa mňa je to už zbytočnosť toľko ventilátorov.

Obyvatel SHW Avatar uživatele KunNy
    Registrace
    Jan 2007

Sestava hodně pěkná, pár výhrad bych měl ale je to možná jen osobní názor: Kašli na drahé Noctuy, sice jsou poměrně tiché po regulaci, ale pokud je nebudeš regulovat tak je určitě uslyšíš - zvlášť když jsou celkem 4. Raději ti doporučím osvědčené levné Xilence, které stojí do 100ky a může konkurovat i překonat nějáké Noctuu za 400 stovky. I kvůli situaci, že dáš do fanů 1 600Kč a pak zjistíš že to vlastně až tak tiché není, za ty Xilency dáš max 400 za všechny a zjistíš že po zregulování je neslyšíš
    Paměti dobré, já mám lepší zkušenosti s Patrioty (2x)
    http://www.alfacomp.cz/php/product.p...410820TW0ALG95
    Disky jsou skvělé (tiché, výkonné, spolehlivé), ale pokud bys chtěl 640ky s co největším výkonem, tak vem WD řady AALS (o něco vyšší cena, o něco vyšší hlučnost - je to na tobě, s tou hlučností to je i o štěstí na kus).
    2x mechanika? Má to dneska nějáký význam? Jestli jo, tak bych spíše vzal každou od jiného výrobce vzhledem ke kompatibilitě k (poškozeným) médiím.

A teď k tvým dotazům:
    1- Zůstal bych u E8400ky, jak sám píšeš neměl by být v budoucnu problém koupit nějáký quad-core (yorkfield), navíc pokud budeš provozovat E8400 někde na frekvenci 4Ghz tak se o výkon opravdu bát nemusíš. K TR U120 Extreme je dodávána kvalitní pasta Thermalrigt (jakjinak) a je jí dost i na příští výměnu chladiče atd
    2. Netuším - myslím že je to spíše otázka vývojářů, IMHO v blízké době ne
    3. Kvalitní chladič má i GF GTX260/280/285 v základu. Osobně bych zůstal ale u Radeona.
    4. K těm Geniusům se ti nevyplatí kupovat nic lepšího, možná časem zjistíš že ten zvuk není ideální, ale za lepší to chce dost peněz nahoru.
    5. S touhle case zkušenosti nemám, neporadím, ale vzhledově se mi taky zamlouvá, a po možnostech chlazení taky vypadá zajímavě.
    6. O jakém disku? Vista už je dnes použitelný systém, já zůstávám zatím u XP a doufám že mi Win 7 dají důvod k upgradu
    7. Kromě nerovnoměrného podsvícení je to IMHO výborný monitor, hned bych ho bral, navíc cena je luxusní
    8. Neporadím, nemám zkušenost ani info
    9. Za svou cenu nehrajou špatně, ale já jako majitel 5000 modelu bych už do nich nešel (nesedí mi jejich zvuk, woofer moc duní)
    10. Neporadím, ale pokud to bude pracovní PC tak UPC každopádně ber
    11. U zdroje bych zůstal a o délku kabelů se nebál - case má zdroj dole.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Janyk1
    Registrace
    Feb 2007

Zatím díky, ještě to všechno uvažím. Kdy by se to ale hodilo koupit, hned?

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Proč tak drahá deska? Plánuješ CF? Pokud ne, tak stačí P43 nebo ještě líp P35 (topí o 15W míň než P43).
    Skříň - nestačila by třeba Akasa Infinity - bigtower podobný koncepce a stojí polovinu?
    Zvukovka - na hry je spešl trochu výhodou, počítá EAX - ale jestli to za těch pár procent výkonu stojí, to už bych radši koupil čtyřjádro. Co se týče kvality, tak to IMHO na tědlech reprácích nepoznáš, lepší je zas lepší připojit digitálně...

Registrace
    Jan 2007

A dokdy bys chtěl čekat? Takhle bys to taky mohl odkládat do nekonečna... Kup to teď, co je mi je známo tak teď Intel ani AMD žádné velké slevy naplánované nemá, paměti půjdou o něco nahoru, zbytek IMHO půjde postupem času s cenou dolů (HDD, monitor, atd), ale takhle by ses nedočkal nikdy.
    BTW: Větráky Xilence v alfě nemají, hledej je např v CZC.

Obyvatel SHW
    Registrace
    Dec 2007

Nikdo ti neřekne, jestli bude cena klesat nebo stoupat. Já bych to ale koupil teď, koruna totiž slábne postupně delší dobu. To si ale musí každej rozmyslet sám. Jinak ta klávesnice-vyzkoušej, přijde mi šíleně předražená. Osobně preferuji raději notebookovej zdvih (slimstar serie u Geniusu), daleko líp se na tom píše. Podsvícení by mi za 1600 příplatek nestálo a zbytek jsou imho zbytečnosti.

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od KunNy Zobrazit příspěvek
    3. Kvalitní chladič má i GF GTX260/280/285 v základu. Osobně bych zůstal ale u Radeona.

11. U zdroje bych zůstal a o délku kabelů se nebál - case má zdroj dole.
    3) - muzu se zeptat proc radeon ? GTX260 je vykonnejsi, ma v zakladu lepsi chladic a s 55nm jadrem ma i o dost nizsi spotrebu

11) prave proto, ze ma case ma zdroj dole, bych se o delku kabelu bal ...

@Janyk, imho se nevyplatis nakupem cekat, a kdyz uz, tak na Core i5, ale to prijde buh vi kdy

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od KunNy Zobrazit příspěvek
    A dokdy bys chtěl čekat? Takhle bys to taky mohl odkládat do nekonečna... Kup to teď, co je mi je známo tak teď Intel ani AMD žádné velké slevy naplánované nemá, paměti půjdou o něco nahoru, zbytek IMHO půjde postupem času s cenou dolů (HDD, monitor, atd), ale takhle by ses nedočkal nikdy.
    16-40% je málo?
    http://www.svethardware.cz/intel-sni...-procent/25544
    http://www.svethardware.cz/amd-snizu...enomu-ii/25563

jestli čekat nebo ne v aktuální situaci toť otázka imho koruna půjde ještě dolů protože spekulanti nemaj peníze na to aby šponovali měnu nějaký bezvýznamný zemičky do nereálných výšin a populistická srana díkybohu centrální banku neovládá a neovládne ikdyby byly předčasný volby

osobně kdybych teď něco kupoval počkal bych pondělí, úterý jak to s kurzem bude, kdyby byl náznak že koruna bude posilovat bych počkal do dalšího týdne jestli se neprojevý slevy ikdyž nějakým slevám teď nedávám moc šancí

jinak sestavu máš ihmo hezkou jen se zdrojem moc cablemanagementu nenaděláš (podle obrázku nemá atx24 ani 50cm a zbytek kabelů taky nic moc)
    a zrušil bych 8GB ram a ušetřený litr přesunul do 4jádra
    Naposledy upraveno uživatelem matyyy: 25-01-2009 v 21:50

Registrace
    Jan 2007

Salamander: S tím vyšším výkonem ti musím odporovat - po Cat 8.12 jsou karty opět vyrovnané, 4870ka má navrch někdy při AA, někde je výkon spíše na straně GF, někdy se Radeon HD 4870 dotahuje až na GF GTX 280. Jasně, GTX260 má v základu dobrý chladič, ale lepší než Toxic verze 4870ky to nebude (pravda, stojí o něco více). Narazit na 55nm jádro GT200 v GF GTX260 je o náhodě, nebo už výrobci odlišujou karty s novým jádrem?
    matyy: Slevy quad-core Intelu jsem přehlíd, o slevých Phenomů II vím - ale tady Phenom II nebyl cílová skupina

Registrace
    May 2006

Jo, mas asi pravdu, no nVidia nema na rozdil od ATI s ovladacemi problemy (mam ATI, nekamenuj)

Osobne, pokud by to byly moje penize, sel bych do nVidie

Registrace
    Jan 2007

Ovladače jsou věc druhá, pravda je že na nvidii jede nová hra většinou hned po vydání dobře a s novým drivery přijde jen zvýšení výkonu, u ati hra někdy korektně nejede ani po nové verzi driverů (vypadávající textury, nefungující AA, špatný výkon...). Taky mám ATi a taky se někdy s tímhle setkávám (naposledy snad u prvního Crysis, moc nehraju), ale jako nějáký zásadní problém to neberu. Jinak doby nějákých neustálých hotfixů a nekompatibility jsou už snad pryč.

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Deee-aN
    Registrace
    Jan 2008

Jen k té délce kabelů vs skříň. Enermaxy mají opravdu z nějakého záhadného důvodu kratší kabely. U desek GB pro Intel ten přídavný 4-pin dosáhne jen taktak ke konektoru. Dosáhne, to ano, ale.... Já jsem spíš Enermaxovej, ale pro kombinaci zdroje dole a desky GB pro Intel už teď doporučuji Corsair (http://www.techreport.com/articles.x/16073/2).
    A ještě technická: proč nevzít rovnou Noctua NH-U12P? Ten Thermalright je bez diskuse špičkový pasiv, ale s tou Noctuou NF-P12-1300 (obsaženou v U12P) jsou to peníze navíc.
    PS: halda recenzí a contestů nejnovějších karet zde: http://www.svethardware.cz/forum/sho...620#post207620

Registrace
    Jan 2007

Mám za to že Thermalright Ultra 120 Extreme je o něco výkonnější, a když už je to sestava za nějákých 30k tak proč ho nevzít? Pravda, celkově to vyjde právě o cenu ventilátoru více, ale myslím že u sestavy za takové peníze se to ztratí.

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. DDR3: Doplnenie novej pamäte
    Od depešmod v sekci Operační paměti
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 08-06-2013, 16:38
  2. Jakej novej kondenzátor?
    Od magg0t v sekci Monitory
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 02-04-2013, 09:35
  3. novej radek u facebooku