Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 16

Téma: CPU Fan - otáčky chladiče

Obyvatel SHW
    Registrace
    Jan 2009

poraďte mi nějaký software, který dokáže změřit otázčky chladiče procesoru... (myslím tím freeware)

zkoušel jsem SpeedFan... ale bohužel, ten mě absolutně nefunguje... jediné co byl schopen zjistil byla teplota disku
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SHW
    Registrace
    Jan 2009

zprávu jsme zařadil sem, protože ten kdo si hraje s přetaktováním logicky potřebuji asi i tento software, nebo se mýlím?

Starousedlík SHW Avatar uživatele cool.user
    Registrace
    May 2006

no a ze bys nam aspon rekl desku?

Starousedlík SHW Avatar uživatele mstejska
    Registrace
    Dec 2007

A mas samozrejme ventilator zapojeny do desky? Speedfan to obcas delava, me pomohlo pouzit jine napajeni (myslim jine konektory na desce, pokud jich mas vice)

Starousedlík SHW Avatar uživatele trodas
    Registrace
    Oct 2007

Obcas pomuze jen nastaveni SpeedFanu, ale to jen po porade s Alfredem a tusim jen v betaverzi kde je mozny nastavovat si kam a na jaky bus/port se bude pristupovat...

Rozhodne doporucuji se podivat na podporovane desky SpeedFanem anebo zakoupit 56 Ohmovy 2W odpor a snizit si otacky jim

Obyvatel SHW
    Registrace
    Jan 2009

Jo sorry, jde o notebook compaq nx9105
    specifikace je např. http://hp-compaq.katalognotebooku.cz...x9105-du430ea/ desku jsem tam, ale fakt nenašel...

Nováček Avatar uživatele Antonín Chromý
    Registrace
    May 2006

Tak pro lamy co se pájky bojí (tudíž třeba právě mě) je tu za 80,- regulátor od Zalmanu (třeba tady)

Aha - notebook, tak to "trochu" mění situaci. Nemáš strach, že po zregulování to upečeš?
    Naposledy upraveno uživatelem Antonín Chromý: 26-01-2009 v 15:01 Důvod: Změna vstupních informací

Registrace
    Dec 2007

Notebooky jsou dost specialni zalezitost, deska delana na miru, minimum moznosti nastavovani. Nejde to ani u jednoho z mych notebooku. Acer TM4402 a Lenovo T61.

Obyvatel SHW
    Registrace
    Jan 2009

Citace Původně odesláno od Antonín Chromý Zobrazit příspěvek
    Tak pro lamy co se pájky bojí (tudíž třeba právě mě) je tu za 80,- regulátor od Zalmanu (třeba tady)

Aha - notebook, tak to "trochu" mění situaci. Nemáš strach, že po zregulování to upečeš?
    Ad1) nemám

Ad2) není můj ale firemní, když se upeče dostanu nový (jako ostatní)

Ad3) snížil jsem napětí procesory u 1.1V na 0,85V teplota zůstala stejná jako byla na původní frekvenci 0,8GHz... nyní šlape na 1,2GHz (Athlon XP 3400+ MP), původní spotřeba procesoru 19W, nyní spostřeba 19,5W

Ad4) všechny dnešní procesory mají ochranu proti teplotě... automaticky se odpojí napájení... už se mi to taky stalo doma i na notebooku... takže tohoto se fakt nebojím

Obyvatel SHW Avatar uživatele xstreetfighter
    Registrace
    Nov 2007

tak jestli je ten notebook služební tak bych tam nic neinstaloval, se divím, že na to nemáte ITáka...nech ho klidne upect kdyz dostanes nový, ale já osobně bych s tím teda nelaboroval...

Registrace
    Dec 2007

Chapu to spise tak, ze ventilator zacal delat kraval, nez ze by se NB pekl, ne?
    V tom pripade urgovat spravce hw.

Obyvatel SHW
    Registrace
    Jan 2009

kecičky naší mamičky... ventilátor mi nedělá hluk... potřebuji ten speedfan, protože když bych chtěl vědět co dělá větráček... protože při 0,8V a původním taktu 800MHz se mi zdá, že větráček je absolutně vypnutý a zapne se až v okamžiku, kdy počítač se pořádně ohřeje tj. stoupne teplota na 38... jinak je teplota kolísá okolo 33 stupnů

jinak jsem pokročil testuje 1,4GHz na 0,985V namísto původních 0,8GHz a 1,1V ... je to docela skok

Obyvatel SHW
    Registrace
    Jan 2009

někde jsem četl, že kdosi kolaboroval s tímto notebokem a dostal se až na 2,2Ghz... proto mi to nedalo a začal jsem si taky hrát a světe div se, tenhle notebook je asi fakt jak k tomu dělanej... což bych nečekal, protože jsem se dostal rozhodně dál než s klasickou sestavou

Registrace
    Dec 2007

Citace Původně odesláno od petr.svec Zobrazit příspěvek
    kecičky naší mamičky... ventilátor mi nedělá hluk... potřebuji ten speedfan, protože když bych chtěl vědět co dělá větráček... protože při 0,8V a původním taktu 800MHz se mi zdá, že větráček je absolutně vypnutý a zapne se až v okamžiku, kdy počítač se pořádně ohřeje tj. stoupne teplota na 38... jinak je teplota kolísá okolo 33 stupnů

jinak jsem pokročil testuje 1,4GHz na 0,985V namísto původních 0,8GHz a 1,1V ... je to docela skok
    Tak to bud rad. Ja jsem to prave pochopil tak ze, chces i regulovat. Jeste muzes zkusit jednu vec, Zjisti si jaky chip je pozivany na tve desce pro rizeni vetraku. Mohlo by to byt neco jako ITCxxxxx. A pak zkus ve speed fanu tenhle chip vyhledat. Myslim je to na zalozce motherboard. Nebo zkoumat vice. Me by teda nevadilo, ze me vetrak nejede.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2008

Kdyz uz se to tu resi. Chtel bych taky zregulovat otacky. Prece jen kdyz mi tu "funi" 12cm fan na CPU pri 1200 otackach, neni to zrovna tichy a co teprv grafika..
    Vsemi chvaleny Speedfan mi nic nezredukuje. Ani jeden ze 3 zapojenych do desky (zbyly 3 vetraky ma na starosti zdroj). Neni nejaka jina alternativa(softwarova)?
    btw deska Gigabyte GA-MA790X-DS4.

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. GeForce: Vysoké otáčky ve 2D
    Od opinena v sekci Grafické karty
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 16-08-2009, 14:01
  2. Radeony: 4830 otáčky fanu
    Od jrx v sekci Grafické karty
    Reakcí: 14
    Poslední příspěvek: 03-03-2009, 20:19