Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 28

Téma: Vadný harddisk?

Nováček
    Registrace
    Dec 2008

Dobrý den, obracím se na Vás s problémem na PC - stáří cca 4,5 roku (INTEL CELERON 2.8G, CMI DI4-8KD3B P4 3.2GHz, ATI Radeon 9600Pro, HD SATA 120GB WD1200JD/7200ot./8MB, INTEL D865PERLX, OS Windows XP Pro).
    Předevčírem PC totálně zamrzlo a po tvrdém resetu naběhl OS pouze v nouzovém režimu, při jehož nabíhání jsem dostal intelovskou hlášku, že je HD ve špatném stavu - zálohuj a vyměň, následně jsem se pokusil reinstalovat OS, formátování disku proběhlo úspěšně, stejně tak instalace OS. Jenže teď nejdou aktualizovat ovladače prakticky ničeho, stále to hází chybové hlášky a po chvilce (pár minut) obrazovka monitoru zamrzne a pomůže jedině tvrdý reset. Mohl by mi někdo 'z oboru' poradit, kde by mohla být chyba? Předem děkuji.
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SHW
    Registrace
    Nov 2007

Stiahni si program HDTune, pripadne Everest alebo hocijaky inaksi (aj tu v sekcii download)
    ktory dokaze precitat SMART data z harddisku po zobrazeni sprav screenshot a postni to sem, to ze odchadza disk sa odtial da celkom solidne vycitat ...

tu hlasku co spominas bude zrejme SMART nenapada ma nic ine co by ju este hadzalo, cez ten screenshot aspon prideme na to preco ju hodilo (monitoruje sa viac veci ...) a odhadnut ako vazne to je, no vymena disku je viac menej uz ista ...

Starousedlík SHW
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od Foxir Zobrazit příspěvek
    Dobrý den, obracím se na Vás s problémem na PC - stáří cca 4,5 roku (INTEL CELERON 2.8G, CMI DI4-8KD3B P4 3.2GHz, ATI Radeon 9600Pro, HD SATA 120GB WD1200JD/7200ot./8MB, INTEL D865PERLX, OS Windows XP Pro).
    Předevčírem PC totálně zamrzlo a po tvrdém resetu naběhl OS pouze v nouzovém režimu, při jehož nabíhání jsem dostal intelovskou hlášku, že je HD ve špatném stavu - zálohuj a vyměň, následně jsem se pokusil reinstalovat OS, formátování disku proběhlo úspěšně, stejně tak instalace OS. Jenže teď nejdou aktualizovat ovladače prakticky ničeho, stále to hází chybové hlášky a po chvilce (pár minut) obrazovka monitoru zamrzne a pomůže jedině tvrdý reset. Mohl by mi někdo 'z oboru' poradit, kde by mohla být chyba? Předem děkuji.
    Nech si vypsat S.M.A.R.T. informace a hod je sem jako obrazovou prilohu.

EDIT: Tak Pabler byl o chvilku rychlejsi :-(

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

pokus se zkontrolovat disk, napriklad programem Victoria - najdes ho v sekci downloadu (kdyztak udelej vypis SMARTU a zkontroluj disk na vadne sektory)

Nováček
    Registrace
    Dec 2008

Díky, zkusím a dám vědět.

Nováček
    Registrace
    Dec 2008

Než stihnu udělat screen toho grafu, jestli tedy jde o něj, tak mi PC zamrzne. Když už se dostanu k ukládání, nelze jej uložit Jinak jsem dělal Error Scan a tam to nehlásilo žádnou chybu.
    Naposledy upraveno uživatelem Foxir: 26-01-2009 v 15:42

Nováček
    Registrace
    Dec 2008

Ta chybová hláška, jak jsem o ní psal, nabíhá hned po tvrdém resetu na celou obrazovku - nadpis Intel Desktop Boards - výpis všech možných pamětí, mechganik atp. a úplně dole je
    "Sec Master Hard Disk:S.M.A.R.T. Status Bad, Backup and Replace.

Nováček
    Registrace
    Dec 2008

Po testu ve Victoria 4.3. mi to hlásí S.M.A.R.T. status GOOD, mohu sem hodit výpis, ale jen opsaný...

Obyvatel SHW
    Registrace
    Nov 2007

Nuz ide prave o ten screen kedze z neho sa da vycitat co sa tomu disku deje, no problemy ktore popisujes nevestia nic ruzove, a je pomerne jasne ze mele z posledneho ...
    Napada ma ze ten test mozes urobit na inom PC kde ten HDD pripnes ako druhy disk, ak teda chces vediet co tomu je, opravit to uz totiz najskor nepojde ...

Nováček
    Registrace
    Dec 2008

Jasně, mně jde jen o to, zda je příčina jistě v HD, abych nekoupil nový a pak zjistil, že je to třeba ve zdroji
    Mohl by mi někdo poradit jaký tedy koupit, nemusí to být nic světoborného, je to na počítač pro dvanáctiletou dceru, jde mi kompatibilitu atp.

Nováček
    Registrace
    Dec 2008

Z Victoria 4.3

.......................................VAL........ ...WRST.......Tresh...............Raw

Raw read error rate.............130..............1.............51 ................1052
    Spin-up time......................144............142...... ......21................3308
    Number of spin-up times........99..............99............40..... ...........1935
    Reallocated sector count......199............199...........140....... ..........4
    Seek error rate...................200.............200........ ....51.................0
    Power-on time....................81...............81....... ......0................14514
    Spin-up retries....................100............100..... .......51..................0
    Recalibration retries..............100............100........... .51..................0
    Start/stop count..................99..............99......... ....0.................1920
    HDA temperature.................97...............253.. .........0.................53Celsia/127F
    Reallocated event count.......198..............198...........0...... .............2
    Current pending sectors........140..............140...........0... ..............1185
    Offline scan UNC sectors.......184...............184..........0.... ..............315
    Ultra DMA CRC errors.............200.............253...........0 ....................4
    Multi zone error rate..............175..............155..........51 ................801

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

No ty hodnoty z SMARTU vypadaj na výměnu. Sice nemusej bejt správně (některý disky občas kecaj nebo spíš program je dobře nepřeloží), ale několik hodnot je dost za tolerancí.

Nicméně pokud Ti po pádu neobjevujou chyby na disku, může to bejt i něco jinýho. Snadno to zkontroluješ třeba tak, že nabootuješ live CD s linuxem a třeba budeš chvíli něco dělat (spustíš openoffice a napíše pár řádek, chvilku budeš pracovat s internetem).
    Pokud bude PC v pořádku, tak pravděpodobně to dělá ten disk.

Další, co můžeš zkusit je spustit HDDRegenerator - ten by Ti měl taky povědět, jak na tom disk je (kolik vadnejch sektorů atd...).

Novej disk bych koupil WD3200AAKS.

Nováček
    Registrace
    Dec 2008

Díky za info, problém ale je, že nejsem natolik erudovaný, abych odhalil, co vlastně odešlo. Tak mi asi nezbyde nic jiného než koupit komponentu - zkusit, další - zkusit. Abych holce nakonec nepostavil nový komp

Obyvatel SHW Avatar uživatele Kozouš
    Registrace
    Jun 2008

2 Foxir Disk se ti pomalu pece... Snazil bych se drzet teploty pod 40C.

Nováček
    Registrace
    Dec 2008

Tak po výpisu SMARTu jsem ještě zkontroloval sektory a 'neháže' to žádnou chybu. Je možné, že to zamrzání dělá zdroj?

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Harddisk - doporučení
    Od Keeperxcz v sekci Storage (úložná zařízení)
    Reakcí: 20
    Poslední příspěvek: 13-09-2014, 14:29
  2. Záhadný harddisk
    Od bright v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 29-12-2009, 18:33
  3. Špatný harddisk?
    Od pavelson v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 14
    Poslední příspěvek: 27-12-2009, 12:56
  4. Jískří harddisk
    Od borisTGR v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení