reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Použitím Acronis True Image Home mi zmizelo 75% disku!

šiki_oldd (1)|26.1.2009 15:53
Dobrý den, mám menší problém. Koupil jsem nový disk WD 500GB a chtěl jsem vše ze starého systémového 120GB disku přesunout na tento nový. Použil jsem Acronis*True*Image*Home 2009. Všechno proběhlo podle programu v pohodě. Když jsem ale chtěl nabootovat v nového disku -> modrá smrt. Tak jsem nabootoval z toho starého a zjistil jsem, že jediné co se stalo, bylo získání z původně naformátovaného 500GB disku nenaformátovaný 120GB disk. Může mi prosím někdo poradit, jak opět získat zpět ztracenou kapacitu disku? Děkuju.
Intri (3490)|26.1.2009 19:33
Potíž je, že klonováním disku jsi zkopíroval veškeré jeho vlastnosti - tedy i souborový systém včetně všech tabulek atd. Nový disk tedy přebral všechny vlastnosti toho starého. Dostat kapacitu zpět budeš moct nejspíš jen novým naformátováním toho disku.

Aspoň tak problém chápu, nemám to vyzkoušené.
etis (88)|10.4.2009 11:12
Pochopil som že si zrejme použil nástroj klonovanie disku.... Ak áno,potom si po klone mal odpojiť starý disk a štartovať len s novým. Sám som niečo podobné robil viackrát a pri prvom štarte sa reštartovanie objavilo, zrejme kôli tomu že systém si musí nové zariadenie nainštalovať.
Niekde v procese klonovania je aj niečo ako nastavenie či chceš nový disk ponechať v pôvodnej veľkosti,alebo veľkosť prispôsobiť- vtedy by Ti to zväčšilo nové partície v pomere k novému disku... Stiahni si príručku a pozri kde bola chyba... http://acronis.cz/download/dokumenty/ Len daj pozor aby si vybral možnosť ponechať data na pôvodnom disku!!!!!