reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

4 kandidati, len jeden vyhra! poradte!

matiiii (65)|26.1.2009 16:20
Takze dnes som uspesne zuzil moje spektrum mysi, ktore by sa coskoro mohli objavit na mojom stole :) Tu je cely:

1. Microsoft Habu
2. Microsoft IntelliMouse Explorer 3.0
3. Razer DeathAdder
4. Razer Lachesis

Vyuzitie jednoznacne CS a bezne pouzitie. Kazdodenne par hodin, cez volne dni mnohonasobne viac. Prosim, piste ktoru a preco :) Cena nie je absolutne dolezita (ale zasa nie hned najdrahsiu, lebo cena=kvalita...) Ak mate nahodou vylozene zle skusenosti, prosim, napiste a rovnako aj dobre... Na nete najdem kopec recenzii, ale skor mi to pride ako chyba exemplarov, malokedy sa opakuje a preto by som chcel vediet naozry k dnesnemu dnu na mysku pouzivanu dlhsiu dobu :)

P.S.: moj favorit je asi Habu, kedze som proti nej okrem neprijemneho podsvietenia nic zle nenasiel :)
Salamander (6177)|26.1.2009 16:25
No, s timhle je poradit docela problem, protoze kazdemu sedi mys v ruce jinak ... nejlip udelas, kdyz si ji skocic prohlidnout do nejakyho kamennyho obchodu :)
matiiii (65)|26.1.2009 16:29
hh ok, tak povedzme, ze kazda mi perfektne pasuje :) ja som skor myslel na skusenosti, technicke prvky ktore sa vam pozdavaju a ktore nie :)
Smeli (2302)|26.1.2009 18:34
Koukni po Roccat Kone, skvělá myška dle recenzí, jen se na ni v našich končinách dlouho čeká (mi by měla dojít tento týden po měsíci čekání).
xxviktor (406)|26.1.2009 19:07
Zrovna dneska jsem byl pro Lachesis. To, že ti sedí všechny, se mi nějak nechce věřit. Třeba Lachesis a Deathadder (spolu s Habu) jsou totálně odlišné konstrukce. Lachesis je dlouhá a nízká, ty dvě jsou naopak dost vysoké a vyduté. Musíš se rozhodnout sám, která je na držení nejlepší. Nakupovat to z netu podle papírových parametrů nemá smysl. Já týdenním studováním recenzí získal 6 kandidátů. V obchodě jsem měl jasno během pár minut. Nikdo ti nemůže říct, která je nej. Každému sedí něco jiného (chválený Deathadder mi vážně vůbec nesedl, nemám rád, když mě myš tlačí zespodu na ruku). Pokud se ptáš na parametry, tak papírově nejlepší je Lachesis, každopádně v téhle skupince prakticky nemůžeš šáhnout vedle a chybu neuděláš ani s jednou. Jestli ti opravdu sedí všechny skvěle, tak si kup tu, co se ti nejvíc líbí:) BTW osvětlení se dá naštěstí vypnout (jinak bych si ji snad ani nekoupil).
SamecP (1751)|26.1.2009 19:49
Viz ostatní,vem tu,která ti nejlíp sedne.Jen doplnim,že já mam Lachesis a CS hraju poměrně často a je to peferfektní hlodavec.
matiiii (65)|26.1.2009 19:49
ja som to nemyslel vazne :) len som chcel, aby ste pisali o myske a nie o tom, ako mi sedi :) samozrejme, tie kusky, ktore budem mat moznost vyskusat aj vyskusam :) Viem, ze Lachesis je medzi nimi najlepsia, lenze razer je znamy svojou kazovostou a preto by som rad vedel aky maju nazor na ne ludia, ktori ich pouzivaju uz dlhsi cas... Su to kvalitne znacky, ale predsa, ked niekto povie ze IntelliMouse vydrzi 4-5 rokov a je to myska na svetovej urovni, tak je to parada :) Som len zvedavy na pocet ludi, ktori su s razerom nespokojni aby som si o tom mohol utvorit aspon aku-taku predstavu :)
Smeli: aj ja som o Kone cital recenzie, ze porazila v nejakom teste aj Lachesis, ale nechce sa mi tomu velmi verit, hlavne koli kazovosti, ze este nikto to nema nejak moc odskusane... Prave zato som ju sem nezaradil ;)
Samec: co sa tvaru tyka tak myslim, ze s habu by som nemal mat problem koli vymenitelnemu krytu a ostane ak najdem v meste tak skusim, ako sa budu drzat :) Mozno by som mohol pockat, ci nevide nejaka vylepsena verzia IntelliMouse, taka myska predsa nemoze byt dnes lepsia ako Habu alebo Lachesis, ale tu sa len utvrdzujem v tom, ze prave stabilita funkcnosti je to, co z nej robi extra-triedu ;)
meeee (1110)|26.1.2009 20:07
[QUOTE=matiiii;211655]Viem, ze Lachesis je medzi nimi najlepsia...[/QUOTE]
Cože?:eek: Takovýhle "boží pravdy" jsou fakt super.:stupid

[QUOTE=matiiii;211655]...lenze razer je znamy svojou kazovostou...[/QUOTE]
Mám dva Razery (Deathadder v kanceláři, Diamondback jako záložního hlodavce), ty myši jsou pořád jako nové (DA má něco k roku, DB tak rok a půl).
mech13 (5526)|26.1.2009 20:18
pokud nejsi nejak vyhraneny, muzes se podivat i na cenu a tam to je ve prospech M$ IE
doma mel jednu tata hned jako novinku, jedna z prvnich optickech mysi (nebo uplne prvni?) a tech let co vydrzela... ted mam jeji novou revizi 3.0 euro a maximalni spokojenost, proste a jednoduse subjektivne super mys

je to ale fakt jen o tvojich preferencich, treba xxviktor nema rad kdyz ho mys zespodu tlaci do ruky, ja tomu rikam ze mys podpira zapesti a nesnasim mysi ktere to nedelaji:) kazdy pes jina ves
matiiii (65)|26.1.2009 20:25
meee presne taketo zmysluplne nazory som tu nepotreboval... ako niekto napisal, najlepsie papierovo je na tom lachesis a to je pravda... ked citujes iba cast vyroku, si ako bulvarny casopis... to, ze sa tebe nepokazili neznamena, ze sa nekazia, keby to sledujes tak vies... ale cenim si aj tvoj nazor...

mech mno a ja by som chcel nejaku spolahlivu mysku, ktoru nebudem musiet po par mesiacoch zahodit ale vydrzi mi nejaky ten cas :) Uvidim, ktora sa mi bude drzat najlepsie ale chcel by som si spravit aj taky technicky rebricek :)
xxviktor (406)|26.1.2009 20:37
Jestli je ten explorer takový držák jako moje intellimouse optical (v provozu byla snad 7 let, plus minus rok než mi začala zdechat a vystřidala ji právě lachesis), tak neprohloupíš. Sám jsem na něj byl zvědavy, želbohu jsem ho nenašel v žádné kamenné prodejně.
matiiii (65)|26.1.2009 20:47
a ako dlho mas lachesis? ako si spokojny? a samec pls ty tiez...
xxviktor (406)|26.1.2009 21:06
Ode dneška dopoledne:) Zvykám si zatím. Jediný co mě na ní trochu vadí tak to, že vzadu boku je celkem ostrá hrana. Ale nikde tam netlačím, takže o nic nejde.
Draken (1578)|26.1.2009 21:29
mě třeba sedí i obyčejná genius ergo 525 za malý peníz dobrá herní myš...pokud chce někdo ušetřit nebo neni profi hráč tak vřele doporučuju
Smeli (2302)|26.1.2009 22:51
[QUOTE=Draken;211696]mě třeba sedí i obyčejná genius ergo 525 za malý peníz dobrá herní myš...pokud chce někdo ušetřit nebo neni profi hráč tak vřele doporučuju[/QUOTE]

Já bych na druhou stranu nedoporučil Ergo525 ani slepé bábě... A genius bever more. Ergo sem používal snad tři měsíce a pak sem ji uložil do šuplíku a nikdy víc - mizerné zpracování, vrzající tlačítka, nefunkční stisk kolečka, odskakování... Prostě genius je odpad. Kdo chce levnou myšku se slušnou ergonomií a nepotřebuje extra výkon, pak jedině Gigabyte - http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=55000 nebo http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=59930 protože za tu cenu nic lepšího není (zpracování a ergonomie na poměrně dobré úrovni, bohužel žádný software).
matiiii (65)|27.1.2009 08:36
wow v kazdom pripade diky ta ten obchod! je tam znazornena poruchovost vyrobku, co je parada!
Draken (1578)|27.1.2009 10:41
možná si měl smůlu na kus ale moje ergo je skvělá myš vrzání nebo zpožděnou reakci na zmáčknutí tlačítek
jsem s ní ani po dvou letech nezažil.odskakování jé závislé na použité podložce třeba na sklu a plexisklu k němu dochází ale na bílém papíře ,kartonu ba i na teplacích po koleně jezdí dobře na obyčejné podložce za 10kč až profi podložce jezdí skvěle...jinak upozorňuju že verze 525V je horší zvlášť ve snímání
grapherX (888)|27.1.2009 12:06
Také bych klidne mohl doporučit tu Erg. Vlastni ji otec a celkem spokojenost. Ja mam také levnou Trust Carbon Edition a jsem s ni dost spokojen. Zatím nemam nic co by mi nani vadilo.
SamecP (1751)|27.1.2009 13:03
[QUOTE=matiiii;211679]a ako dlho mas lachesis? ako si spokojny? a samec pls ty tiez...[/QUOTE]
Myš mam od váno.Spokojený jsem maximálně,nikdy sem v ruce lepší myš neměl.Když přišla tak jsem po pár dnech přehrál firmware na nejnovější a od tý doby si jí nemůžu vynachválit.Přemýšlel jsem ještě nad Logitech G5 a G9,ale vybral jsem si Lachesis a jsem rád.
matiiii (65)|27.1.2009 15:02
ako sa tak pozeram na tvoju ucast na fore, tak mozem povedat, ze v HW sa vyznas a asi to bude naozaj dobra mys... Len ju mas dost kratko na to, aby si ma presvedcil :) V kazdom pripade vyradujem zo zonamu DeathAdder a rozmyslam uz len nad Habu, Lachesis a IntelliMouse... Na habu a intellimouse som nepocul zleho slova, resp. v pomere dobreho ku zlemu je to tak 50:1 :) A nad tou lachesis stale rozmyslam... Aku mas k nej podlozku?
SamecP (1751)|27.1.2009 15:10
Zatim ještě starou,obyčejnou Steelpad QCK+,ale v nejbližší době bude Razer Destructor.
matiiii (65)|27.1.2009 15:36
co ja viem, aj ja mam QcK a som uplne spokojny... tym, ze je latkova, je paradne poddajna a videl som testy, kde sa na nej niektore mysky klzali lepsie :) Len som chcel vedet, ci tam nie je nejaka velka chyba v spolupracii Lachesis - QcK :)
xxviktor (406)|27.1.2009 23:50
Lachesis jede na všem. Hele, fakt bude nejlepší, když si je vyzkoušíš, myš za takové peníze si nekupuješ každý den. Lachesis je třeba perfektní myš, ale když si ji zkoušel spolubydlící na kolejích a přítelkyně, tak jim vůbec nesedla do ruky. Deathaddera bych taky zkusil, ikdyž proti Habu tam imho neni moc rozdíl.
cool.user (2822)|4.2.2009 11:16
[QUOTE=Draken;211819]možná si měl smůlu na kus ale moje ergo je skvělá myš vrzání nebo zpožděnou reakci na zmáčknutí tlačítek
jsem s ní ani po dvou letech nezažil.odskakování jé závislé na použité podložce třeba na sklu a plexisklu k němu dochází ale na bílém papíře ,kartonu ba i na teplacích po koleně jezdí dobře na obyčejné podložce za 10kč až profi podložce jezdí skvěle...jinak upozorňuju že verze 525V je horší zvlášť ve snímání[/QUOTE]

Spis bych rekl ze jsi mel obrovske stesti na kus.

Jinak se pripojuju k smeliho nazoru. Genius uz jedine tak zadarmo a mozna ani to ne. Ergo 525 nepovazuju za dobrou mys a doporucil bych ju maximalne cloveku kterej sedi u pc 1-2h denne. Kvalitou zpracovani je genius primo prosluly (bohuzel v tom negativnim slova smyslu) a SW oddeleni by si zaslouzilo povesit za koule do pruvanu, protoze nektere veci se jen tak nevidi...
matiiii (65)|4.2.2009 11:37
mno o geniuskach som sa ani nahodou nejako zvlast nepozeral :D btw, uz som takmer pevne rozhodnuty v prospech Intelli... este kukam, ze celkom dost ludi ma logitech a je s tym spokojny, konkretne mx518, mx510 a G5 :) co by ste povedali na tieto, ktora je z nich ta najlepsia?
noegoncz (319)|4.2.2009 11:40
tož já budu opět a znova pouze zastáncem MS IE 3.0 :)
Jak napsal Mech13 výše, prostě a jednoduše perfektní myš. Netvrdím, že je nejlepší, ale je bezvadně lehká,přesná a za docela slušnou cenu. Zkoušel jsem i jiné (Razer Diamonback a jiní Razery této řady) a moc mi neseděli v ruce. Tj hrát se mi s tím moc nedařilo. Ale je to samozřejmne jen o zvyku a každej máme asi rádi něco jiného...
Proto skončila v práci a domů jsem si opět pořídil MS IE 3.0 a opět spokojenost..
Jo a podložka ? textilní,černá za 35kč a spokojenost. Občas ji musím sice přilepit papírovou páskou ke stolu, ale co už :D
matiiii (65)|4.2.2009 11:45
to som rad ze si s nou spokojny, predsa len je to podla papierov slabsia mys s mensim poctom moznosti, ale na CSko je zjavne vynikajuca, lebo spolu s deathadderom a mx518 je to asi u gamerov najcastejsie kupovana myska :) pevne verim, ze ani mna nesklame a bude rovnako perfektna, ako ju tu opisujete :)
noegoncz (319)|4.2.2009 11:55
CS nehraji (teda dříve ano :) ), ale hraji HALF LIFE : DM :D a tam je to sakra poznat :D
Papírově určitě slabší bude, přecijen je už na trhu nějaký ten pátek a sobotu, aleneviděl bych to vůbec jako překážku.
mech13 (5526)|4.2.2009 12:25
[QUOTE=noegoncz;214873]Papírově určitě slabší bude, přecijen je už na trhu nějaký ten pátek a sobotu, aleneviděl bych to vůbec jako překážku.[/QUOTE]

prave naopak, je lety proverena a vi se co je zac (v dobrym slova smyslu). krome toho ze nekomu nevyhovuje jeji ergonomie jsem na ni nenasel jedinou krivou vetu
xxviktor (406)|4.2.2009 12:37
[QUOTE=mech13;214882]krome toho ze nekomu nevyhovuje jeji ergonomie jsem na ni nenasel jedinou krivou vetu[/QUOTE]

Tohle ale platí pro všechny myši z výběru:)
matiiii (65)|4.2.2009 14:08
[QUOTE=xxviktor;214890]Tohle ale platí pro všechny myši z výběru:)[/QUOTE]

to je jasne, ale myslim, ze praveze ten tvar tej mysi je dost taky vseobecne kompatibliny snad aj s mojou rukou :D btw, half life ci CS, v oboch hrach sa dobre vlastnosti mysky urcite naplno prejavia :)