reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

bootování do XP

Carterkrieg (49)|26.1.2009 20:25
Dobrý den,
Stáhnul jsem si betu W7, rozdělil disk ( systémový win XP c: 80 GB sata) pomocí paragon partition xpres na disk C: a nový partition G: (20GB) a na ten jsem betu úppěšně nainstaloval.

po prvním najetí jsem zjistil zradu. Win 7 mi drze tvrdily, že jsou na disku c: a jiný disk už v PC není. Naopak když jsem najel do win XP tak byly opravdu na C: a druhé G: viděly i se soubory win 7.

Pokusim jsem se po vyskoušení zformátovat partition s win 7 (G:), ale - při bootování musím vybírat mezi win 7 a XP přičemž defaultně je nastaven win 7. Zkoušel jsem různé boot managery, ale ty mi pouze dají na výběr mezi partitiony.

Otázka je asi jasná: jak se zbavit zbytků windows7 ?

Všem předem děkuji. J.H.
cool.user (2822)|26.1.2009 20:48
Pravym tento pocitac -> zalozka upresnist -> spusteni a zotaveni systemu -> nastaveni -> a:

1) pokud se ti v tom nechce rejpat tak jen zmen vychozi OS a nastav casovac na 1s
2) pokud se ti v tom chce rejpat, tak klik na tlacitko upresnit a vymaz zaznam o viste.
Carterkrieg (49)|26.1.2009 22:59
;
;Warning: Boot.ini is used on Windows XP and earlier operating systems.
;Warning: Use BCDEDIT.exe to modify Windows Vista boot options.
;
[boot loader]
timeout=0
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Home Edition (TuneUp Backup)" /NOEXECUTE=OPTIN /FASTDETECT /USEPMTIMER /TUTAG=4ZQEBR-BAK
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Home Edition" /NOEXECUTE=OPTIN /FASTDETECT /USEPMTIMER /TUTAG=4ZQEBR /KERNEL=TUKERNEL.EXE

tady žádný zápis co se týká win 7 nevidim, BCDEDET.exe jsem v PC nenašel.
cool.user (2822)|26.1.2009 23:03
ok, tak varianta B.

Nabootuj instal CD winxp, spust opravnou konzoli (nebo jak se to menuje) a proved prikazy fixboot a fixmbr (ten druhy imho neni nutny, ale ja je vzdy provadim zaroven).