reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Náhodné číslo v ASM??

jirka.jirka. (3)|27.1.2009 17:11
Zdravím! Chtěl bych se zeptat, jestli náhodou neexistuje nějaký příkaz na vytvoření náhodného stavu (1/0). Popř. jak jej udělat. Dík moc
jirka.jirka. (3)|27.1.2009 19:24
Mě stačí jenom dva náhodné stavy, ZAPNUTO/VYPNUTO. Tak toto bude asi oříšek!
mstejska (2912)|27.1.2009 19:29
[QUOTE=jirka.jirka.;212046]Mě stačí jenom dva náhodné stavy, ZAPNUTO/VYPNUTO. Tak toto bude asi oříšek![/QUOTE]

Jo ono je jedno v jakem rozsahu chces to cislo generovat, ale zalezi na tom jak moc to cislo chces 'nahodne'
protoze v PC nebude nikdy uplne nahodne, protoze se uz z principu vypocitava a tak dochazi ke generovani rady cisel, ktera se po ruzne dlouhem poctu generovani zacinaji opakovat.
jirka.jirka. (3)|27.1.2009 19:37
Já jsem přemýšlel, jestli by to třeba nějak nešlo skloubit se šumem na diodě, nebo nějak podobně.
mstejska (2912)|27.1.2009 19:53
bhujanga (62)|29.1.2009 18:01
Ak potrebujes generovat len stavy 0 a 1, mohlo by stacit keby si vygeneroval nahodne (cele) cislo a doplnil program o nejaku podmienku - napr. ak bude cislo parne vysledok bude 1 a ak bude neparne, vysledok bude 0, resp. vysledok bude zvysok po celociselnom deleni cislom 2.

Ale mstejska ma pravdu. Generovanie nahodnych (skutocne nahodnych) cisel je celkom zlozita problematika. Dost spolahlive by bolo mozno vyuzitie nejakych neziaducich javov elektronickych obvodov.