reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Lg l226wu

mala_zaba (2)|28.1.2009 14:10
Zdravím všechny. Měl bych dotaz. Mohl byste mi někdo kdo s tím máte zkušenost poradit s kompletním nastavením tohoto monitoru? Mám tam default a moc se mi to nezdá. Díky
David Kužel (55)|29.1.2009 08:05
Tohle je vždy problém. Pokud se nespoléháte na své oči, jediným zaručeným prostředkem pro optimální nastavení obrazu je optická sonda. Možným řešením je použití .ICC profilů, ale na ty bych se, vzhledem k různému továrnímu nastavení jednotlivých kusů, moc nespoléhal.
johny__g (6387)|29.1.2009 09:27
Čekáš snad že někdo přijde k tobě domů a nastaví ti to? Jestli jo, tak no comment. Jestli ne, tak se trochu rozepiš.
1) Jak máš monitor připojený - digitál, analog? K jaké kartě?
2) Co se ti "moc nezdá"? Jas, barvy, ostrost, whatever?
3) Světelné podmínky v místnosti, kde ho používáš? Nemusíš rovnou psát kolik luxů tam je, ale aspoň jestli monitor používáš v umělém osvětlení (čím?), nebo máš za zády okno, většina LCD má jas a kontrast z výroby nastavené nesmyslně vysoko a moho lidí si pak stěžuje, že je bolí oči.
4) Na co monitor hlavně používáš. Jinak se obraz nastavuje na kancl práci, jinak na filmy nebo hry.
mala_zaba (2)|29.1.2009 13:33
Omlouvám se, že jsem to neupřesnil hned. Moc se v tom nevyznám a u některých recenzí(jiných LCD) jsem četl i doporučené nastavení RGB od daného recenzenta, tak jsem se domníval, že neco podobného by stačilo. Takže monitor je připojený přes digital k ATI Radeon HD4870. Ostrost je dobrá, ale barvy, kontrast nic moc- je to takové nějaké "vyblité". Monitor používám na hry a filmy převážně + občasná práce, či učení, hlavně ale ta zábava. Místnost mám osvětlenou zářivkama(světlo jde trošku do žluta) a za zády mám okno.
johny__g (6387)|29.1.2009 14:29
Já bych se hlavně podíval na ten jas a kontrast. Potom, co se týče barev a saturace, můžeš zkusit s tím hýbat v ovládacím panelu grafiky, možná to bude rychlejší než přes menu, uvidíš jak se obraz změní a podle toho pak to pak můžeš nastavit přímo v menu natrvalo.