reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s Nvidia Asus 9600GT?

slowprint (3)|29.1.2009 12:28
Zdravím,
v poslední době mám problémy s pc, začalo to instalací nejnovějších ovladačů od Nvidia. Nejdřív se mi začal hroutit systém, spořič hlásil, že nelze spustit, že potřebuje výkonější grafiku a další problémy. Systém jsem reinstalovala, ale znovu se objevily problémy. Po spuštění systému, které je nyní mnohem pomalejší, se najednou "rozpixeluje obraz" v některých částech (viz foto), nejde spustit žádná aplikace, objeví se pouze černé blikající okno, nejde vyvolat ani žádná nabídka, natož správce úloh.

Vhledem k problémům bych to osobně viděla na problém s grafikoum případně s ovladači. Ráda bych tedy znala i názory vás ostatních, rady ocením. Díky, zdraví Slowprint

Stávající konfigurace:
OS: Vista Bussines 64 bit
MB: Asus P5Q-E, Intel core2quad Q9300
RAM: 4x 2 GB Corsair FSB 800
Grafika: Asus 9600GT 512 MB
_DSC1147.jpg
KunNy (410)|29.1.2009 12:48
Pokud to dělá i po reinnstalu OS, tak jedině zkusit kartu v jiném PC. A máš správné ovladače pro tvou kartu, neinstaluješ třeba pořád nějáké jiné/špatné? Teploty karty?
slowprint (3)|29.1.2009 13:07
Mám nejnovější ovladače pro Vista 64 bit, pro správnou kartu. I před reinstalací ovladačů jsem měla problémy...při práci v adobe premiere nebo photoshop mi padal ovladač grafického zobrazení...a teď ještě tohle...teploty ti teď nepovím, mám všechen soft zatím pryč...Díky.
KunNy (410)|29.1.2009 13:18
Jak jsem psal dříve, v tom případě ji vyzkoušej v jiném PC. Jinak jak se tak dívám na ten tu kartu, tak je tam sice chladič Glaciator který je dobrý, ale chladí jen jádro (sám ho mám v šuplíku a čeká kamby sedl :) ). Napiš sem všechny teploty karty které SW ukazuje (např RivaTuner).
husky14 (4214)|29.1.2009 14:29
Co je to přesně za kartu? Asus jich dělá několik a jedna z nich je docela přetaktovaná.... možná to u Asusu s OC přehnali a ta karta už to nedává :notsure

A taky bys mohla vyzkoušet starší drivery (ne 180.XX), který ještě NEobsahujou PhysX driver, třeba 175.19.

Tyhle drivery a PhysX odeber, pak použij třeba Driver Sweeper k odinstalaci všech zbytků a zkus ty starší 175.19. Jestli pojedou, ten PhysX driver tam kdykoliv doinstaluješ....
slowprint (3)|29.1.2009 18:21
Díky za rady, momentálně jsem mimo domov, takže si bohužel z hlavy nevzpomenu na přesný typ karty, myslím ,že je to tato:

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=54587

Starší ovladače jsem nainstalované měla a jak jsem psala, u některých programů mi padal ovladač grafického zobrazení, takže taky zrovna ne naprosté blaho, když mi střihový program z ničeho nic spadne.

Ale až budu u kompu, tak budu zkoušet a zkoušet, snad se někam doberu, alespoň na původní stav. Ještě jednou díky.
Zdraví Slowprint