reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

500 GB na jednu plotnu

niup (21)|29.1.2009 15:14
Dobrý den,
našel jsem nové disky s kapacitou 500gb na jednu plotnu například zde
Máte s tím prosím někdo zkušenosti? ( Rychlost, hlasitost, vibrace, atd. )

díky:).
KunNy (410)|29.1.2009 15:24
Osobní zkušenosti žádné - vždyť je to čerstvá novinka, v alfě ji ještě ani nemají skladem. Ale pokud půjde o jednoplotnovou verzi (tebou odkazovaný 500GB), tak tam bude hlasitost i vibrace nízká (pokud budou pokračovat v trendu řady F1, ikdyž tam je i o štěsti na dobrý kus)
cool.user (2822)|29.1.2009 15:28
[QUOTE=KunNy;212578]Osobní zkušenosti žádné - vždyť je to čerstvá novinka, v alfě ji ještě ani nemají skladem. Ale pokud půjde o jednoplotnovou verzi (tebou odkazovaný 500GB), tak tam bude hlasitost i vibrace nízká (pokud budou pokračovat v trendu řady F1, ikdyž tam je i o štěsti na dobrý kus)[/QUOTE]

V alfe uz jo maji asi mesic a pul a behem toho mesice uz jich meli nekolik skladem. Na konkurencnich forech uz jich par lidi ma a vice mene si je vychvaluji (jako datova uloziste). Osobne planuju koupit jeden nebo dva kusy 1TB verzi jako datova uloziste.
KunNy (410)|29.1.2009 17:56
Zajímavé, já jsem usuzoval z toho že bylo ve třech všech prodejnách na cestě a datumu uvedení na trh jsem si nevšiml, celkově se mi zdá že je Samsung uvedl v tichosti (nebo jsem to jen ná přehlíd?). Každopádně mě zaráží těch 5400RPM, jako systémový disk to musí být docela brzda, a já osobně od datového úložiště čekám i velkou rychlost.
Logout (4018)|29.1.2009 18:01
To je obdoba WD Green, je to myšleno jako datový úložiště. Jako systémovej disk rozhodně nebrat (pokud to nemá bejt tichý HTPC). Btw. WD Green už je taky v provedení 500GB/plotnu.

A dokonce seagate 7200.12 jsou klasický 7200ot/min disky s 500GB na plotnu,
ale vzhledem ke kvalitě posledních segate disků a k tomu, že z nějakýho důvodu (firmware,?) jsou desktopový disky seagate pomalejší než konkurence (při stejný fyzický specifikaci), tak bych je taky nebral a počkal až vyjde něco od WD.
cool.user (2822)|29.1.2009 18:25
[QUOTE=KunNy;212606]Zajímavé, já jsem usuzoval z toho že bylo ve třech všech prodejnách na cestě a datumu uvedení na trh jsem si nevšiml, celkově se mi zdá že je Samsung uvedl v tichosti (nebo jsem to jen ná přehlíd?). Každopádně mě zaráží těch 5400RPM, jako systémový disk to musí být docela brzda, a já osobně od datového úložiště čekám i velkou rychlost.[/QUOTE]

1) tohle nejsou disky urcene jako hlavni systemove, i kdyz verim ze system by se na nich dal bez problemu provozovat

2) Ja ti nevim, ale rychlost cteni zacinajici nekde na 100MB/s mi prijde dost OK na datove uloziste. To ze tobe jeho parametry nevyhovuji je sice zajimave, ale to neznamena ze se jedna o spatny produkt. Ma jasne dane sve urceni a myslim ze pro sve urceni se jedna o velice dobrou volbu a uprimne.

Nejak by me doopravdy zajimalo na co clovek potrebuje na datovem disku potrebuje prenosovku 140-100MB a seek kolem 12ms...

Myslim ze pudoucnost disku se zacina hezky profilovat. SSD pro system a programy a klasicke HDD jako velka uloziste dat, prinejmensim pristich par let...


2logout: Ja myslim ze co se tyce seagatu, je celkem smutne ze jeho 7200 500GB plotnove disky maj jen mirne lepsi vykonost nez konkurencni o generaci starsi, 7200 336GB plotnove disky...