reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Router TL-R402M

krosta (5)|29.1.2009 16:25
Zdravím, koupil jsem si tento router, ale nebyl u něj český manuál, tak nevím jak to nastavit, při zapojení PC se mi rozsvítí kontrolka LAN1, což by mělo být ok, ale když zapojím WAN, začne mi blikat ledka M2, nevím jestli jsem nekoupil špatnej router nebo na jiný připojení či co, moc se tady v tom nevyznám a bez manuálu tuplem, nevíte někdo co to znamená a jak to případně zapojit, nebo nainstalovat správně? Díky za pomoc
Pabler (425)|29.1.2009 17:38
Jedna sa o Kablovy router TP-LINK (ked udavas nazov routra tak je fajn napisat aj nazov vyrobcu)

Kabelaz si zvladol, nicmenej router treba este nastavit
Od zakladneho nastavenia funguje tak ze pocitacu prideluje adresu DHCP z rozsahu 192.168.1.100 - 192.168.1.254
Pokial mas teda na PC zapnute automaticke pridelovanie adresy sluzbou DHCP a daku taku adresu si aj dostal, mozes zacat konfigurovat:
Otvor niektory Inet prehliadac a do adresy zadaj 192.168.1.1
meno a heslo je defaultne admin admin
-
Vpravo klik na Network / Wan
a nastav vonkajsie rozhranie wan podla zmluvy od tvojho poskytovatela,
(pokial si mal automaticke pridelovanie adresy tak staci navolit automaticke pridelenie)
Castejsie je vsak ze IP ti da poskytovatel, v tom pripade vyber z padacieho menu polozku StaticIP a nastav podla zmluvy IP, Branu, DNS, po ulození nastavení a reboote by to uz malo fungovat...

Pokial nie, tak sa budes musiet viac rozpisat kedze nevieme ako tvoje doterajsie pripojenie funguje...

----------------------------
EDIT: Aaaaaa nasiel som ti cesky navod ....
http://i4wifi.cz/img.asp?attid=102959

Edit2: A ako vidim je tu dalsi podobny thread ohladom tohto routra, jeho nastavenia a este aj ten manual sa tam objavil
krosta (5)|29.1.2009 20:21
Díky za pomoc a vysilující odpověď, zkusím to nějak nastasvit, myslel jsem si už právě, že jsem ten router koupil nějak špatně na jiný připojení nebo tak něco, jo jinak jedná se o TP link, cožs už ale asi zjistil, tak zatím dík a čau
krosta (5)|29.1.2009 20:22
Jo ale jedna věc ten odkaz s tím manuálem nejede když na něho kliknu tak se mi sekne net..
krosta (5)|29.1.2009 21:30
Tak jsem s tím zápasil a nějak to furt nejede. Díval jsem se do nastavení sítě DHCP a DNS adres, ale tam to bylo ok, jinak právě vůbec nevím co ty diody na routeru, podle mě by měla svítit dioda WAN, která ale nesvítí. Jo a jak jsi mi tam psal, že po spuštění prohlížeče mám zadat tu adresu, tak to nejde, protože PC není k síti připojeno. Kromě té WAN a 4 diod LAN jsou tam ještě M1 a M2 a bliká mi to M2, a to právě nevím co znamená.. bohužel z toho návodu cos mi na něho poslal odkaz to nevyčtu, páč nejde spustit. Zkusím se podívat na netu po jiným... i přesto dík