reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

znefunkčnění obrázků

katuskaa (7)|29.1.2009 17:54
Dobrý den.

Mám takový docela ošemetný problém, se kterým jsem se nesetkala a ani po dlouhém hledání nikde nic kloudného nenašla. Když mám v PC na disku D:\ uložený obrázek v určité složce a přesunu ho na nějaké jiné místo např.o složku výš nebo do další podsložky, tak při pokusu o jeho otevření to nahlásí, že náhled není k dispozici,a při pokusu o jeho smazání to hází chybu, že soubor je používán a teda nelze smazat (poté je to možné až po restartu počítače). V jiném programu (ACDS, photoshop, malování atd.) obrázek otevřít také nelze. Pokud provedu stejnou operaci např.na disku C:\, nebo u mě na disku H:\ tak žádný problém není a obrázek je klasicky funkční. Nabízí se odpověď ať mám obrázky a fotky na těch funkčních discích, ano tak by to dělat šlo ale uznejte jestli Vám samotným by to nevadilo, a hlavně mám na tomto disku největší objem dat a téměř všechny soubory.
Třeba se někdo s něčím podobným už setkal.

Předem děkuji za odpovědi.
Logout (4018)|29.1.2009 18:04
Todle vypadá na přesunutí všech dat z disku D:\, zkontrolování, že se všechno přesunulo správně (pokud ne, tak pak začít se zoufalejma pokusama o získání těch dat), a formát tý partition - zřejmě je celá partition nakoplá.

Pokud je D: samostatnej disk, tak také zkontrolovat SMART disku a na vadný sektory , před tim, než ho budeš znova používat.
EditorPO (2819)|29.1.2009 18:33
Pises, ze "u mě na disku H:\", ten disk D:\ je tiez "u mě" (u teba) na PC, alebo je to zdielany disk v sieti?
katuskaa (7)|30.1.2009 17:33
No problém je ten, že ten disk D: je jedna část 250 GB disku..ta partition má 200GB a je skoro uplně plná. Není možnost nikam ty data přesunout. Samozřejmě mě napadlo to celé zformátovat, ale ty data prostě nejsou kam dát tak hledám jinou možnost.

Ještě zde uvedu obrázek jak vypadá S.M.A.R.T. z mého disku vyjetý programem SpeedFan 4.37:
Disk je Hitachi HDP 250GB:
Logout (4018)|30.1.2009 18:49
No, můžeš zkusit ten disk projet pomocí HDDRegenerator (viz google). Tak poznáš, jestli tam jsou vadný sektory. Taky by ti něco moh říct checkdisk (příkaz chkdsk d:) - ale pomocí něj to radši neopravuj, pouze zkontroluj, problémy tendle program najde, ale občas při opravě nadělá víc problémů než užitku.
V každym případě je myslím nejrychlejší cesta vymontovat disk z PC, přemluvit nějakýho kamaráda, kterej má 200GB na disku, odnýst disk k němu a u něj to přeformátovat. Seš holka, tak snad někoho přemluvíš snadno :-).

Ještě bych se zeptal: dělaj to všechny soubory, nebo jen nějaký. Jsou to soubory stejnýho typu, nebo různý (např. i wordovský dokumenty aj.)?

Další co mě napadlo - stáhni si program unlocker (viz google) - ten slouží k zobrazování "zámků na souboru". Pokud by čtení bránil nějakej proces ve windowsech, tak by to unlocker moh zobrazit kterej.
Taky bych zkusil na chvíli vypnout antivir (pokud jich máš víc, tak odinstalovat všechny kromě jednoho a ten vypnout) - jestli nezblbnul a neblokuje přístup k tomu disku.

Jistě bys zjistila, jestli je to problém windowsů (že to způsobuje nějakej program), nebo problém disku (vadný data) tak, že stáhneš a nabootuješ nějaký live cd linuxu a zkusíš se na ty obrázky podívat v něm.

Jinak moc nedoporučuju s tim diskem dělat cokoli, co by na něj zapisovalo, pokud je porušená struktura souborů, tak každej zápis to jen zhorší.
katuskaa (7)|31.1.2009 16:11
[QUOTE=Logout;213046]Taky by ti něco moh říct checkdisk (příkaz chkdsk d:) - ale pomocí něj to radši neopravuj, pouze zkontroluj, problémy tendle program najde, ale občas při opravě nadělá víc problémů než užitku.[/QUOTE]
Po projetí s parametrem /R disk nic nenašel.

[QUOTE=Logout;213046]V každym případě je myslím nejrychlejší cesta vymontovat disk z PC, přemluvit nějakýho kamaráda, kterej má 200GB na disku, odnýst disk k němu a u něj to přeformátovat.[/QUOTE]
Nic jiného asi nezbude:(

[QUOTE]Ještě bych se zeptal: dělaj to všechny soubory, nebo jen nějaký. Jsou to soubory stejnýho typu, nebo různý (např. i wordovský dokumenty aj.)? [/QUOTE]
Tak jsem zjistila, že to dělá i u Wordu. Dělají to soubory .gif, .png, .jpg, .jpeg, .doc., .xls..ostatní nezkoušeny ale např.u hudebních souborů a u videa to nedělá.
[QUOTE]
Další co mě napadlo - stáhni si program unlocker (viz google) - ten slouží k zobrazování "zámků na souboru". Pokud by čtení bránil nějakej proces ve windowsech, tak by to unlocker moh zobrazit kterej.
Taky bych zkusil na chvíli vypnout antivir (pokud jich máš víc, tak odinstalovat všechny kromě jednoho a ten vypnout) - jestli nezblbnul a neblokuje přístup k tomu disku.[/QUOTE]
Tenhle program nehlásí ani neukazuje žádný problém. Soubor umí smazat ale to je mi k prdu. Zaheslovaný není.

Opravdu nevím co s tim:(
Lonanek (67)|31.1.2009 18:56
Dívala jsi se na přidělená práva na disku D???