reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Přepínání EN/CZ klávesnice

Jeff Brawo (109)|30.1.2009 08:29
Zdravim.

Problem: pri psani zprav v IM klientu se mi sama od sebe prepina klavesnice CZ->EN a mnohdy na vraceni nepomaha jedno zmacknuti shift+alt (nekdy zmacknu nic se nestane, pockam, nic - ale pri psani porad EN, zmacknu podruhe a preblikne z EN na CZ a zpet na EN, obcas se to prepne zvlast po kazdem znaku). Nekdy staci jen zmenit okno a meni se jazyk klavesnice, nekdy staci jen klikat plocha - kontakt list - plocha a meni se klavesnice. Nekdy staci napsat smajl, potom slovo a na dalsi smajl uz ceka EN klavesnice. Jelikoz pouzivam QWERTZ a smajliky s oblibou, tak je to dost k nastvani (jeste ze nepisu hacky a carky).

Popis klienta: dela to u icq cca od 2001 - az do nejnovejsi 6; dela to u mirandy; dela to u qipu

Popis Windows: dela to jak v EN WXP tak v CZ WXP, tak v EN WXP s CZ MUI, na ruznych PC / ruznych instalaci WXP (Home/Pro).

Klavesnice: Logitech, naka standartka

Mam podezreni ze to dela jeden z kontaktu (ale jak?), jiz jsem konktakt list promazal nescetnekrat a nektere kontakty proste pustit nemuzu.

Nikdo v okoli nechape, ale obcas se to prihodi jednomu kamaradovi (tak jednou za par mesicu), ze se mu prepne sama klavesnice, ale zahy se mu tento problem neprojevi. U me je to kazdy den, nekolik let (ale klavesnice si to uz parkrat vzteky pekne slizla :D )

Dela to jen s IM Klienty, kdyz jsou vyple, je vse ok, kdyz pracuji v jine aplikaci se zaplym IM Klientem, vse funguje ok, jen pri interakci s nejakym tim klientem.

Jestli se nekdo setkal s podobnym problemem a dokazal ho eliminovat nebo aspon lepe urcit, sem s odpovedi/napady atd.
Diky.
kanabis (254)|30.1.2009 13:13
Zkontroluj který jazyk je jako výchozí při zadávíní a jestli to nepomůže tak tu angličtinu odstran.
Jeff Brawo (109)|30.1.2009 13:37
výchozí jazyk zadávání je Čestina - České
a i když slo v nekterem IM Klientu nastavit defaultni jazyk, tak i pres toto nastaveni se klavesnice prepinala.

Odinstalovani EN klavesnice se mi nejevi jako dobre reseni, ackoliv to reseni je.

A podle me bude cert jinde, protoze to dela i na systemu, kde nekdo jiny pouziva svuj ucet a mu to nedela. (coz jsem zapomel napsat prvne).
kanabis (254)|30.1.2009 15:45
Pokud nikdo en rozlození nepouziva tak bych to smaznul. jde to totiz kdykoliv zase přidat.