reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pomoc s výběrem Samsungu

kikyn (1)|30.1.2009 16:38
Zdravím, zaujal mě monitor Samsung 2253LW, 2ms, kontrast 8000:1 nebo Samsung 2233BW, 5ms, kontrast 20000:1 oba přibližně za stejnou cenu. Předtím jsem uvažoval i o LG, ale co jsem tu četl pár nespokojených majitelů ohledně pískání, upustil jsem od něj. Kupuji první LCD tak děkuji za každý názor. Předem díky!
AlbiDC (81)|30.1.2009 19:54
Já přidám jen malé doporučení pro výběr designu. Pokud možno bych se vyhnul designu black-piano, tzn. lesklým černým okrajům, jelikož na jejich různých zakřiveních se odráží světlo ze všech koutů místnosti. Mám doma samsung 20něcoBW v tomto provedení, naštěstí na něj moc často nekoukám, ale zrovna dneska jsem u něj chvíli seděl a říkal jsem si, proboha, kterej designer tenhle prasátkomet navrhnul? ... jsem zvyklý na matné okraje.
Encore1106 (424)|30.1.2009 21:35
Přidám se k doporučení vyhnout se lesklým černým plastům, nejen proto, že je na nich vidět každý otisk prstu a to může být problém u panelů s dotykovým ovládáním, i bez něj. Dalším problémem je, že když to utřeš nějakym ne-zrovna-moc šetrnym hadříkem, tak si na tom lesklym plastu uděláš drobný škrábance, který jsou nic moc, zvlášť když to máš před očima...

Jinak dneska jsem byl pro monitor pro kámoše, Samsung SyncMaster 2243BW, černý, matný, má pivot, ovládání řešená dotýkovými senzory, zatím co jsme zkoušeli, tak nepískal ani při snižení jasu, ale bylo to přes den, to se dá leccos přeslechnout. Snad ale bude v pohodě. Až bude příležitost, vezmu ho asi taky...
AlbiDC (81)|31.1.2009 01:40
Kdybys nám řekl k jakému počítači a hlavně grafické kartě bude monitor připojený a k jakým účelům bude převážně sloužit, možná bychom našli vhodnější model cena/výkon od Samsungu. Opět mě napadají ty pěkné 23"ky, co jsem tu v některé sousední diskuzi navrhoval.
Huvatek (17)|31.1.2009 11:14
[QUOTE=kikyn;212997]Zdravím, zaujal mě monitor Samsung 2253LW, 2ms, kontrast 8000:1 nebo Samsung 2233BW, 5ms, kontrast 20000:1 oba přibližně za stejnou cenu. Předtím jsem uvažoval i o LG, ale co jsem tu četl pár nespokojených majitelů ohledně pískání, upustil jsem od něj. Kupuji první LCD tak děkuji za každý názor. Předem díky![/QUOTE]

...co ja vim s pískáním mají problémy spise Samsung:-) nez LG
ICE_D (2754)|31.1.2009 13:02
[QUOTE=Huvatek;213218]...co ja vim s pískáním mají problémy spise Samsung:-) nez LG[/QUOTE]

Jsou nejake vadne serie zrovna vyse zmineneho 2253LW, nasesti ten muj je tichy jako myska (kdyz zrovna nekvika-ta myska :D). Bojim, ze ze 2253LW prestali vyrabet a nebude k sehnani.

Pokud mas k tomuhle LCD nejaky dotazy, tak se ptej ;)
trodas (1753)|31.1.2009 13:35
LG ma braska a uz mu odesel a byl na reklamaci... takze LG bych se vyhnul. Na druhou stranu to byl stary model a spatny model muze vyrobit snad i Eizo...

Ja bych toho Samsunga zkusil, nevypada zle. Ale jen mat okraje, samo!