reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

nv_disp display driver has stopped ...

Rejj (47)|30.1.2009 17:54
Zdravim,

Sestava:
OS: Windows xp media center edition
CPU: core2duo 2.13ghz (pasiv + noctua)
GPU: 8800gt (Accelero S2 + ty pridavne vrtulky)
MB: model: P5B, chipset: intel P965
Ram: 2x 1gb + 2x512mb. Vse od A-data.
320gb+500gb hdd
Celkem 5 vetraku. 4 noctua + Accelero S2 vrulky na grafice
Zdroj: 400W, takovy ten fortron s jinym nazvem, ted si nevzpominam presne. Myslim ze to by mohl hlavni kandidat, neni 400W na moji sestavu malo?

Muj problem je nasledujici: nv_disp display driver has stopped functioning normaly, u need to reboot ...
Po odpoledne stravenen googlovanim jsem nasel, ze nejsem jedinej s touhle chybou. Bohuzel nikdo nema presne a jasne reseni.
Chyba nastava zejmena ve dvou pripadech: 1, :Otevru jednu slozku, ve ktere mam asi 90gb dat (obrazky, filmy)
2, Po 1-2 hodinach hrani graficky celkem graficky narocne hry (warhammer 40k: dawn of war 2).
V obou priapdech freeznu na 15-30sec a pak me to hodi vyse zminenou hlasku, spolu s rozlisenim, kde me kurzor zabira pomalu ctvrtinu obrazovky a barvama, kterych by se lekl i barvoslepej. Vsiml jsem si, ze to obcas jde "zachranit" kdyz velmi rychle dam ctrl-alt-del a zpet switchnu do hry - hra bezi v poradku dal, jako by nic

Zkusil jsem vsechny mozny drivery od 178 az k 181. Vzdy uninstall driver - reboot - vycisteni vseho pomoci drive cleaner pro a drive sweeperem v safe mode - safe mode instal pozadovaneho driveru - reboot.
Planuju zkusit memtest a taky zkusit 3dmark bezet pres noc, co to udela...
Nema nekdo zkusenosti s touhle chybou, popripade jejim reseni? Prosim, nerikejte format :runaway. I kdyz ten by to asi vyresil, jestli to teda neni ten zdroj, nebo jinej HW problem.
Muzstary (73)|30.1.2009 20:24
Tohle ti to začalo dělat po nějaké době provozu?
Zkoušel jsi dát té kartě znovu i její originál původní ovladače z přibaleného CD?
Neprováděl jsi jení přetaktování?
Rejj (47)|30.1.2009 21:28
Ano, zaznamenal jsem to jen pri hrani vyse zminene hry po dobu okolo +-hodiny.
Puvodni ovladace z CD jsem nezkousel, ale zkousel jsem dost ovladacu z oficialniho nvidia webu.
Pretaktoval jsem ji, ale ne o moc. Ted jsem ji stahnul z5 na default. Jinak v PC nemam OC nic.
btw: Ted me to udelalo znova, tentokrat to freeznulo a rovnou BSOD.
Richmond (8084)|30.1.2009 22:54
...tohle mi delal GRID, ovladce 179.neco, Vista 32b, ten cas sedi ;-), pravidelne kdyz jsem zmenil rozliseni/detaily a hra se restartovala tak to padlo treba uz po 15min. Kdyz jsem nenchal hru restartovat a normalne vyskocil, restartoval pc a pak spustil hru tak to nedelalo.
S 180.48 (nebo 185.48?) mi to uz nedelalo, momentalne jedu na 181.22 a taky OK
BTW WH2 uz je venku??? Neni to demo?
Deee-aN (3834)|30.1.2009 23:03
Jen pro jistotu. Jsou to legální kopie?
Muzstary (73)|31.1.2009 17:23
Tou dobou provozu jsem myslel od pořízení karty, ne provozu hry.

Může to znít nelogicky, ale setkal jsem se i s tím, že mi GK neběhala správně, pokud jsem nenainstaloval veškeré její ovladače z originálního CD a následně pak klidně i aktualizoval (bez mazání předchozích).
Jako by na tom CD měla něco, co pak již ve všech dalších verzích ovladačů chybí.

Jak ale píše Richmond, má i konkrétní zkušenost jako ty.
Jen jak píšeš, doposud jsi se snažil tomu dávat to nejnovější co šlo.
Lonanek (67)|31.1.2009 18:22
Ke zdroji:
Máš ASUS desku tak si na stránkách asusu spočítej jakej by měl bejt výkon zdroje.
fanynek (2048)|31.1.2009 19:36
Ta sestava si neveme ani 250W v plný zátěži.

@Rejj: Máš přehled o všech teplotách ve svým systému? Hlavně VGA.
Torture testy jsi dělal? Začal bych Memtestem, potom Orthos, OCCT, pak 3D MArk 06 a Vantage. Někde to musí padnout.´
Sledoval bych při těch testech teploty (nejlíp Everestem), popř. RivaTuner-grafy při testu VGA.
Když bude HW O.K., začal bych se hrabat v driverech.
A víš co často pomůže? FORMÁT C: a reinstal OS. :D
EDIT// On bude stejně nejspíš problém v těch driverech VGA.:notsure Jeden nikdy neví.
[SIZE="1"]Jen na okraj: Víš co dělám já když mi takhle začne něco kravit? Nainstaluju zbrusu nový OS na druhý disk /mám tam pro to vyčleněnou prtišnu/ , nahodím poslední drivery a udělám testy. No a ono se ukáže. Jestli máš tuto možnost, udělěj to.[/SIZE]