reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

SHW15_drozi_1

drozi (17)|31.1.2009 12:27
Zcela vlastní tvorba? Ano

Bylo při tvorbě použito něco nevlastního?
3D model: Ne
Brush: Ne
Obrázek, fotografie nebo textura: Ne
Tutorial: Ne

Kolik času zabrala tvorba:

Další komentář: Nejdřív jsem chtěl udělat něco jednoduchýho, ale nakonec se to zvrhlo v tohle. Tak to sem dám aspoň tak z plezíru...

Modeling - Cinema 4D R10.506
Render - Cinema 4D R11.004 (Advanced Render R3)
+ Photoshop.
final_logo.jpg
CommanderZ (512)|31.1.2009 12:44
:O

Omg, kolik jsi s tim zabil casu? Je to udelany fakt dokonale, jses trida.

Jen mam strach, ze to neni uplne vhodny jako wallpaper, je to moc rusivy.
drozi (17)|31.1.2009 12:53
Nevim:)
Jak sem tam psal, chtěl sem nejdřív něco jednoduchýho a postupně se z toho vylouplo tohle:) Jako wall se to možná moc nehodí. Určitě ne, pokud má někdo na ploše kvantum ikon. Ale pokud tam má třebas jenom jednu ikonu (jako já na notesu - MAC OS X:)), tak proč by ne;).

Jinak dík za pochvalu.
Btw. tady je původní skica: http://www.beta-drozi.ic.cz/skica.jpg .
trodas (1753)|31.1.2009 13:36
Krasa :) Typicky vysledek pouzivani Visty :D
Encore1106 (424)|31.1.2009 14:17
Moc pěkněj a nápaditej wall, na ploše bude dobrej, tak jak píšeš - s málo ikonkami...

Trošku OT:
[QUOTE=trodas;213294]Krasa :) Typicky vysledek pouzivani Visty :D[/QUOTE]
Ehm ehm, zatím, narozdíl od XPček, jsem na Vistách BSOD nebo jiné problémy, které by snad stály za provaz :D, nezažil... Takže bych řekl, že jde opět o tvůj blábol na účet Vist... Neřikám, že jsou Visty bezchybný, ale tvé anti-vista posty jsou už docela trapný...
zipp (166)|31.1.2009 16:37
[QUOTE=Encore1106;213315]Moc pěkněj a nápaditej wall, na ploše bude dobrej, tak jak píšeš - s málo ikonkami...

Trošku OT:

Ehm ehm, zatím, narozdíl od XPček, jsem na Vistách BSOD nebo jiné problémy, které by snad stály za provaz :D, nezažil... Takže bych řekl, že jde opět o tvůj blábol na účet Vist... Neřikám, že jsou Visty bezchybný, ale tvé anti-vista posty jsou už docela trapný...[/QUOTE]

Nápodobně, za víc jak jeden rok používání WoW žádnej problém-párkrtát se mi seklo PC při hraní, ale BSOD ani jednou a systém naprosto stabilní...
Strajk (69)|31.1.2009 16:38
Technicky briliantní, perfektní od kompozice k výslednému vyrenderování... avšak jako wallpaper se to moc nehodí :( Je to škoda protože jde vidět že máš neuvěřitelný talent ;)
czhunter (775)|31.1.2009 17:13
Technicky vzato to minimálně jednu chybu má - LCD displej vždy svítí, tudíž by měl své okolí ozařovat modrou barvou (buď nějakej illumination matroš nebo levnej a kvalitní fake modrým rectangular světlem na úrovni displeje). U displeje se ještě většinou dělá "overglow" (taková záře/korona okolo okraje obrazovky), obvykle v postprodukci, protože udělat to přímo v renderu je dost těžký. Vypadá to líp.

Jako WP bych si to nedal, jako render je to docela dobrý :thumb
kanabis (254)|31.1.2009 17:27
:eek:nadhera. win vista step by step :D
lukas8178 (229)|31.1.2009 17:34
[QUOTE=trodas;213294]Krasa :) Typicky vysledek pouzivani Visty :D[/QUOTE]
Naprosto souhlasim nemam je rad taky i když je použivam.Tešim se na win 7;)
drozi (17)|31.1.2009 21:34
[QUOTE=czhunter;213387]Technicky vzato to minimálně jednu chybu má - LCD displej vždy svítí, tudíž by měl své okolí ozařovat modrou barvou (buď nějakej illumination matroš nebo levnej a kvalitní fake modrým rectangular světlem na úrovni displeje). U displeje se ještě většinou dělá "overglow" (taková záře/korona okolo okraje obrazovky), obvykle v postprodukci, protože udělat to přímo v renderu je dost těžký. Vypadá to líp.

Jako WP bych si to nedal, jako render je to docela dobrý :thumb[/QUOTE]

OK, chápu. Podle mě ale:
I. Vem si, že při takovym osvětlení (z okna, celkem silný světlo) bys musel mít hodně svítivej displej, aby se nějaká záře projevila.
II. Jinak ten matroš má samozřejmě nastavenou luminanci a to dost výraznou, jinak by to bylo tmavý. Osvětlení je samozřejmě ,,simulovaný" pomocí GI (IR cache, i když jako hlavní zdroj světla je tam plošný světlo s inverzně kvadratickým úbytkem). Kdybych vypl světlo z venku, tak se to ve tmě samože projeví, ale v takovymhle světle je to moc málo.
III. Taková nějaká brutální záře mi přijde moc kýčovitá...ta scéna měla být decentní:).

Ale každopádně dík za názor :).
meeee (1110)|31.1.2009 21:43
Jo, pecka, i na tý ploše bych si to dokázal představit.:thumb
Trinity4ever (11)|1.2.2009 01:00
Tak to muselo být pracné. Render z C4D 11 je parádní. Jak dlouho s Cinemou pracuješ? Ty modely jsou výborný. Na ploše nemívám mnoho ikon. Maximálně něco v rocketdocku a koš, takže tohle je favorit :D. Líbí se mi nápad a osvětlení tomu dodává zvláštní osamělou atmosféru.
Intri (3490)|1.2.2009 01:12
Proč by to nešlo použít na plochu? Mi to přijde naprosto perfektní, na ploše velice snadno použitelné ( viz příloha ). Skoro jsem váhal, jestli tím nenahradit svůj současný wallpaper. Bohužel se to ale nehodí na moji obrazovku ( 5:4 ).

EDIT: Jsem idiot. Jsem pako. Jsem naprostý debil. Já tomu člověku dal 3 RB- místo RB+... Se vší pokorou žádám kolemjdoucí, jestli by nemohli vyrovnat skóre autora tohoto wallu alespoň na 15 RB, které by měl nebýt mé idiocie.

desktop.jpg
Draken (1578)|1.2.2009 10:53
jestli si to modeloval fakt sám pak před tebou smekám...krása, takovou grafiku bych si nechal líbit i ve hrách
pokud si fakt rychlej tak to muselo zabrat celej měsíc než si to vymodeloval...já modeluju jen v autodesk inventoru 2008 ten ale neni zrovna na zákoutí a krajinky stavěnej...vymodelovat osmiválec i s animací to umí ale mlhu nad londýnem a pod. to ne....
grapherX (888)|1.2.2009 11:23
Nadherny wallpaper. To važně zaslouží Respekt. Zkusil jsem si to dát schvalne na plochu a i tam to vypada perfektne. Jsi vážně machr v grafice. Smekam...

Pro ukázku příkaldam jak to vypada na Win7 :D
plocha.png
lukas8178 (229)|1.2.2009 12:46
Nádherná scéna musela zabrat furu času. Akorat mam vítku k té tlouštce stolu a nohou jinak dokonalost sama :) :thumb
drozi (17)|1.2.2009 13:47
Díky moc všem za komentáře.
Časově to vycházelo +- na ten měsíc, ale měl sem ještě dost učení, takže tohle muselo občas stranou:(.
Jinak modelařina je podle mě docela vpoho. Aspoň furt vidim, co vzniká. Nejvíc mě nebavilo nastavování osvětlení, některý materiály (jens matroš nebo hrnek, tam sem ten odlesk podchytával snad nejdýl) + oblíbené UV mapování objektů:-!.
Ale to sem si pak vynahradil třeba těma hodinama, knihou, časopisem v koši, etc...tohle mě prostě baví:)

V jednoduchosti je síla, v detailu (mojem případě asi spíš v kravinách:D) krása:).

D.
drozi (17)|1.2.2009 15:22
Btw. když už tu byla řeč o tom screenshotu, tak jeden sám přidám:)
Trinity4ever (11)|2.2.2009 09:18
Nice one. Já chci taky... *mít takovou trpělivost a ovládat UV mapování, ne viset*.
dkas (193)|9.2.2009 17:17
Pěkný hodiny :D
kevin00 (10238)|21.2.2009 12:33
Parádní práce, gratuluji. Opravdu výborná práce. Možná bych trochu ubral sytost té modré na BSOD, ale jinak perfektní práce. Moc hezké
snapshot.jpg
Richmond (8084)|26.2.2009 10:54
...ze si jeste nekdo nevsiml cernych oken?
Ale ne tak vazne, klobouk dolu...:D
edit: abyste mi tady nekamenovali tak i ja obcas zapominam na detaily (sam bych si toho nevsim - kdyz uz na to koukate 5h vam tam ten druhej pocitac vylozene pasuje)...
0.jpg
drozi (17)|26.2.2009 11:58
[QUOTE=Richmond;223840]...ze si jeste nekdo nevsiml cernych oken?
Ale ne tak vazne, klobouk dolu...:D
edit: abyste mi tady nekamenovali tak i ja obcas zapominam na detaily (sam bych si toho nevsim - kdyz uz na to koukate 5h vam tam ten druhej pocitac vylozene pasuje)...[/QUOTE]

Huh, teď sem to trochu nepochopil:confused::):).
Richmond (8084)|26.2.2009 12:18
Mel jsem na mysli odraz oken v tabuli na kterych je videt cerne pozadi sceny... Jsem hold detailista :mistake
drozi (17)|26.2.2009 16:38
Jo totooo...už chápu:) Pěknej postřeh;).
Noo...je to okno(a)->Window(s)-> takže chyby se dají očekávat. To je taková další jemná alegorie;) :D:D.
PecaPospec (10)|22.6.2009 22:10
myslím, že zcela zasloužené vítězství :)
zipp (166)|22.6.2009 23:09
[QUOTE=PecaPospec;262016]myslím, že zcela zasloužené vítězství :)[/QUOTE]

souhlas...
Richmond (8084)|24.6.2009 18:02
Gratuluji vyherci a jen tak dal - rendery se tu moc casto nevidi :thumb
drozi (17)|25.6.2009 17:12
Ad rendery) Teď se tu doufám budou objevovat častěji;).
4 ALL) Díky moc všem za vaše hlasy, vážím si toho. Je to dobrá motivace do další práce i když sem si laťku nastavil dost vysoko : -)

Teď je nařadě odpočinek:

http://www.beta-drozi.ic.cz/EHAT.jpg

D.