reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nechodí polovina her

kryptonix (19)|31.1.2009 13:06
Hi, mám takový problém s PC a sám si s ním nevím rady. Dělal jsem novou instalaci win a od té doby mi nejde spustit asi polovina her.Například Dead Space, Bioshock, Far cry 2, ale zase mi v poho běží hry jako Crysis, nemá někdo tucha čím to může být? Mám tam directy9 final, měl jsem i 10 pro XP, ale žádná změna. Ovladače od grafiky mám nový a nechodí i kupa starších her. Třebas Area 51. Dokonce jsem zkusil i reinstalaci win:cry. Možná, že mi chybí jen něco nainstalovat, jen netuším co ... Za pomoc moc dík
ICE_D (2754)|31.1.2009 13:09
[QUOTE=kryptonix;213274]Hi, mám takový problém s PC a sám si s ním nevím rady. Dělal jsem novou instalaci win a od té doby mi nejde spustit asi polovina her.Například Dead Space, Bioshock, Far cry 2, ale zase mi v poho běží hry jako Crysis, nemá někdo tucha čím to může být? Mám tam directy9 final, měl jsem i 10 pro XP, ale žádná změna. Ovladače od grafiky mám nový a nechodí i kupa starších her. Třebas Area 51. Dokonce jsem zkusil i reinstalaci win:cry. Možná, že mi chybí jen něco nainstalovat, jen netuším co ... Za pomoc moc dík[/QUOTE]

Cau, jakou verzi ovladacu mas? A jakou mas grafiku? Nekdy paradoxne pomuzou starsi ovladace ;)
husky14 (4214)|31.1.2009 13:13
[QUOTE=kryptonix;213274]Dělal jsem novou instalaci win a od té doby mi nejde spustit asi polovina her.[/QUOTE]Asi blbá otázka, ale ty hry si reinstalil taky, nebo je máš na jiným disku, teď si přeinstalil jen winy (C) a zkoušíš ty hry spustit?
KunNy (410)|31.1.2009 13:15
Já bych viděl problém právě v těch neoficiálních DX10, většině lidí to potom dělalo problémy i po reinstalaci za klasické DX 9.0c stejně jak tobě. Nebo od té doby byl přeinstalovaný OS?
trodas (1753)|31.1.2009 13:32
No, neoficileni DX10 team se snazi, aby problemu bylo co nejmene...

Na druhou stranu by bylo dobre zacit tim, jaky presne mas pocitac (komponenty ale presne) a jake presne mas Windows. Asi WinXP, ale jaky servicepack? Osobe mam nejmene problemu s SP1.0a pro XPcka, ale tve zkusenosti mohou byt jine... SP2 blokuje P2P (omezeni naraz oteviranych konexi na 10 z 16 777 216 je docela brutalni...) a musi se patchovat, SP3 jsem uz radeji nezkousel...

Druha otazka je, co ti ty hry pisou, kdyz nenaskoci. Abychom vedeli, co hlasej, ze jo... Jak ti jinak mame pomoci?
kryptonix (19)|31.1.2009 13:49
Jinak jsem asi ještě zapomněl dodat, že win jsou XP
kryptonix (19)|31.1.2009 13:59
Sakryš, to je odpovědí. S PC problémy nebudou. Hry mi už chodily. Jinak Core 2 duo 3Giga, ram 4Giga, Gainward 8800 GS grafika. Zkoušel jsem to teď bez DX10 pro XP a tak v tom to taky není. Servis pack 3 jsem tam teď nedával i když minule jsem ho tam měl. Ovladače na grafiku mám 181.22_geforce_winxp_32bit a jsou stažené přímo ze stránek Gainwardu. Jo a ty hry-to víš, že jsem je zkoušel nainstalovat znovu. Dnes to už ani moc nefunguje, že by si člověk vytáhnul jen ikonku. Ještě mě tak napadá, že mám přesměrovaný dokumenty na jinej oddíl, ale to jsem zkoušel tuším taky, že jsem je vrátil...
kryptonix (19)|31.1.2009 14:12
Teď jsem zkusil instalnout Clif Barkers Jericho a to chodí, ale zas třebas Code Of Honor 2 nee.Nejhorší je, že mi to jakoby naběhne, tím myslím, že se rozhučí PC a výkon stoupne asi tak na 50procent a po chvíli, asi minutce zas výkon PC klesne na nulu. Ve správci úloh není vidět, že by hra byla spuštěná, ale když vypínám pc, tak mi to zahlásí jestli chci danou aplikaci (tím myslím tu hru) ukončit.Tak jsem z toho jelen.
kryptonix (19)|31.1.2009 14:19
Když bych věděl, co win píšou, byl bych taky asi modřejší, ale zarytě mlčej. Mám win co v sobě mají už SP2 o SP3 jsem četl, že je to spíš škůdce a že ho snad vydali, jen aby se prodávaly Visty, tak jssem do něj teď nešel. Moc sice nevím, k čemu je P2P, ani jak se to dá odstranit když už tam SP2 mám, ale tím by to nemělo být taky...
kryptonix (19)|31.1.2009 14:22
DX 10 jsem tam, měl jen minule a na zkoušku. Teď mám novou instalaci bez nich. Hry mi jakoby naběhnou, ale ve správci úloh se neobjeví nic, win nic nehlásí a hra neběží, když pak ale vypínám PC, tak mi to hlásí jestli tu danou hru chci ukončit...
husky14 (4214)|31.1.2009 16:09
Tak si nejspíš nenainstaloval něco, cos tam předtím měl.... nevím, co třeba NET.Framework.... zkusit starší DirectX.... drivery, který si tam měl původně....

Ten neofiko DX10 tomu imho taky moc nepomoh.

A hlavně používej EDIT :rolleyes:
kryptonix (19)|31.1.2009 16:17
szAppName : DX2.exe szAppVer : 1.0.0.0 szModName : hungapp
szModVer : 0.0.0.0 offset : 00000000 A tohle je chyba co mi to vyhodilo v Deus Ex 2
Muzstary (73)|31.1.2009 17:03
Tak mne ještě napadá,
při "pouhé" přeinstalaci Windows, pokud se instaluje pod stejnou složkou, přeci mohou zůstat i součásti těch "DX10".
Instalace přepíše jen ty konkrétní soubory, které sama instaluje.
Muselo by dojít k formátování disku, nebo instalaci systému do nové složky, nebo alespoň fyzickému vymazání původní složky systému před novou instalací.
Bez toho by pak při doinstalaci DX9 mohly zůstat zachovány novější soubory z toho předešlého DX10.
kryptonix (19)|31.1.2009 18:04
Sem formátoval.Ale hází mi to když něco nefunguje takovouhle hlášku:szModName : hungapp
szModVer : 0.0.0.0 offset : 00000000 Na netu jsem se dočetl něco o jakémsi hotfixu, jen nevím kde ho stáhnout
Lonanek (67)|31.1.2009 18:15
HotFix (musíš ale vědět jaký) do WXP stáhneš na stránkách microsoftu.
Co se týče SP balíčků - zahrnují kumulativní opravy a záplaty. Pokud nemáš legální verzi WXP, pak .....
SP3 po WXP není na to aby lidé kupovali Vistu (na to musíš mít mašinu). Bezpečnost .....

Na odstranění DirectX existuje jediné řešení - DXBuster, odinstalátor.
kryptonix (19)|31.1.2009 18:23
No, aktualizace se mi stahují, ale SP3 se mi tam nedostane, protože jsem si nainstaloval Tune Up Utilities 07 a když tam jsou, už se tam SP3 nechce nainstalovat, ale to mi neva a s tím SP3 jsou dost často problémy, až někde sem tam píší, že se to chová spíš jako virus, než kumulativní záplata a ten hotfix nevím tedy jaký a taky nevím, jestli mi to rozchodí ty hry...
Lonanek (67)|31.1.2009 18:49
Podle typu chyby se dá HotFix vyhledat na microsoftu taky. Máš legální WXP???