reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Prosím Vás o pomoc, poslední šance!

Michalitko (1)|29.11.2006 23:47
Dobrý den,

jistě mnoho z Vás využívá možnost grafických karet umožňujících výstup na TV. Pak je báječné sledovat DivXy filmy v téměř DVD kvalitě přímo na televizoru, stejně, jakobyste si právě poušťěli DVDčko. Také jsem se těšil z této vymoženosti, ovšem pouze do chvíle, než jsem svoji starou grafickou kartu GeForce 5600FX nahradil novou GeForce 7600GT. Od té doby nemohu dostat obraz na TV do barev, je pouze černobílý. Tedy! Víme, že při nastavování výstupu na TV zadáváme 2 věci (Nejnovější ovladače Forceware):

1. Normu (ta je v česku PAL-K1)
2. Výstup videa (a to buď S-Video, nebo Kompozitní video).

Kde je tedy problém?
Na staré GeForce 5600FX při nastavení výstupu S-Video byl obraz černobílý. Ale při nastavení Kompozitní video byl obraz barevný a vše bylo v pořádku.

Nyní na nové GeForce 7600GT při nastavení S-Video je obraz opět černobílý, ale ouha, při nastavení Kompozitní video po zmáčknutí tlačítka "Použít" obraz na 1 vteřinu zbarevní, ale ihned úplně zmizí a zůstane pouze černá obrazovka, dokud nedojde zpět k obnovení nastavení na S-Video, kde, jak už bylo řečeno obraz černobílý, čili nepoužitelný. Zkrátka při nastavení Kompozitní video obraz nezbarevní, jak by měl, ale zbarevní na 1x a pak nadobro zmizí.

Tímto mi dovolte požádat Vás o radu, neboť už si s tím skutečně sám nevím rady, bojuju s tím už týden, a skutečně nevím, čím to může být, proto bych byl neskutečně vděčný za jakoukoliv radu, která by pomohla vyřešit můj problém. Najde se někdo kdo podobný problém vyřešil, nebo se s ním setkal? Pokud ano, prosím, pomozte mi a napište na mail [email]sindibad33@centrum.cz[/email] , nebo ICQ 127018959.

Díky moc.
[email]sindibad33@centrum.cz[/email]
wizaard (913)|30.11.2006 16:57
A zkoušel jsi hrát si s normou PAL, neboli nastavit ji i na jinou hodnotu, než striktně PAL-K1? Já ještě se starou GeForce2 nastavoval PAL-G a i jiné PALy. S GeForce 7600GT zkušenost nemám, bohužel, ale na mé GF6600 nikdy nebyl žádný problém - přišel jsem, připojil TV, spustil a vše bylo vyřešeno. Co máš za televizi? Není to nějaký starý model? Nové televizi by pravděpodobně nemělo ani vadit NTSC a jiná nastavení.
Leroj (271)|6.12.2006 11:07
ahoj, můžeš napsat jestli a jak si to vyřešil ?
já jsem tuto kartu dal minulý týden /místo GF 6600 GT/ a nyní jsem i vyskoušel výstup na TV a vše je O.K., stejně jako to bylo dřív. Nenastavoval jsem vůbec nic, je tam Pal K1 a výstup je nastaven na automatickou volbu. Propojený to mám přez S-video přímo do TV /bez SCART redukce/.
Kdysi dávno jsem se s tímhle hodně natrápil, problémy byly většinou ve špatném kabelu nebo v zapojení SCARTu - tyhle konektory jsou někdy zapojeny neúplně, např. bez RGB nebo bez automat. spínacího signálu.
měj se a dej vědět jak ti to jede.
pas!k (3765)|6.12.2006 11:10
no ja mam jeste na kabelu kterym mam propjenoy grafiku s tv prepinac primo na konektrou ktery strkam do scartu a kdyz ho mam v jedne poloze jede to cernobile a kdyz v druhe jede to barevne ale priznam se ze v techto vecech se fakt nevyznam ;)
Konnor (278)|6.12.2006 13:04
[QUOTE=wizaard]A zkoušel jsi hrát si s normou PAL, neboli nastavit ji i na jinou hodnotu, než striktně PAL-K1? Já ještě se starou GeForce2 nastavoval PAL-G a i jiné PALy. S GeForce 7600GT zkušenost nemám, bohužel, ale na mé GF6600 nikdy nebyl žádný problém - přišel jsem, připojil TV, spustil a vše bylo vyřešeno. Co máš za televizi? Není to nějaký starý model? Nové televizi by pravděpodobně nemělo ani vadit NTSC a jiná nastavení.[/QUOTE]


No jen aby to nebyla ta samá haluz jako jsem měl já s těma ovladačema co dělali strašně tmavý video,... Možná je to uplně od věci, ale radši to tady zmíním,... Tam mi to dělalo hlavně u tv karty a myslím že přesně tohle jedna norma byla ok a ta druhá byla uplně černá, jenom zvuk,...
Wlcheck (86)|6.12.2006 16:24
U me to bylo z duvodu prohozenych paru v konektoru - rozebral, prepajel, a slo to v pohode...
btw. resil jsem to se starou GeForce 4 MX :D