reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

GeForce 9800GTX+ 1GB a Nvidia ovladače

1falko (7)|2.2.2009 20:28
Mám problém při instalaci nejnovějších ovladačů ze stránek Nvidie na grafickou kartu GeForce Gigabyte 9800GTX+ 1GB. Při instalaci mi vždy vytuhne PC, takže ovladače se nenaistalují a já nakonec musím restartovat a vrátit se tak k původním ovladačům přes bod obnovení. Ovladače ze stránek Gigabyte nainstaluju, ale jsou někdy ze září 2008.

Někdy se mi také při hraní GTA IV (originál) stane, že hra spadne s chybovou hláškou : GTA 4 ERROR: Out of video memory
689294144 737558528

Zkoušel jsem přeinstalaci a ta nepomohla.

Používám sestavu
AMD Pheonom X4 2,2 GHz
deska Biostar TF8200 A2+
4 GB DDR2 667Mhz
windows Vista Home Basic

Děkuji za pomoc
KunNy (410)|2.2.2009 20:33
Zkoušel jsi přeinstalaci čeho? Zkus kompletně odebrat drivery na GK např pomocí programu Driver Cleaner nebo Driver Sweeper a následně nainstalovat poslední WHQL drivery ze stránek nvidie. Popř zkusit ovladače nainstalovat v Nouzovém režimu (po POSTu mačkej F8 a vyber Nouzový režim). Stahuješ ovladače pro Vistu?
trodas (1753)|2.2.2009 21:15
Visty jsou na ovladace docela vybirave a je mozne, ze bez pouziti 64bit verzi Vist nepujdou nove ovladace nainstalovat. Celkovy soucet ram jde totiz pres 4G limit 32bit OS a tim padem je docela dobre mozne, ze jen starsi verze (nebo nejak upravene?) Gigabyte ovladace se daji nainstalovat.
Dalsi moznost je vyhodit 2G pamet, nechat tam jen 2G, nainstalovat a vratit 2G zpet :)
1falko (7)|2.2.2009 22:06
Přeinstalaci Vist, kompletní. Zkoušel i odstranit ovladače karty klasicky ODEBRAT a pak tam rovnou lupnout nové. Nepomohlo to. Visty mám 32bit. V nouzovém režimu mi je to sice nainstalovalo ale na závěr po restatru Vist a přechodu do normálního spuštění tam ovladače nebyly. Tu paměť vyndat jsem nezkoušel.
trodas (1753)|3.2.2009 00:12
Zkus... 32bit je 32bit...
EditorPO (2819)|3.2.2009 00:19
A hlavne najprv instalovat ovladace maticnej dosky (chipset a vsetky komponenty). Urob si potom hned ghosta na druhu particiu, aby si nemusel stale preinstalovavat.
Az potom davaj nove ovladace na GK http://www.nvidia.com/object/winvista_x86_181.22_whql.html
1falko (7)|5.2.2009 17:27
Tak jsem zkusil vyndat 2 GB RAMky a pak znovu nainstalovat nejnovější ovladače Nvidie. Bohužel výsledek stejný. Opět to při instalaci vytuhne a dál už se nic neděje. Restart je třeba dát dvakrát, kde po druhé vyskočí nabídka Spostit v posledním funkčním stavu (bod obnovení). Může být problém v kartě?
Devil... (122)|15.2.2009 16:23
zdravim vsechny,
mam tentyz problem.
Graficka karta Gigabyte 9800GTX+ 1Gb hledal jsem na netu a nasel jsem ze to dela spatny Bios v graficke karte, probira se to zde: http://forums.nvidia.com/index.php?showtopic=84478&st=240
je nutne udelat Flash Biosu. Sam bych ho rad udelal abych mohl dat novejsi ovladace, ale bojim se toho nevim presne jak na to a netroufam si moc prekladat anglicka fora a zkouset.
Jinak grafika beha nadherne a zatim jsem nenasel hru kterou by to nezvladalo na plno, tedy krom GTA IV ale tam hraje roli vice faktoru a hlavne CPU. Kvuli tomu bych rad zkusil novejsi ovladace jestli bych si pomohl.....

Nedokazal by mi nekdo poradit jak na ten Flash??? jestli je to dobra volba ho vubec delat a jak to nejlepe provest.

Dekuji vsem za rady a odpovedi
1falko (7)|16.2.2009 17:19
Devil: taky jsem tam na to koukal, ale jak poznat, který Bios je třeba použít. Anglina je pro mě španělská vesnice a něco zkusit, co pak nebude fungovat. Třeba někdo poradí. Původně jsem si myslel, že je asi problém v kartě, ale jak je vidět, je to někde jinde.
Devil... (122)|16.2.2009 20:11
[QUOTE=1falko;220196]Devil: taky jsem tam na to koukal, ale jak poznat, který Bios je třeba použít. Anglina je pro mě španělská vesnice a něco zkusit, co pak nebude fungovat. Třeba někdo poradí. Původně jsem si myslel, že je asi problém v kartě, ale jak je vidět, je to někde jinde.[/QUOTE]Ja jsem to procetl cely, ale zatim co jsem se docelt je uspesnost 50:50.
Jakou mas verzi Biosu? Ja mam F10 a co jsem se docetl tak na ni dat F11 nebo F12 ale nekdo si stezuje ze je to pak jeste horsi nebo lepsi pak ze otacky ventilatoru stoupnou na 100% z puvodnich 40% co to toci ted. A to bych nerad jelikzo uz ted mi prijde ze je docela hlucny.
Pak tam nekdo psal ze tam dal F1 Bios i kdyz by se to nemelo a ejhle ono to funguje, nekdo zas psal ze mu to uskodilo. Pak tisice ruznych zpusobu jak Flashovat ale radeji bych videl cestinou napsano podrobne od nekoho jak na to, ale jedine v pripade ze s tim ma zkusenosti.

Docela se toho bojim, ale ty nove ovladace me lakaji zkusit cim dal tim vic. Ne ze by to bylo potreba vsechno beha na jednicku krom teda GTA u kteryho mam v prumeru 22FPS spis min a to mi prijde docela malo. Ale to budou delat asi ty ovladace. Kdyz jsem mel starou 7900GS tam pomohli hodne....

Kdyby jsi neco nasel noveho ohledne GTX+ napis prosim budu rad, googlim jak se da :(
1falko (7)|17.2.2009 17:18
Taky bych měl mít f10. verze 62.92.62.00.10 Mě tedy hlavně štve, že to dělá tyhle potíže. Ta hlučnost s narůstajícím výkonem je fakt hrozná. Uvažuju o tichém ventilátoru http://shop.aqcomp.cz/?Mode=Sti&StiId=-23110

Toho flashnutí se taky bojím, tak ještě vyčkám, jestli někdo neporadí ;)
Devil... (122)|17.2.2009 17:26
[QUOTE=1falko;220613]Taky bych měl mít f10. verze 62.92.62.00.10 Mě tedy hlavně štve, že to dělá tyhle potíže. Ta hlučnost s narůstajícím výkonem je fakt hrozná. Uvažuju o tichém ventilátoru http://shop.aqcomp.cz/?Mode=Sti&StiId=-23110

Toho flashnutí se taky bojím, tak ještě vyčkám, jestli někdo neporadí ;)[/QUOTE]me jede vetrak stale stejne dneska to zkusim poradne prozkoumat co a jak.
Ale kupovat jiny chladic se mi opravdu nechce...vrazet jeste litr do grafiky za 5 000,- to opravdu ne.
Co jsem tak vycetl tak lide maji ruzne potize uz od zacatku: padaji hry, artefakty po chvili hrani vysoke prehrivani apod...
Dostal jsem radu at si pomoci te utility od GB @Bios zalohuji stavajici a dam tam F11, kdyby byli problemy mam tam vratit zpatky origo, ale moc se mi do toho nechce.
Pak jsem dostal taky radu at downgraduji na F1 Bios ale to se musi pod Dosem prikazem, ale tomu moc neverim a docela se toho bojim.
Sem stale na vazkach... :(
Devil... (122)|19.2.2009 18:40
Tak se tu objevil jeden navod:
http://forums.nvidia.com/index.php?s=&showtopic=84478&view=findpost&p=507568

vypada to ze to lidem funguje jak ma i ten 2D/3D mod... ale staaale nevim jestli to mam zkouset nebo nee... vetrak by bezi stale na 100% a to by se mi moc nelibilo..
1falko (7)|21.2.2009 12:15
Tak jsem to rozchodil :)) Zde jsem stáhl program na flashnutí http://www.gigabyte.com.tw/Support/VGA/Utility_DownloadFile.aspx?FileType=Utility&FileID=91
program jsem naistaloval a zjistil verzi biosu (F10)

pak samotný bios f12 http://www.gigabyte.cz/download/vga/bios/21231/ bios (.exe) se otevřel do adresáře a pomocí programu na flashnutí našel a flashnul

pak nainstaloval nové ovladače Nvidie a funguje to :)))
Devil... (122)|22.2.2009 10:11
[QUOTE=1falko;222273]Tak jsem to rozchodil :)) Zde jsem stáhl program na flashnutí http://www.gigabyte.com.tw/Support/VGA/Utility_DownloadFile.aspx?FileType=Utility&FileID=91
program jsem naistaloval a zjistil verzi biosu (F10)

pak samotný bios f12 http://www.gigabyte.cz/download/vga/bios/21231/ bios (.exe) se otevřel do adresáře a pomocí programu na flashnutí našel a flashnul

pak nainstaloval nové ovladače Nvidie a funguje to :)))[/QUOTE]ty jsi to nakonec delal pres ten @Bios?? a co vetrak?? zvysil otacky?? to me hlavne zajima...bych to zkusil taky ale nechci si z grafiky udelat triskac
Devil... (122)|22.2.2009 15:56
Tak mi to nedalo a taky jsem Flashnul na Bios F12 pomoci NVFlashe a bez problemu, funguje plno veci co predtim vubec neslo, nove ovladace jedou jak maji.
Body v 3D Marku 06 stejne, vykon ve hrach co jsem zatim zkusil se zlepsil, otacky ventilatoru jsou porad stejne. To jak psali ze jim drive tocil 40% a ted 100% je naprosta blbost, vetracek toci celou dobu jak pred tak po flashi stejne. Veskere programy jako Everest a pod ukazovali spatne hodnoty. 2D a 3D mod funguje take bez problemu.

Ostatnim kdo maji stejne problemy vrele doporucuji novy Bios, bal jsem se toho, ale neni proc....
1falko (7)|22.2.2009 17:13
No tak vidíš ;) hlavně že to šlape :))
Devil... (122)|22.2.2009 17:58
[QUOTE=1falko;222652]No tak vidíš ;) hlavně že to šlape :))[/QUOTE]
slapeee, uz jsem spokojeny :D:D
lukbe (12)|13.3.2009 12:14
Dobry den, ti co mají problem s novými ovladači tak bych mel prone rešení, já vlastni graf. kartu Nvidia 8600 GTS a zde me take zlobyli ovladace .Mel jsem v pc ovladace so byli ke grafice a nainstaloval nove z nvidia a po restartu mi nabehl system a nejednou tma, tak jsem dal nouzák a odinstaloval ty z nvidi a hodil tam ty od karty.. Jednou po reinstalu systemu jsem tam hodil hned ty z Nvidia a jeli jako fik. takze musite na cistou kopii systemu dat hned ty z nvidia..!!
Devil... (122)|13.3.2009 13:51
[QUOTE=lukbe;229161]Dobry den, ti co mají problem s novými ovladači tak bych mel prone rešení, já vlastni graf. kartu Nvidia 8600 GTS a zde me take zlobyli ovladace .Mel jsem v pc ovladace so byli ke grafice a nainstaloval nove z nvidia a po restartu mi nabehl system a nejednou tma, tak jsem dal nouzák a odinstaloval ty z nvidi a hodil tam ty od karty.. Jednou po reinstalu systemu jsem tam hodil hned ty z Nvidia a jeli jako fik. takze musite na cistou kopii systemu dat hned ty z nvidia..!![/QUOTE]Toto je blbost co píšeš, vše je už dávno vyřešené a to díky flashe nového Biosu. A jak píšeš dát nové (takze musite na cistou kopii systemu dat hned ty z nvidia) to byla první věc co jsem udělal. U grafických karet nikdy nedávám ovladače na přiloženém CD ale rovnou stahuju nejnovější z netu .....
mEEx (1)|14.3.2009 15:50
Zdravím

Mám stejný problém jako ostatní na foru s ovladači k této gr. kartě. Když sem si četl o stáhnutí programu a nového biosu od gigabytu tak sem to šel zkusi.

Nastal problém už při spuštění programu. " No Card found" a kdyz se spustil tak v kolonce BIOS version: Unknown a kdyz se snazim flashnout tak to taky hodí error.

Poradí někdo co s tím?
Devil... (122)|14.3.2009 21:48
[QUOTE=mEEx;229450]Zdravím

Mám stejný problém jako ostatní na foru s ovladači k této gr. kartě. Když sem si četl o stáhnutí programu a nového biosu od gigabytu tak sem to šel zkusi.

Nastal problém už při spuštění programu. " No Card found" a kdyz se spustil tak v kolonce BIOS version: Unknown a kdyz se snazim flashnout tak to taky hodí error.

Poradí někdo co s tím?[/QUOTE]
Dělal jsem to podle tohoto návodu:
http://forums.nvidia.com/index.php?s=&showtopic=84478&view=findpost&p=507568
je to opravdu jednoduché a když budeš dělat krok po kroku nic nemůžeš zkazit.

A jedna rada:
Vytvoř si to složku jak tam píši atd... pak restartuj pc, zakaž veškeré sítově karty, ze správce úloh vypni co můžeš (pokud tedy víš co přesně vypnout aby to nebylo ještě na škodu) - jsou to programy jako Skype, ICQ apod, zakaž a vypni antivir firewall atd...

a pak udělej samotný flash biosu a pojede všechno jak má. Ten problém co píšeš ty mělo více lidí a pomocí nVFlashe bez problémů. A ještě jedna rada, podívej se na štítek grafiky jaké máš označení jako na obrázku v tom rámečku: http://ggts.gigabyte.com.tw/FileList/715582/vgalot2.jpg

Pokud tam máš C1 nebo D1 můžeš flashovat pokud nemáš, nedělej to viz zpráva od Gigabyte:

(1) Please confirm the last 2 digits of your VGA LOT No. is "C1" or "D1". (For VGA LOT No. identification, please kindly refer to attached picture file)

(2) If the last 2 digits of your LOT No. is "C1" or "D1", please download the VGA @BIOS Beta version, and update the attached VGA BIOS then test with the latest driver again. To download the VGA @BIOS Beta, please click HERE.

Please notice, do not flash the attached BIOS if the last 2 digits of your VGA LOT No. is not "C1" or "D1".

And if the last 2 digits of your VGA LOT No. is not "C1" or "D1", or the problem still occurs after updating the VGA BIOS, please kindly inform us again, sorry for the inconvenience.

At last, if you have any further question or suggestion about our products/service, please do not hesitate to contact with us. We will try our best to help you resolve the problem ASAP.

Regards,
GIGABYTE TECHNOLOGY


Hodně štěstí a pak podej info jak si dopadl :)