reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jakou LCD TV

honejs (1)|2.2.2009 21:29
Zdravim lidi. Chci si koupit LCD TV 32(82cm). Mám na to 18000Kč. Vlastním satelit od Digi Tv a proto chci vědět jakou by jste doporučili. Koukal jsem a co by jste říkala na:
PHILIPS 32PFL7403D nebo SAMSUNG LE32A756. Pokud ne tak jakou by jste doporučili? Děkuji všem
Honza23 (490)|2.2.2009 22:01
Od Digi TV nečekej žádnou extra kvalitu obrazu,jinak ten Samsung je dobrej
Janyk1 (997)|2.2.2009 22:01
Já jsem nedávno kupoval TV prarodičům, a bral jsem Samsunga LE32A559 a není vůbec špatnej, asi si jej domů pořídíme také a uvažuji o nějaké vyšší verzi, tak ta šestková řada, nevím ale moc, v čem jsou ty vyšší lepší.
K věci: Philipse neznám a Samsunga bych mohl doporučit.
Salamander (6177)|2.2.2009 22:10
Mozna tenhle dotaz smeruj spis na TVFreak :)

A co jsem slysel, tak nejkvalitnejsi obrazovky maji TV od LG a Philipsu
Likos (1)|13.3.2009 20:05
Rovněž výborný obraz z dv-btv a satelitu má Philips 37PFL5403D v plném HD nebo Philips řady 7603 s podsvíceným panelem. Oba můžu doporučit.
Richmond (8084)|13.3.2009 20:16
Me by zajimalo skoro totez - LE40A786 (LED) nebo LE40A856, popr. nejaky Philips? Mam na to +/- 35k
grafnev (69)|16.3.2009 15:01
Osobni zkusenosti s vyberem televize:
1) Kontrast (cim vetsi tim lepsi) no nevim, prvni vec co jsem u tv (SHARP LC-32D44E) udelal je, ze jsem ji hodil do eko rezimu aby mi to nevypalilo oci. Navic v tom ekorezimu je obraz hladci.

2) Ovladac velice dulezita vec, zda sedi do ruky + rozumne rozvrzeni knofliku

3) Rychlost prepinani programu, tohle nevim kde zjistit, kazdopadne tomu sharpu to trva celkem dlouho

4) Vstupy - hodi se treba vstup z pocitace

5) Full HD x HD Ready - hd ready je kec, full HD pokud bude treba blueray mechanika, jinak podle me nema smysl.

6) Nejake rozumne roztahovani obrazu, nevim jak ostatni typy LCD, ale u te co mam je asi 6 ruznych zpusobu jak nalozit s obrazem, takze spokojenost (original, panorama, 14:9, 16:10 a jeste asi 2)

7) Jake HDMI to zvlada, pro pripad pripojeni pocitace

8) Vykon reproduktoru ... minimalne 10W

9) Prijemne ovladani ... mam na mysli menu atd., celkem dulezita je moznost ceskeho menu (uz jsem narazil na to, ze naprosto stejny typ televize jeden den v obchode ceske menu mel a druhy den ne)

10) 3D hrebenovy filtr - kravina je to na analog

Co tak mam info z obchodu tak jsou takove ruzne vychytavky, typu vyrobce A pouziva obrazovky od vyrobce B, vyrobce C ma stejnou elektroniku jako vyrobce D atd. takze pak se muze stat ze vlastne ten samsung je ma stejnej panel jako LG atd. Dalsi info je, ze klasicti vyrobci Sony, LG, Samsung, Panasonic, Philips, Sharp jsou na tom v te nejklasictejsi kategorii temer stejne.

Standard 32'' TV bez FULL HD by mela jit sehnat do 13k.
livenriot (1)|5.8.2009 08:32
Doporučuji Samsung le32a656, nejlepší tv na trhu a stojí kolem 15 tis.
ICEBOSS (3435)|12.8.2009 13:51
[quote=honejs;214322]Zdravim lidi. Chci si koupit LCD TV 32(82cm). Mám na to 18000Kč. Vlastním satelit od Digi Tv a proto chci vědět jakou by jste doporučili. Koukal jsem a co by jste říkala na:
PHILIPS 32PFL7403D nebo SAMSUNG LE32A756. Pokud ne tak jakou by jste doporučili? Děkuji všem[/quote]
pripojeni od digitv jde z intelsatu a kvalita je opravdu nizka, az mizerna, skoro na urovni pozemniho digi vysilani - uplna hruza (na 40" televizi prakticky nesledovatelny). Doporucuju nakontaktovat dealera UPC - ne obchod, udela ti UPC standart (nebo starter + nejaky balicek) za rozumny prachy a kvalita je pekna.

- na LED se muzes vykaslat, je to zbytecny...
- neni od veci, aby byl 10 bitovy panel xVA, ale neni to nutnost (obraz je ale moc pekny)
- pokud budes mit kabelovku, neni spatne, aby mela televize DVB-C tuner, pokud budes mit HD programy, neni od veci podpora HDTV, nebudes pak muset mit settop box, hnusny maly sedy cinsky ovladac apod, vystacis si s kartou do CA slotu
- 100 Hz NENI nutny, zvlast pro velikosti pod 42", obraz je i pri rychlych scenach v pohode
- Full HD neni od veci, ale pokud to nebudes mit pichnuty na bluray nebo pocitac s HD ripy, tak zbytecny. misto pixlu si muzes doprat i vetsi uhlopricku
- Philips jako znacku nemam rad a LG taky ne (kdyz jsem videl ty zprzneny panely LG v monitorech HP 2475 tak teda pekne SUX!), Grundig je taky pekny shit - osklivy obraz v porovnani s ostatnimi ve stejne cene

Dobry je Samsung/Sony (je to v podstate to stejny u Sony me trosku zklamalo zpracovani, Samsungy se zase lesknou jak psi kulky), Sharp a obrazove se mi libily i Toshiby.

Moc jsem to neprochazel... zajdi si do Elvie, vem si velky prehled televizi (chtej takovou tu cernobilou tabulku s parametry televizi, ne nicnerikajici barevne letacky)

Jestli si z Brna, dam ti kontakt na svyho dealera, stoji to pres nej min nebo stejne jak na netu a priveze ti to domu.

Na tvfreaku te budou nejspis lamat na plazmu od samsungu, ale ja jsem se osobne nedal a mame LCD (Sony 40W4000).
Richmond (8084)|12.8.2009 14:27
Na HD je snad DVB-S ne?
Jinak Philips jako znacku taky nemam rad, ale ty novejsi televize s VA/IPS panelama jsou opravdu krasny, maji vcelku jeednoduche a prehledne menu a prijemnou cenu, na druhou stranu nemaji tak rychlou kompenzaci pohybu jako Samsung/Toshiba.
Samsung (od 6-kove rady a vyse) ma takovej neutralni obraz, narozdil od Sony nemaji tak prepalenou cervenou barvu, ale zase maji strasny menu.
Toshiba a Sharp jsou kvalitativne moc pekny, ovsem jen nektere modely. Doporucil bych zajit nekam, kde ty televize hrajou vedle sebe aby se dalo porovnavat :thumb
ICEBOSS (3435)|12.8.2009 14:40
DVB-S je imho na satelit, DVB-C je na cabel, a DVB-T je na terestrialni digitalni vysilani. Sony ma krapet prepalenou cervenou, ale casem je to i celkem fajn. Navic s barvama se da i trochu vyhrat.

Zajit si na porovnani nekam do supace (supermarketu) je celkem blbe, maji to tam tak poruznu poprepojovany a clovek pak nepozna co je telka a co je pripojeni
Richmond (8084)|12.8.2009 15:16
[quote=ICEBOSS;281155]Zajit si na porovnani nekam do supace (supermarketu) je celkem blbe, maji to tam tak poruznu poprepojovany a clovek pak nepozna co je telka a co je pripojeni[/quote]
No ja myslel DVB-T s HD MPEG4 (mel jsem za to, ze se to oznacuje S)...
Ono v supermarketech jsou vetsinou vystaveny takovy ty "lezaky" a 2-3 roky stary modely a tem bych se vyhnul obloukem. Zkusil bych alespon Datart (tam bych si zase dal pozor - s oblibou tam pousti "eye-candy" HD dema, lepsi je treba neco ze satelitu nebo tak neco)
husky14 (4214)|12.8.2009 15:22
[quote=Richmond;281169]No ja myslel DVB-T s HD MPEG4 (mel jsem za to, ze se to oznacuje S)...[/quote]Ee, je to jak psal ledovej, DVB-S je satelit ;)
ICEBOSS (3435)|12.8.2009 15:45
Datart je taky nebezpecnej. maj treba vyrobky vyrobeny jen pro ne. A prodejci jsou tam uplne tupi. Treba pri nakupu pracky mi zenska tvrdila, ze se k ni da prikoupit aquastop hadice. No a neda, v Siemensu na me cumeli jak na tele na novy vrata.

PS: tak tohle me nasssss..........

http://www.datart.cz/katalog/LCD-Televize-Sony-KDL40W4000K.html

jestli je to pravda, tak jsem nassssssss.... :), mi ji kupovali mnohem draz a to byla nejlevnejsi na celym netu, kdysi stala kolem 40K, je to dobry model, jediny co mu chybi je 100Hz, ktery se da ozelet. datartu bych moc neveril, maji tupe (pripadne arogantni) prodavace.

A samozrejme je to super nakup.
bromhexin0 (1)|4.4.2013 20:50
Ahojte chcem si kupit novy tv ale neviem sa rozhodnut pre ktory. Mozte prosim poradit ze ktory a preco? Samsung UE40ES7000S vs LG 42LM860V Dakujem