reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

PC se samo vypne nebo ho nelze zapnout

libmot (0)|3.2.2009 15:10
U mého staršího PC přestala fungovat myš přes PS/2 resp. libovolná myš v PS/2 způsobovala restarty PC, když jsem začal používat myš do USB zdánlivě to problém vyřešilo, ale po čase se začalo dít něco obdobného i bez PS/2 myši a v tuto chvíli PC nedokaže ani "dojít" do stavu úplného načtení systému a vypne se (všechny ventilátory se točí, led na MB svítí, PC lze vypnou jedině odpojením od sítě - nereaguje na vypínáč na skříni). Opakovaný pokus o zapnutí uvede PC do předchozího stavu - viz závorka. Pokud resetuji CMOS, začne znova nabíhat výše uvedeným způsobem.
Zkoušel jsem vyměnit/odpojit jednotlivé paměťové moduly, bez výsledku resp. mněl jsem od základní desky dopojeno úplně vše včetně HD (byl jen MB, CPU, RAM - PC zůstalo stát u hlášky "není z čeho bootovat") a po určitém čase došlo k vypnutí i u této konfigurace.

Poradíte?

ps:nemám jak vyzkoušet zdroj
astec (1823)|3.2.2009 15:12
[QUOTE=libmot;214576]U mého staršího PC přestala fungovat myš přes PS/2 resp. libovolná myš v PS/2 způsobovala restarty PC, když jsem začal používat myš do USB zdánlivě to problém vyřešilo, ale po čase se začalo dít něco obdobného i bez PS/2 myši a v tuto chvíli PC nedokaže ani "dojít" do stavu úplného načtení systému a vypne se (všechny ventilátory se točí, led na MB svítí, PC lze vypnou jedině odpojením od sítě - nereaguje na vypínáč na skříni). Opakovaný pokus o zapnutí uvede PC do předchozího stavu - viz závorka. Pokud resetuji CMOS, začne znova nabíhat výše uvedeným způsobem.
Zkoušel jsem vyměnit/odpojit jednotlivé paměťové moduly, bez výsledku resp. mněl jsem od základní desky dopojeno úplně vše včetně HD (byl jen MB, CPU, RAM - PC zůstalo stát u hlášky "není z čeho bootovat") a po určitém čase došlo k vypnutí i u této konfigurace.

Poradíte?

ps:nemám jak vyzkoušet zdroj[/QUOTE]

Obávám se že je to základní deska...
speedsnail (4876)|3.2.2009 16:10
Bylo by dobré zkontrolovat kondenzátory na desce a ve zdroji. Pokud najděš nafouknuté nebo vyteklé, je příčina jasná.
kevin00 (10238)|3.2.2009 16:15
Napiš celou sestavu i se zdrojem a jeho wattáží.
LED na motherboardu jsou k čemu ? Indikují pouze informační stav např. vytížení procesoru (např. Gigabyte) nebo indikují funkčnost (např. MSI).
Když jsi zkoušel PC bez zbytečných komponent, nechal jsi zapojen pouze jeden modul RAM do slotu DIMM1 (pokud jich máš více)? Jestli ano, jsou pak již 2 možné závady. Zdroj či motherboard.
libmot (0)|3.2.2009 20:16
Díky za názory, podařilo se mi zapůjčit jiný zdroj a vše šlape jak hodinky. Bohužel se sešly 2 závady v krátkém časovém období. 1) odešla PS/2 myši 2) odešel zdorj (a díky bohu sebou nic nevzal)