reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

V čem editujete PHP soubory?

petr.svec (320)|4.2.2009 13:06
zajímá mě hned několik hledisek:

- freeware i pro komerční použití
- pro windows a případně i pro linux
- barevné zvýraznění jazyka atd.
- podpora parsování, debugru atd.
- pokročilé funkce zobrazení (jako zbalit a rozbalit funkci atd.)
Dojigiri (1629)|4.2.2009 14:02
Já konkrétně v PSpadu (nepotřebuju debugging, tak ani nevím, jestli ho nějak umí, spíš ale asi ne).

Můžeš zkusit PDT pro Eclipse, vypadá docela slibně a mohlo by to umět všechno zmiňovaný (našel jsem to teď na google, osobní zkušenosti nemám, ale asi ho brzo vyzkouším).
matyyy (2527)|4.2.2009 18:10
běžně používám pspad

jinak v linuxu jsem kdysy používal quanta plus
pavel_p (993)|4.2.2009 19:41
pspad, v linuxu jsem používal vim
hippouss (246)|5.2.2009 11:08
Php Designer, kdyz sem mimo svoje pc tak ultraedit, pspad
petr.svec (320)|5.2.2009 12:30
[QUOTE=hippouss;215367]Php Designer, kdyz sem mimo svoje pc tak ultraedit, pspad[/QUOTE]

krásný ale, až na ten PSPad to nespľňuje jednu zásadní věc... freeware
astec (1823)|5.2.2009 14:10
[QUOTE=petr.svec;215387]krásný ale, až na ten PSPad to nespľňuje jednu zásadní věc... freeware[/QUOTE]

Asi jsem slepý......

http://www.pspad.com/cz/


PSPad editor je [FONT="Arial Black"][SIZE="6"]volně šiřitelný (freeware)[/SIZE][/FONT] univerzální editor, určený pro operační systém Microsoft Windows, který využijí všichni, kteří:

pracují s prostým textem - velké možnosti formátování textu
vytvářejí webové stránky - obsahuje řadu unikátních funkcí, které ušetří spoustu času
programují a potřebují IDE pro svůj kompilátor - odchytávání a parsování výstupu kompilace, integrace helpu, porovnávání verzí...
Podrobnosti o změnách, novinkách a opravách si přečtěte v sekci editor PSPad - změny

Na stránkách PSPadu máte k dispozici diskusní fórum o editoru PSPad, kde si po registraci můžete ve vašem profilu nastavit zasílání zpráv z této konference na e-mail a e-mailem můžete do konference o PSPadu také přispívat a odpovídat.

V diskuzním fóru jsou průběžně zveřejňovány beta verze programu PSPad, které si můžete stáhnout a otestovat tak nové funkce PSPadu.

Podslední zveřejněný build ve fóru: 4.5.4 (2335)
Dojigiri (1629)|5.2.2009 14:27
[QUOTE=petr.svec;215387]krásný ale, až na ten PSPad to nespľňuje jednu zásadní věc... freeware[/QUOTE]

[QUOTE=astec;215430]Asi jsem slepý......

PSPad editor je volně šiřitelný (freeware)...[/QUOTE]

Já bych řek, že význam věty je takový (i když, pravda, kostrbatě napsáno), že všechno kromě PSpadu není freeware (pspad je, ale php designer a ultraedit nejsou).

Každopádně koukám, že nejsem sám, komu na PHP PsPad celkem stačí :D, je to dobrej editor.
hippouss (246)|5.2.2009 16:37
[QUOTE=petr.svec;215387]krásný ale, až na ten PSPad to nespľňuje jednu zásadní věc... freeware[/QUOTE]
tak jasny, ale psal ste par hledisek, ktere chcete zohlednit a prioritu ste u nich nepsal, tak sem napsal par dobrych moznosti... vyber uz je na vas

PSpad zas neumi debug myslim, ktery mate taky v hlediskach;)
Intri (3490)|5.2.2009 16:40
PSPad je na stopro freeware. Taky jsem ho používal, když bylo na co, rozhodně bych jej doporučil.
astec (1823)|5.2.2009 17:44
[QUOTE=Dojigiri;215438]Já bych řek, že význam věty je takový (i když, pravda, kostrbatě napsáno), že všechno kromě PSpadu není freeware (pspad je, ale php designer a ultraedit nejsou).

Každopádně koukám, že nejsem sám, komu na PHP PsPad celkem stačí :D, je to dobrej editor.[/QUOTE]

No však jsem za tu mýlku dostal od tazatele -RB.....
pavel_p (993)|5.2.2009 22:19
Možná bude tvoje požadavky splňovat NetBeans IDE 6.5, ale je to obluda. Používám ho jen na Javu, na PHP ani nic jiného ne. Tam opravdu PSPad a jako debugger pak v Linuxu PuTTY a tail -f /var/log/httpd/error_log :) Za pokus s NB nic nedáš ... krom pár hodin času.
Fičury pro PHP: http://www.netbeans.org/features/php/index.html Video vypadá slibně.
CommanderZ (512)|7.2.2009 10:29
Eclipse PDT - je free a je to nejmocnejsi IDE co pro php je. Drahe Zend Development Environment je toto akorat rozsirene o nejake dalsi featury (integrace zendich veci).
mech13 (5526)|7.2.2009 10:58
ja edituju temer vse v notepad++ (samozdrejme free)
marcus33 (14)|7.2.2009 21:30
Na Windows 100% PSPad, ten ma tolik moznosti, ze je snad ani vsechny nemas sanci pouzit. Mozna je neco lepsiho na PHP, ale PSPad je univerzalni.

Jeste pred nim jsem pouzival cosi, co se jmenovalo 1stPage 2000 - hlavne na PHP a HTML. Pamatuju si, ze 1stPage melo nejakou uzitecnou vec, co PSPad nema (divim se ze je to vubec mozny), ale za boha si nemuzu vzpomenout co.
Dojigiri (1629)|13.2.2009 10:40
Včera jsem zkusil rozchodit Eclipse PDT a hlavně ten debugging, sice to trochu trvalo a zpočátku jsem se v tom dost ztrácel, neni to úplně easy, ale po několika hodinách zkoušení se mi to podařilo rozject a funguje to celkem suprově - debugging přes XDebug, kterej se musí spouštět z PHP serveru (to byla největší potíž to rozchodit, protože se to musí rozject jako Zend Extension a ne jako normální extension, protože jinak nezastavuje na breakpointech), dokonce umí i profiling, takže dost super záležitost. Lze použít i Zend Debugger, ale ten neni free (alespoň co jsem pochopil po krátkým zkoumání, moc jsem se tím nezabejval). Už mi to frčí že jde normálně dělat breakpointy, krokovat skripty atd., takže celkem solidní záležitost :)

Editovat jsem ještě zatím moc nezkoušel, takže nemůžu říct jak moc dobrej/špatnej je to editor, ale vypisuje to slušný errory a warningy, umí i kontextovou dokumentaci, připadá mi to dost dobrý :thumb
MartyMcFly (222)|17.3.2009 13:23
Osobně rád používám nové NetBeans nebo BlueFish či PSpad to je taková dost obvyklá kombinace. Dost záleží na tom na jaké platformě pracuji, ale právě nové NetBeans tj. PHP verze u mě začíná hrát prim díky své své podpoře více platforem :-)

Howk.
W3$cD0n3 (43)|7.6.2009 07:22
jj PSpad ... hodne znamy a dobry editor .. doporucuju !
faugusztin (453)|7.6.2009 10:32
Eclipse PDT. Editor dostacujuci, CVS/SVN neprekonatelne.