reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

GigaByte HD4850 R485OC-1GH 1GB-Problém s ventilátorem

jirka007CZ (22)|4.2.2009 14:41
Pořídil jsem si výše zmíněnou grafickou kartu. Nyní již spokojenost ale měl jsem nemálo problémů s její instalací do mé relativně starší sestavy. Karta krátce, nebo při náběhu systému padala, přisuzoval jsem slabému zdroji...dodal jsem silnější zdroj ale karta se udržela ale občas padala hlavně při náznaku zátěže. V ati catalystu mě však zarazila teplota karty která byla okolo 115°C, což se mi zdálo trošku hodně a tam to všechno začalo. Je jasné že při sebemenším zatížení šla teplota ještě výš a to už díky bohu nevydržela a odpojila se. Tak jsem zalez do bedny a zjistil jsem že se netočí ventilátor a chladí se pouze pasivně. To bylo celkem divný tak jsem si s nim hrál a když jsem do něj lehce šťouchnul tak se roztočil a teplota bez problému během několika vteřin klesla na standartních 35°C. Takhle se občas ventilátor roztočil a občas ne...ted už je pravidlem že se prostě sám neroztočí. Moje otázka je jasná...Proč a jak z toho ven...Nějak mi nepřipadá normální pustit počítač, otevřít bednu, šťouchnou do větráku a zase jí zavřít...Po týhle proceduře je už všechno v pořádku i v maximálnim zatížení...Děkuji moc...
cool.user (2822)|4.2.2009 14:45
Reklamace. Samozrejme ti muzem poradit nekolik reseni, ale ta karta je proste vadna a tohle neni jeji standardni chovani a bylo by zbytecne se namahat kdyz ji muzes a mel bys ji reklamovat.
jirka007CZ (22)|4.2.2009 15:02
A je teda chyba přímo na kartě nebo je to jen ventilátorem?
cool.user (2822)|4.2.2009 15:04
[QUOTE=jirka007CZ;214977]A je teda chyba přímo na kartě nebo je to jen ventilátorem?[/QUOTE]

Cert vi. Mozna karta dava male napeti ventilatoru, mozna je vada ve ventilatoru, tezko odhadnout.