reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ASUS A7V8X-X zaheslovaný BIOS

lape (109)|4.2.2009 21:39
Zdravím.Potřeboval bych radu.Dal jsem synovci můj starý PC a nějak se mu zřejmě podařilo zaheslovat BIOS.Prostě při startu naběhne logo ASUS a když zmáčknu tabulátor,aby naskočili win,tak to skočí do BIOSU a tam to chce vložit heslo,které jsem tam já nikdy neměl a ani když jsem mu předával zformátovaný komp s novýma windows tam žádné heslo nebylo.Synovci je 7 roků,takže kdoví co pomačkal.Zatím se to dá udělat tak,že se restartuje comp a napodruhé už to naběhne,ale je to dost otravné a hlavně jak si to zaviruje,nebo se něco pokazí,tak nevím jak to budu formátovat a instalovat win z bootovacího cd když se nedostanu do BIOSU.Takže by mě zajímalo,jestli se dá ten požadavek na to heslo nějak odstranit.
KunNy (410)|4.2.2009 21:42
Vymazat CMOSku (buď jumperem nebo vyjmutím baterie na minutku).
Jinak existují ještě tzv univerzální hesla, každý výrobce jich má několik (desítek), takže je to dost o štěstí a né vždy to funguje. Už je to nějáká doba co jsem o tom četl, tuším že to bylo na soom.cz
lape (109)|4.2.2009 21:49
Tak se ještě zeptám co je to CMOS?No zkusím to s tou baterkou,snad to pomůže.Zatím dík za radu
EditorPO (2819)|4.2.2009 21:49
[quote=lape;215142]když zmáčknu tabulátor,aby naskočili win,tak to skočí do BIOSU a tam to chce vložit heslo,které jsem tam já nikdy neměl[/quote]
Preco stlacas tabulator? Win ti nabehne aj bez toho.

Existuju DOS aj WIN utility, ktore dokazu tieto hesla odstranit. Hladaj na Google.
robky (3195)|4.2.2009 21:50
[QUOTE=lape;215153]Tak se ještě zeptám co je to CMOS?No zkusím to s tou baterkou,snad to pomůže.Zatím dík za radu[/QUOTE]

a nezabudni zdroj vytiahnuť z napájania
KunNy (410)|4.2.2009 21:58
CMOS je technologie výroby integrovaných obvodů (ještě že to teď berem ve škole), jinak je toho plná wikipedia a určitě pojem najdeš i ve slovníku SHW.
Pro tebe bude podstatnější informace, že je to typ paměti ve které jsou uloženy nastavení BIOSu.
lape (109)|4.2.2009 22:09
[QUOTE=EditorPO;215154]Preco stlacas tabulator? Win ti nabehne aj bez toho.

Existuju DOS aj WIN utility, ktore dokazu tieto hesla odstranit. Hladaj na Google.[/QUOTE]

No tabulátor mačkám proto,že naskočí jen logo ASUS a nic se dál neděje,pak jsou tam vypsané možnosti buď zmáčknout Tabulátor pro nabíhání systému,nebo DEL+ něco aby se dělo něco jiného,teď přesně nevím co :) Ale pokud nezmáčknu nic,tak tam bude akorát viset logo ASUSu klidně rok a nic se nebude dít.Ono se mě to občas stávalo,že naběhlo to logo,ale po zmáčknutí tab už jel windows kdežto teď to skočí do biosu a je to v háji. No,ale pokud bude stačit na chvíli vyndat baterku,tak to bude gut.Takže první prubnu tuto možnost,až pokud by to nepomohlo přejdu ke složitějším operacím :)
EditorPO (2819)|4.2.2009 22:10
[quote=lape;215165]No tabulátor mačkám proto,že naskočí jen logo ASUS a nic se dál neděje,pak jsou tam vypsané možnosti buď zmáčknout Tabulátor pro nabíhání systému,nebo DEL+ něco aby se dělo něco jiného,teď přesně nevím co :) Ale pokud nezmáčknu nic,tak tam bude akorát viset logo ASUSu klidně rok a nic se nebude dít.Ono se mě to občas stávalo,že naběhlo to logo,ale po zmáčknutí tab už jel windows kdežto teď to skočí do biosu a je to v háji.[/quote]
Ale to nie je normalne. Skusal si najst novsi BIOS?

Vedel by si presne napisat, co je pri tom uvodnom logu za text? Mozno to bude dost podstatna informacia :-)

Mrkni sa na tejto stranke na sposoby obchadzania zaheslovaneho BIOSu - http://www.tech-faq.com/reset-bios-password.shtml
lape (109)|4.2.2009 22:10
Sorry za dva příspěvky,nějak to nechtělo po editaci odejít a pak se to objevilo dvakrát

[QUOTE=EditorPO;215171]Ale to nie je normalne. Skusal si najst novsi BIOS?[/QUOTE]

Ne a pochybuju,že bych ještě něco našel je to 5 roků starý comp.A nikdy s tím nebyl problém,až teď.Ono když se zbavím toho hesla v BIOSu,tak tam už to pak nastavím,aby nenabíhalo to logo a zrovna to bootovalo z hdd windows.

Tak to ti teď fakt přesně neřeknu co je tam napsané,protože to tady nemám ten počítač.Pamatuju si akorát Press Tab to continue,pak nějaké press F2 to flash utility jestli se nepletu a pak CTRL+DEL,ale to si nepamatuju k čemu to má sloužit.Něco zhruba takového je tam napsané.Ale každopádně to reaguje jen na ten tab.
robky (3195)|4.2.2009 22:21
nie je predsa nič jednoduchšie, ako vybrať už tú baterku. Pokiaľ si tam predtým nemal heslo(myslím od výrobcu) tak po zresetovaní tam nebude tiež.
Biosy heslujú väčšinou výrobcovia ntb alebo zostáv, nikdy nie priamo výrobca dosky, ktorá je určená na ďaľší predaj
lape (109)|4.2.2009 22:25
Ne ne zaheslované to nikdy nebylo.Prostě děcka zřejmě bezhlavě mačkaly až to tak dopadlo.Zitra vyndám baterku a snad to bude OK.Zatím dík všem za rady a jdu chrnět :)
Dojigiri (1629)|5.2.2009 11:27
A poté doporučuju vlézt do Biosu a zaheslovat heslem sám nějakým vlastním (který budeš znát, ale synek ne), aby se to nestalo znova :) - protože pokud se mu tohle podařilo, očividně s Biosem neumí takže není příliš žádoucí, aby do něj lezl (např. tam taky moh klidně nastavit napětí procesoru nad průrazný a zničit tak procesor, atd. - to je ještě docela štěstí, jestli jenom zahesloval bios).
lape (109)|6.2.2009 16:24
No není to synek,ale synovec :) A jinak dík za rady,nakonec opravdu stačilo jen vyndat na chvíli baterku,takže gut.