Strana 7 z 10 PrvníPrvní ... 56789 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 91 až 105 z 142

Téma: Přihlašování na fórum

Starousedlík SHW Avatar uživatele meeee
    Registrace
    Jun 2007

Taky mám pocit, že to nesouvisí s dobou neaktivity, protože když se přihlásím hned po výpadku, je na fóru přihlášeno dohromady jenom několik (jednotky) uživatelů, když před odhlášením to byly desítky.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele r34ktor
    Registrace
    Oct 2006

Evidentně se to chová nevyzpytatelně. Ovšem během procházení fóra, nebo odesílaní postu, u mě k odhlašování (zatím) nedochází.

Šéfredaktor SHW / Admin Avatar uživatele Karel Polívka
    Registrace
    May 2006

Zaměříme se na to, ale už to moc nechci zkoumat a upravovat, chci rozpojit společné přihlašování tak, že společné přihlašování bude pouze v rámci magazínů a pak samostatně v rámci fór. Udělat to jen v rámci magazínů bude snadné (teď už to tak je a je to funkční), ale v rámci fór budou nějaké úpravy potřeba. Při nejhorším i dočasné řešení, že by se do každého fóra přihlašovalo samostatně (společné přihlašování by fungovalo jen v rámci magazínů) by bylo lepší než ty stávající problémy.

StD StD je offline
    Starousedlík SHW Avatar uživatele StD
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od Karel Polívka Zobrazit příspěvek
    Zaměříme se na to, ale už to moc nechci zkoumat a upravovat, chci rozpojit společné přihlašování tak, že společné přihlašování bude pouze v rámci magazínů a pak samostatně v rámci fór. Udělat to jen v rámci magazínů bude snadné (teď už to tak je a je to funkční), ale v rámci fór budou nějaké úpravy potřeba. Při nejhorším i dočasné řešení, že by se do každého fóra přihlašovalo samostatně (společné přihlašování by fungovalo jen v rámci magazínů) by bylo lepší než ty stávající problémy.
    No to je právě ono - na foru to odhlásí a na magacínech jsem stále přihlášený... Když oddělit, tak všechno.

StD StD je offline
    Starousedlík SHW Avatar uživatele StD
    Registrace
    Feb 2007

...jo a ještě tady nepadlo ohlášení závady "Database error..." To na mě i na jiné párkrát vyskočilo místo toho "Musíte být přihlášen..." Až se to zase stane, udělám Screenshot.

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele HiLow
    Registrace
    Jul 2006

Database error... na mě už taky asi 2x vybaflo. Jinak problém s přihlašováním mám stejný jako ostatní a není to závislé na době nečinnosti.

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2009

Při nejhorším i dočasné řešení, že by se do každého fóra přihlašovalo samostatně...
    To by vobec nebol problem ak by forum nekontrolovalo IP adresu a browser ($HTTP_USER_AGENT), pretoze nie je problem sa raz za cas prihlasit (a ulozena cookie si ma bude pamatat). Ale neustale sa prihasovat aj 5x denne (doma, praca, ine IP adresy) nie je vobec prijemne. Nie kazdy sa totiz prihlasuje stale z jedneho PC a z jednej IP adresy.

Preto nechapem, ked ine typy for tuto kontrolu maju vypnutu (alebo maju moznost to vypnut v uzivatelskych nastaveniach), tak preco prave toto forum ma s tym problemy (argument o zvysenej bezpecnosti sa mi na forum tohto typu zda dost bezpredmetne. Forum nie je internetbanking)

Dufam vsak, ze tieto veci budu vyriesene novou verziou bulletinu.
    Naposledy upraveno uživatelem vivid.sk: 28-01-2011 v 22:20

Obyvatel SHW Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Feb 2007

Jsem asi staromódní, nebo nevím. Já to řeším takto:
    Otevřu si web TVF magazínu, tam kliknu na "forum", to se mi otevře a tam se přihlásím. Bez nijakého problému. A jako přihlášený mohu bez potíží přepínat a brouzdat jak na magazínu TVF, tak i na forum TVF. Jakmile chci odejít z TVF, tak na foru se odhlásím (vlastně "zamknu" dveře) a je to. (když odcházím z bytu byť do vedlejšího krámku, také za sebou zavřu dveře bytu, i když se za pár minut vrátím)
    Nemám s přihlašováním a odhlašováním žádný problém. Zatím, tedy ..............

Obyvatel SHW Avatar uživatele Kozouš
    Registrace
    Jun 2008

Také pravidelně absolvuji kolečko odhlásit-přihlásit, ovšem všiml jsem se že mi to dělá převážně po aktualizaci jakéhokoliv doplňku do FF - může to mít nějakou souvislost?

Starousedlík SHW Avatar uživatele czhunter
    Registrace
    Dec 2007

Mě to taky samo odhlašuje, což ještě není to nejhorší.
    To nejhorší je, že k opětovnému přihlášení musím projít přes 5 různých stránek a asi 10x něco poklikat.
    Naposledy upraveno uživatelem czhunter: 29-01-2011 v 16:04

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od vivid.sk Zobrazit příspěvek
    To by vobec nebol problem ak by forum nekontrolovalo IP adresu a browser ($HTTP_USER_AGENT), pretoze nie je problem sa raz za cas prihlasit (a ulozena cookie si ma bude pamatat). Ale neustale sa prihasovat aj 5x denne (doma, praca, ine IP adresy) nie je vobec prijemne. Nie kazdy sa totiz prihlasuje stale z jedneho PC a z jednej IP adresy.

Preto nechapem, ked ine typy for tuto kontrolu maju vypnutu (alebo maju moznost to vypnut v uzivatelskych nastaveniach), tak preco prave toto forum ma s tym problemy (argument o zvysenej bezpecnosti sa mi na forum tohto typu zda dost bezpredmetne. Forum nie je internetbanking)

Dufam vsak, ze tieto veci budu vyriesene novou verziou bulletinu.
    Tohle ale není jen naším nastavením fóra, resp. softwaru vBulletin. Problematické je společné přihlašování napříč našimi magazíny (náš software, naše procesy, naše kódy, naši vývojáří...) a zároveň fóry (vBulletin = software cizí firmy, cizí vývojáří, cizí kódy...), přičemž problémové stavy se nám nepodařilo vyvolat uměle, když jsme to řešili už kdysi, a tedy lokalizovat, co způsobuje problém. Nemáme kapacity, které by se mohly vyhradit na dlouhodobé zkoumání něčeho takového.

Když se společné přihlašování dělalo zcela na začátku, problémy s tím nebyly, ale vývojáři vBulletinu po nějaké době zpřísnili způsob definice session (práci s cookies), díky čemuž se i naše propojené přihlašování muselo upravit, aby vůbec fungovalo a od té doby dochází někomu k náhodným nekonzistencím mezi magazíny a fóry - pak dojde k situaci, kterou vyřeší ono odhlášení (smazání "vadných" cookies) a opětovné přihlášení (vytvoření nových cookies) - tento proces jako takový není chyba, ale řešení chybného stavu, ke kterému mělo docházet jen zcela výjimečně.

Navíc každá aktualizace prohlížeče může změnit způsob práce prohlížeče s cookies a na světě mohou být nové problémy.

Dále to rozebírat nebudu, napsal jsem k tomu už na fóru SHW i TVF hodně, akorát bych se opakoval. Na programu teď bude zrušení společného přihlašování magazínů a fór, do každého prostředí se bude třeba přihlásit sólo.

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od StD Zobrazit příspěvek
    ...jo a ještě tady nepadlo ohlášení závady "Database error..." To na mě i na jiné párkrát vyskočilo místo toho "Musíte být přihlášen..." Až se to zase stane, udělám Screenshot.
    Database error s problémy s přihlašováním obecně nesouvisí. Tato hláška se objeví, když je něco špatně s databází, resp. není výkonán dotaz do databáze - nemusí jít o nic zásadního (občas k tomu dojde a každá taková chyba se objeví v našem logu, takže to není třeba reportovat) - v uplynulých dnech jsme řešili přetížení databázového stroje, takže to bylo častější, ale už by to mělo být lepší.
    Citace Původně odesláno od Kozouš Zobrazit příspěvek
    Také pravidelně absolvuji kolečko odhlásit-přihlásit, ovšem všiml jsem se že mi to dělá převážně po aktualizaci jakéhokoliv doplňku do FF - může to mít nějakou souvislost?
    Ano, bývá to tak.

Starousedlík SHW Avatar uživatele meeee
    Registrace
    Jun 2007

Při aktualizaci browseru je to jasný, tam to neřeším.

Teď poránu na mě vybafla ještě sofistikovanější forma: přijdu do kanclu, spustím browser, vlezu na fórum, dám přihlásit, přihlásím, vlezu na fórum, kde jsem nepřihlášen a jedu další kolečko odhlásit/přihlásit.
    Nic se neaktualizovalo, žádný změny se u mě neprováděly.

Nováček
    Registrace
    Jun 2006

Příští týden se na to zaměříme, ale už to moc nechci zkoumat a upravovat, chci rozpojit společné přihlašování tak, že společné přihlašování bude pouze v rámci magazínů a pak samostatně v rámci fór. Udělat to jen v rámci magazínů bude snadné (teď už to tak je a je to funkční), ale v rámci fór budou nějaké úpravy potřeba. Při nejhorším i dočasné řešení, že by se do každého fóra přihlašovalo samostatně (společné přihlašování by fungovalo jen v rámci magazínů) by bylo lepší než ty stávající problémy.
    A neuvažovali jste o sloučení všech tří fór do jednoho "oXy fóra"? Já osobně bych to uvítal.

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Kirk1
    Registrace
    Jan 2009

Myslel som si že už je to ok Ale posledne 3 dni znovu. Tak som v stredu reštartol PC, skúsil aktualizovať prehliadač ... a včera večer znovu a aj teraz ráno

Strana 7 z 10 PrvníPrvní ... 56789 ... PosledníPoslední