reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problem s instalaciou Win XP- neustale bootovanie cd

vladddo (5)|5.2.2009 20:37
Po nabootovani cd, naformatovani disku a kopirovani instalacnych suborov sa mi resetne instalacia a ma pokracovat dalej, lenze po tomto restarte pc mi zacne zasa bootovat cd a vlastne instalacia ide odznova...a neviem v com je chyba....skusal som nastavovat v biose bootovanie, ale nic nefunguje...

Za pomoc vopred dakujem.....
EditorPO (2819)|5.2.2009 20:44
[quote=vladddo;215562]skusal som nastavovat v biose bootovanie, ale nic nefunguje...[/quote]
Ako si to nastavil v BIOSe?
Intri (3490)|5.2.2009 20:57
Některé BIOSy ( s jedním takovým jsem se setkal u MB od Asusu ) ti umožňují zvolit konkrétní disk, na který se zkusí sáhnout pro systém. Pokud jsi zvolil jiný disk, než na který jsi doopravdy instaloval, systém na tom disku PC samozřejmě nenajde, a zkusí to z CD.
astec (1823)|5.2.2009 20:58
Formátování jsi dělal při instalaci přímo z CD? Vytvářel jsi oddíl? pokud ne, smaž stávající a vytvoř nové. Pořádí bootování nemá žádný význam, pokud nestiskne nějakou klávesu...
Ten restart je po dokončení kopírování, nebo v průběhu?
Intri (3490)|5.2.2009 21:06
[QUOTE=astec;215571]Pořádí bootování nemá žádný význam, pokud nestiskne nějakou klávesu...[/QUOTE]

Má, mám to vyzkoušené. Netvrdím, že je to tento případ, ale měl jsem v PC dva SATA disky, jeden se systémem, jeden bez něj. Bylo možné volit samozřejmě pořadí bootovacích médií, krom toho se ale muselo taky zvolit, ze kterého disku se bude bootovat. Když jsem mu řekl, že má bootovat z toho, na kterém systém nebyl, prostě nenabootoval.

Každopádně z CD by se Windows neměl začít bootovat, pokud nestiskneš nějakou klávesu pro potvrzení, že opravdu z toho CD máš bootovat. Automaticky by to do instalace skočit rozhodně nemělo. Což mě přivádí k otázce - jedná se o legální XP?
astec (1823)|5.2.2009 21:21
[QUOTE=Intri;215576]Má, mám to vyzkoušené. Netvrdím, že je to tento případ, ale měl jsem v PC dva SATA disky, jeden se systémem, jeden bez něj. Bylo možné volit samozřejmě pořadí bootovacích médií, krom toho se ale muselo taky zvolit, ze kterého disku se bude bootovat. Když jsem mu řekl, že má bootovat z toho, na kterém systém nebyl, prostě nenabootoval.

Každopádně z CD by se Windows neměl začít bootovat, pokud nestiskneš nějakou klávesu pro potvrzení, že opravdu z toho CD máš bootovat. Automaticky by to do instalace skočit rozhodně nemělo. Což mě přivádí k otázce - jedná se o legální XP?[/QUOTE]

Nezpochybňoval jsem Tvůj posup než jsem nasal post, tak jsi byl rychlejší. Naprosto stejná zkušenost s volbou bootování. ale zaráží mně ta stále opakující se instalace. Také podobně se to muže chovat, když není dostatek místa na disku, případně diskový oddíl s instalací není nastaven jako aktivní. Proto tem můj dotaz na způsob instalace
EditorPO (2819)|5.2.2009 21:51
[quote=astec;215579]Také podobně se to muže chovat, když není dostatek místa na disku, případně diskový oddíl s instalací není nastaven jako aktivní.[/quote]
Spravna poznamka. Mozno sa pri instalacii nenastavil disk ako aktivny. V tom pripade je jedinym bootovatelnym zariadenim prave to instalacne CD.
Skusil by som v momente restartu vysunut CD, ci najde boot sektor na disku. Ak nie, tak treba nastavit disk na aktivny nejakou utilitou (Part.Magic, Acronis Disk Director, Paragon Partition Manager...) z HirensBootCD.
astec (1823)|5.2.2009 21:55
[QUOTE=EditorPO;215588]Spravna poznamka. Mozno sa pri instalacii nenastavil disk ako aktivny. V tom pripade je jedinym bootovatelnym zariadenim prave to instalacne CD.
Skusil by som v momente restartu vysunut CD, ci najde boot sektor na disku. Ak nie, tak treba nastavit disk na aktivny nejakou utilitou (Part.Magic, Acronis Disk Director, Paragon Partition Manager...) z HirensBootCD.[/QUOTE]

To bych neřešil softem třetí strany. Tazatel instaluje, tak ať to vezme, tedy jestli muže pěkně od začtku, nabootovat z CD, zrušit diskový oddíl (diskové oddíly), vytvořit nový oddíl a provést instalaci. XP si to samy nastaví.
vladddo (5)|6.2.2009 09:22
Takze pekne po poriadku.....disk je len jeden....oddiel bol vytvoreny jeden.....samozrejme instalacia sa musela potvrdit....a klasicky pokracovala ako ma.....cize po nakopirovani install suborov dalej instalacia prebieha tym ze sa do 15 sekund restartne pc....a po restarte ma pokracovat dalej....lenze po restarte sa vzdy stane to ze, zasa zacne odznova boot cd a teda aj znova zacne instalacia.V biose bolo nastavene poradie 1.cd, 2. disk ....ked som to prestavil na 1.disk, 2.cd....tak mi vobec nenabootovalo cd....ale seklo sa to pri bootovani disku....vysunutie cd nepomaha......
vladddo (5)|6.2.2009 09:26
diskový oddíl s instalací není nastaven jako aktivní????.....a ako sa nastavuje aktivny diskovy oddiel??.....nema si ho xpcko samo nastavit.....skusim teda spravit jednu vec....vymazem pri instalacii diskovy oddiel a vytvorim novy.....a skusim to dat instalovat.....a uvidime......doporucili by ste mii este nejaky iny postup??
pas!k (3765)|6.2.2009 13:23
1. Napis co mas za desku
2. Pokud deska umi vyvolat boot menu (Pri startu s epodivej dolu zda je tam popis jaka klavesa boot menu vyvolava .. ale neni u vsech desek) tak bych v biosu nastavil boot rovnou na disk na ktery budes instalovat system a pouze prvnii boot provedlo z boot menu kde nastavis cdrom .. Tim zajistis to ze po nakopirovani souboru a po prvnim restartu uz pojede instalace z disku
3. hodnekrat se mi osvedcilo pri instalaci xp Nechavat v pc zapojeny pouze disk na ktery se bude sytem instalovat .. obcas instalator dokaze nachystat ruzna prekvapeni :)