reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pozor na falešný email od paypal

AlbiDC (81)|6.2.2009 10:38
Zdravím, dnes mi přišel e-mail z adresy .service.@.paypal.com, který vypadá na první pohled věrohodně. Píše se v něm o podezřelých pohybech na Vašem paypal účtu a je tam link, který Vás odkáže na stránku, kde můžete reaktivovat svůj účet, který Vás přesměruje sem na tuto stránku.

http://www.dcspecialties.com/generators/paypal/cgi-bin/us/security/update-paypal/service-peyment/update/login.aspx/

Firefox bezpečnostní plugin mi stránku vyhodnotil jako nebezpečnou, pak jsem si všiml tečky před paypal.com v emailové adrese a pak taky toho service-pEyment v linku a hlavně doména je úplně jiná

Vypadá to na pokus vylákat údaje o kartě podobnému jako byly falešné emaily od České spořitelny, takže bacha na to!

edit: prosím moderátora o úpravu titulku, psal jsem to celé velkými písmeny a dopadlo to takhle.
StD (1963)|6.2.2009 12:24
Já něco podobnýho dostal před vánoci (v hlavičce byl samozřejmě vidět odesilatel nějaký XYZ @ yahoo.com), tak jsem to přeposlal do Lucemburku na service @ intl.paypal.com. Poděkovali za spolupráci a sdělili, že to budou řešit.

Jinak pro informaci - ten falešný email vypadá takto:

[CODE]Dear User, We recently noticed that a transaction may have been made without your
knowledge or consent. We are currently investigating the following
transaction:

-----------------------------------
Details of Disputed Transaction
-----------------------------------

Seller's name: Hagio-Host
Seller's email: yawvaar @ gmail.com
Seller's transaction ID: 7YW39066PT6017814

Transaction date: Nov 25, 2008
Transaction amount: -$80.94 USD
Your transaction ID: 30L88064FF065545B
Case number: PP-587-442-704
To see the details of this case, log in to your PayPal account by following the link below and go to
the Resolution Center. [COLOR=#0000ff]https://www.paypal.com/login?secure=ssl32?caseid=7YW39066PT6017814?=disputeTRANSACTION[/COLOR]

The seller has been asked to provide information about this transaction.
During this time the funds are not available in your account, but if the
unauthorized activity claim is decided in your favor, we will fully refund
you for the amount of the transaction.



Sincerely,

Account Review Department

Please do not reply to this email. This mailbox is not monitored and you
will not receive a response. For assistance, log in to your PayPal account
and click the Help link in the top right corner of any PayPal page.


BC:PP-587-442-704:R1:USD80.94:11/25/2008:30L88064FF065545B[/CODE]
Gouranga (699)|6.2.2009 12:34
pokud vim, tak paypal pri registraci prohlasoval, ze v emailech nikdy nebude oslovovat jinak, nez celym jmenem. takze maily zacinajici oslovenim krestnim jmenem nebo treba tohle "dear user" lze automaticky povazovat za neoriginal..
StD (1963)|6.2.2009 12:37
Dobrá připomínka, vidíš, já už na to dávno zapomněl. Ale když jde o prachy, tak jsem stejně obezřetný vždycky (kontrola hlavičky neuškodí).
AlbiDC (81)|6.2.2009 20:04
Tak už mi z paypalu odpověděli na dotaz přes jejich web-formulář. Je to pokus o podvod, poděkovali a poprosili, abych ten mail přeposlal na spoof @ paypal.com.
wanrouter (126)|28.3.2009 18:40
Ked mi pride nejaka info z paypalu tak vzdy ma rovnaku ucelenu formu.

To co chodi teraz je haluz ... okrem toho sa kedykolvek mozete prihlasit na paypal cez web a skontrolovat si stav uctu a transakcie, tak pridete na to, ze to co prislo do mailu je haluz.