reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Podpeti v rozvodne siti (vyber zdroje)

JeanViC (6)|6.2.2009 14:35
Ahoj vsem,
doma mam podpeti v siti, je to zhruba 190V-210V.
muj stavajici zdroj Chieftec HPC-360-202 (360W) AC input 230V, pri hrani slozitejsich her vrci a evidentne nestiha, hra se trha... Jelikoz mam pc zapojene pres zarizeni Back-UPS od APC tak pri provozu na baterie jde do PC zdroje cca 230V a hra se netrha...
usuzuju z toho ze Chieftec nestiha jiz pri mensim napeti na vstupu, zvysenou zatez zpusobenou odberem graficke karty.
Moje sestava: Athlon XP @ 2,2GHz, 2GB RAM, 2x disk, 7600GS, 1x dvd-+rw, 5.1 live...

Myslite ze kdybych pouzil zdroj Enermax PRO82+ 385W, u ktereho je uvadeno ze je urceny na provoz v sitich kde je 100V-240V, mohl zvladat s prehledem?

(pripadne i nejake dalsi rady vitam)

Dekuji :)
matyyy (2527)|6.2.2009 15:02
imho první co udělej pozvi elektrikáře ať zjistí jestli podpětí vzniká u vás v doma nebo už je tak nízké napětí dodáváno od ditributora
JeanViC (6)|6.2.2009 15:05
matyyy: muzu zkusit pozvat jeste dalsiho, ten elektrikar to meril zrovna bylo v siti 204-206V, a rikal ze nekdo v obci musi mit poradne odbery a ze to stoji za "vylizprdel" ... mame elektriku na sloupu a jeste ze sloupu vede asi 20m do rozvodne skrine a pak do jednotlivych bytu... u sousedu taky problemy s podpetim...
(toz tak nastineni situace u nas s proudem... )
johny__g (6387)|6.2.2009 15:24
Asi by to chtělo názor někoho kdo se vyzná v konstrukci zdrojů, ale není těch 100 - 240 V myšleno tak, že zdroj může fungovat jak na Evropské síti (220 - 240 V) tak v USA a jiných rozvojových zemích kde mají 100 - 120 V? Nevím co by říkal na takové podpětí, navíc kolísající? Nebylo by lepší koupit pořádnou UPS?
JeanViC (6)|6.2.2009 16:33
to je presne ta otazka co me zajima odpoved.
moc kolisajici asi nebude... kdyz by to kolisalo vice tak zasahne UPSka sice offline ale preci jen...

Co sem se ptal kutila na elektroniku , tak se divil jaktoze to nezvlada muj soucasny zdroj... ze pry klidne od takovych 160V musi vsechna moderni elektronika behat, v dnesni dobe ze si to ta elektronika stabilizuje sama... je pravda, LCD TV zadny problem (snad to nezakriknu) Chieftec 360W (18A -12V) zvladne PC bez poradne zateze taky...

co mi doporucili na APC UPSku co by mi pomohla, ta stoji okolo 20tis.Kc ...

tak snad mi nekdo zasvetcenejsi do situace poradi az prijde :)
alliens_labs (214)|6.2.2009 18:02
Byt Tebou kontaktuju distributora at premeri napeti v siti u Vas primo pred el.merem,pokud i tam je nizke napeti tak je zavada na siti a distributor by ji mel odstranit.
Richmond (8084)|6.2.2009 18:48
az to vyresi elektrikar (popr. CEZ) tak ti stejne doporucim "univerzalni" koupit zdroj (100-240v) a k tomu prepetovou ochranu, nebo i slabsi APC - takhle to mam uz od jiste doby co me pravidelne odchazely zdroje, dnes nemam zadny problem (krome toho ze barak potrebuje komplet vymenu elektriky, nicmene upska + kvalitnejsi zdroj + ochrana je stale levnejsi reseni)
JeanViC (6)|8.2.2009 11:37
Richmond: Jak sem psal nahore, tak jiz UPSku mam... a ten zdroj 100-240V vybiram jaky koupit ...
Richmond (8084)|8.2.2009 15:40
Na podobny konfiguraci jsem jel s Fortronem 350w 60-BTP (nebo tak nejak, uz si to presne moc nepamatuju) a vse ok. Ale Enermax by byl urcite lepsi, sam mam v pc jeden a davam je tez do sestav a zatim zadna reklamace.
JeanViC (6)|10.2.2009 09:57
tak asi budu muset vyzkouset sam... alespon vam muzu podat info, kdybyste nekdo resil podobny pripad...

jinak dnes zkusim Enermax Liberty 500W jak se bude chovat s moji sestavou a el.siti...
KEOSAN (958)|10.2.2009 10:25
Problem je, ze cela rada APC Back su offline zdroje s vynimkou rady APC Back RS.

Offline zdroje nereguluju nejak zvlast na podpatie. Maju nastavene - od - do a s touto toleranciou funguju.
Inac sa prepnu na baterku. Ale v ramci tej tolerancie to sposobuje zariadeniam casto problemy.

Takze, pre vyrovnavanie podpatia treba UPSku line interactive. Napr. APC Smart 420, 620, 700...

Takze staci bud APC Back, ale RS rada /s prislusnym prikonom/ alebo podobne z APC Smart rady. 620VA by mohla stacit.

Iste sa daju zohnat aj ine UPSky - kde to niekde byva oznacovane ako AVR obvod - automatic voltage regulation. Napr. lacne s AVR obvodom, ktore mam odskusane ma Belkin s AVR 800VA, alebo Trust 950VA, 1000VA ci 1300VA.

Neviem, ci u zdrojov sa uvadza, ze pracuju bud v sieti, kde je 110V alebo 240V. Zdroje mavaju dokonca prepinace, kde
sa to da prepnut. Ale ak sa to prepne a da do siete, ak je to inak, tak bude rachot ... :)

Skor nez na ten ATX zdroj by som sa zameriaval na tu UPSku.
JeanViC (6)|11.2.2009 09:47
KEOSAN:
Diky moc za rady...

jinak vcera sme udelali zasah do el.instalace... jedna faze nastesti je celkem silna (210-226V)
takze na ni to beha uz vicemene v pohode....
jinak zkousel sem jednu UPSku co mela AVR a napeti z ni lezlo stejnak takove jako bylo na vstupu asi uz byla rozbita, byla nejaka stara (znaku si uz nepamatuju) ale tezka tak 35kg :)
KEOSAN (958)|11.2.2009 09:59
[QUOTE=JeanViC;218131]KEOSAN:
Diky moc za rady...

jinak vcera sme udelali zasah do el.instalace... jedna faze nastesti je celkem silna (210-226V)
takze na ni to beha uz vicemene v pohode....
jinak zkousel sem jednu UPSku co mela AVR a napeti z ni lezlo stejnak takove jako bylo na vstupu asi uz byla rozbita, byla nejaka stara (znaku si uz nepamatuju) ale tezka tak 35kg :)[/QUOTE]

Si si isty, ze mala AVR, ked nevies znacku/model ?

Nie vsetky lacne UPSky s line interactive zdrojmi su dobre. Niektore su problematicke. To co som pisal su take, co som skusal. Napr. tie TRUST 950VA - aj ked mam v sieti 230-238V, tak z UPSy lezie vonku 220V.

UPSky sa tiez kazia a ani znackovejsie nie su vynimkou. Mal som tu za niekolko rokov vadnych APC UPSiek, co im napr. vyhorela elektronika po par rokoch. Chce to mat UPSku, co je OK, ale aj s FUNKCNOU baterkou.

Samozrejme najlepsie je natiahnut z rozvadzaca samostatny obvod a na to si hodit este line interactive UPSku. Inac pozor ako je robene uzemnenie /ci je dobre uzemneny aj rozvadzac/. Inak to s komponentami moze robit rozne bujaciny. Napr. napajanie zariadeni z dvoch zasuviek s rozne kvalitnym uzemnenim moze sposobit tras LCD obrazu na analogu.