reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Přidání Pamětí - zásady

CWDJ08 (9)|6.2.2009 16:17
Zdravím dneska jsem si prikoupil do svého pc další dva nové moduly.

Chci se zeptat možná totalně trapna otazka ale mam svoje pc rád, mohu pri instalací pamětí pc položit na ležato na bok??....zajiste vypnuté bez proudu, pač když stoji neda se to na tu desku dat

A druha otazka jak se jmenuje v biosu položka ktera ma co dočinení s voltaži pameti??...protože jsem tam primo "voltage ram"...nevidel
Intri (3490)|6.2.2009 16:21
Položit to PC na bok samozřejmě můžeš, nestane se mu nic, ani když to uděláš v zapnutém stavu. Tím ale nechci říct, že to máš dělat, určité riziko poškození disků a možní větráků tam je. Ve vypnutém stavu ale v podstatě nic nehrozí.

A pokud jde o napětí pamětí - upřímně, když ani nevíš, jestli si můžeš dovolit položit PC na bok, raději bys na napětí pamětí neměl ani sahat. Ale jinak je se napětí nastavuje obvykle tam, kde se nastavují i frekvence - myslím, že je to v "Advanced Settings" nebo podobně pojmenovaném menu.
Lonanek (67)|6.2.2009 16:26
Vložení pamětí je samozřejmě tímto způsobem možné.

Co se týče voltáže pamětí. Zpravidla je v BIOSu položka Frequency/Voltage Control a tam najít něco podobné jako DDRPowerVoltage.

Záleží na BIOSu jak jsou jednotlivé položky popsány. Máte jistě manuál, pokud ne uřčitě bude na webu.

Pokud si nejste 100% jist co s voltáží pamětí dělat, je lepší ponechat volbu AUTO.
CWDJ08 (9)|6.2.2009 16:32
dekuji vam dekuji:))
kevin00 (10238)|6.2.2009 16:33
Pro jistotu můžeš napsat přesný typ modulů RAM + typ motherboardu a my Ti napíšeme, jaká voltáž by měl být nastavena a kde ji nastavíš.
Být tebou, nechal bych to, tak jak to je, do BIOSu vůbec lézt nemusíš. Po přidání modulů RAM spusť PC a v Everestu se podívej jakým napětím jsou moduly napájeny. Pokud by to nesedělo, pak teprve bych velikost napětí měnil.
CWDJ08 (9)|6.2.2009 16:57
A není třeba možny že by v biosu bylo nastaveny na auto??..sem nekde četl že když je to na auto že to občas může pustit i vetši napeti než 1.8

Mam desku asus P5K, a modul Kingmax 1 Gb Ram 800Mhz CL 5, voltaž by mela byt 1.8 dle vyrobce
Intri (3490)|6.2.2009 16:59
Ty paměti mají trochu tolerance, nejsem na tohle sice expert, ale pokud vím, měly by snést i 2 nebo 2,1 V. TAkže pokud se při automatické správě napětí bojíš chyb, které by základní deska mohla udělat, neměj strach - 0,3V výkyv ta deska neudělá, pokud není vyloženě vadná, automatický režim se o ty paměti postará v rukavičkách.
CWDJ08 (9)|6.2.2009 17:11
Dobra dekuji:)

a jeste jedna posledni vec
V everestu mi to ukazuje že mam 6392 MB virtualni pameti kde se vzalo toto mega cislo???

Pac v nastaveni mam aktualni pridelenou hodnotu 2346
Existuje mezi tim nejkaka spojitost mezi tema dvema cisly???
Lonanek (67)|6.2.2009 17:14
[QUOTE=CWDJ08;215937]A není třeba možny že by v biosu bylo nastaveny na auto??..sem nekde četl že když je to na auto že to občas může pustit i vetši napeti než 1.8

Mam desku asus P5K, a modul Kingmax 1 Gb Ram 800Mhz CL 5, voltaž by mela byt 1.8 dle vyrobce[/QUOTE]

Uvedené paměti nejsou uvedeny v QVL. Kingmax nebyly zkoušeny výrobcem.

Neznamená to. že nebudou "chodit".

Osobně mám taky paměti, které nejsou přímo uvedeny v QVL, ale značky Kigston 1024/1066 a spolehlivě chodí i na 1066.
Deska jim neublíží.
Logout (4018)|6.2.2009 17:18
To dost záleží na systému - každej tak označuje něco jinýho. Obecně má každej proces v 32bitovym OS až 2GB svojí virtuální paměti a 2GB systémový. Ta se nějakym způsobem mapuje buďto do fyzický paměti (do toho cos koupil), nebo do swapsouboru. V 64bitech je to podobný, až na to, že tam jsou limity daleko větší. Proto může bejt v PC daleko víc virtuální paměti než fyzický.
CWDJ08 (9)|6.2.2009 17:25
[QUOTE=Logout;215944]To dost záleží na systému - každej tak označuje něco jinýho. Obecně má každej proces v 32bitovym OS až 2GB svojí virtuální paměti a 2GB systémový. Ta se nějakym způsobem mapuje buďto do fyzický paměti (do toho cos koupil), nebo do swapsouboru. V 64bitech je to podobný, až na to, že tam jsou limity daleko větší. Proto může bejt v PC daleko víc virtuální paměti než fyzický.[/QUOTE]

aha dekuji za vysvetleni:)
CWDJ08 (9)|6.2.2009 17:27
[QUOTE=Lonanek;215943]Uvedené paměti nejsou uvedeny v QVL. Kingmax nebyly zkoušeny výrobcem.

Neznamená to. že nebudou "chodit".

Osobně mám taky paměti, které nejsou přímo uvedeny v QVL, ale značky Kigston 1024/1066 a spolehlivě chodí i na 1066.
Deska jim neublíží.[/QUOTE]


Ja vim že to v tom QVL...neni proto me dost udivuje.....že mi je tam ta odborna firma co mi setavovala pc...dala..ale zatim to funguje..tak proto jsem prikoupil uplne ty same moduly
Lonanek (67)|6.2.2009 18:14
QVL zaručuje 100% funkčnost. Tím není řečeno, že ostatní paměti nebudou fungovat. Paměti uvedené v QVL jsou výrobcem testovány.

Rozhodně je správné používat paměti stejného výrobce a typu.
Richmond (8084)|6.2.2009 18:35
Na P5K Deluxe WiFi jsem taky daval Kingstony (s nechuti, ale zakaznik = pan), 800 MHz a u nich zrovna potrebujes zvednout voltaz aby ses dostal na lepsi CL. Nicmene staci se mrknout na samolepku na modulech a podle toho nastavit v biosu
CWDJ08 (9)|7.2.2009 10:08
měl bych jeste dotaz pri hrani crysis jsem si všiml jedny veci
dle spravce uloh mám
FYzickou pamět 3326MB (pač mam 32 bit system)
ale v mezipaměti mám pri teto hře 1994MB
Ale volnou už 0 MB
Nechapu...mužete nekdo objasnit prosím????
cool.user (2822)|7.2.2009 11:51
[QUOTE=CWDJ08;216222]měl bych jeste dotaz pri hrani crysis jsem si všiml jedny veci
dle spravce uloh mám
FYzickou pamět 3326MB (pač mam 32 bit system)
ale v mezipaměti mám pri teto hře 1994MB
Ale volnou už 0 MB
Nechapu...mužete nekdo objasnit prosím????[/QUOTE]

32b system dokaze adresovat celkove 4GB a pro kazdou palikaci zvlast jen 2GB (pokud se tedy nepletu)
Logout (4018)|7.2.2009 12:00
Každá aplikace má v XP standardně do svýho 4GB adresovýho prostoru namapovaný 2GB systémový paměti, sdílený všema procesama (jsou tam mj. drivery, mapovaná systémová paměť různejch zařízení apod.). Proto využitelná paměť aplikace je jen 2GB.

Přepínačem /3GB v boot.ini jde tuto namapovanou systémovou paměť omezit na 1GB, pak má aplikace k dispozici 3GB. Ale nemaj to rádi některý drivery, který počítaj s 2GB - pak následuje taková milá modrá obrazovka....
Commanderwar (577)|7.2.2009 12:34
Takže dekuji ale co to pro me znamena mám dejme tomu ted 4Gb
vím že mi ted 32 bit system veme jen 3,3 Gb to je jasny

Ale pokud budu hrat nejakou hru řeba crisis, dokaže využit tech 3,3 nebo jen 2 a proste 1,2 pameti mi je stejne k ničemu???..nebo to třeba využije system??
Logout (4018)|7.2.2009 14:57
Je to k dispozici systému, např. na diskový cache, pro uložení jádra, pro grafickej subsystém, drivery....
Ale taky ji můžou využít ostatní procesy (který běžej na pozadí) jako "svojí soukromou paměť. To, že každá aplikace si může namapovat max 2GB fyzický paměti (přesnějc řečeno fyzickýho adresního prostoru) pro svoje soukromý využití, neznamená, že by si nemohla každá aplikace namapovat jiný 2GB.

Právě naopak ty zbylý dva gigabajty ve virtuálním adresním prostoru, který jsou systémový a pro samotnou aplikaci nevyužitelný, jsou pro všechny aplikace společný - i když tady si nejsem jistej, jestli i v tomdle prostoru nemůže bejt kus alokovanej výhradně i jen pro ten danej proces.

Tzn. paměť nad 2GB+spotřeba jádra v počítači je v podstatě pouze k tomu, aby při běhu více aplikací nedocházelo ke swapování, jedna aplikace je opravdu nemůže využít. Leda prostřednictvím systému např. jako diskovou cache, ale to se pak řadí mezi tu "spotřebu systému".